Dnes je sobota, 17. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Recyklační linka v Šebetově nakonec nebude, lidé ji odmítli

24.5.2014 17:24 | Původní vydání | Michal Záboj

Šebetov – Obyvatelé Šebetova v referendu odmítli stavbu recyklační linky na prošlé potraviny. Proti záměru se vyslovilo šedesát procent hlasujících.

Recyklační linka v Šebetově nakonec nebude, lidé ji odmítli
Vizualizace sebetov.cz

Dohromady se k plebiscitu dostavila přibližně polovina ze sedmi set třiceti dvou voličů. Projekt odmítlo 216 z nich, naopak pro hlasovalo 143 lidí. Výsledek referenda je pro vedení Šebetova závazný.

„Linka se v tomto případě samozřejmě stavět nebude. Voliči rozhodli a budeme to respektovat. Je dobře, že to si to řekli sami obyvatelé,“ reagoval na výsledky referenda šebetovský starosta Zdeněk Čížek (nez.).

Recyklační linku v areálu vepřína plánovala postavit společnost Sobioenergy. Zařízení mělo zpracovávat potraviny, které jsou na konci doby trvanlivosti, a při tom vyrábět elektřinu, bioplyn a teplo.

Firma Šebetovu nabízela, že bude trvale hradit provozní náklady školy a školky, dobudování místních komunikací anebo plyn pro obyvatele za polovinu obvyklé ceny na trhu. Na stavbu už investor dostal také kladné stanovisko při posuzování jejího vlivu na životní prostřední EIA. Proti záměru se v minulosti ohradila část obyvatel.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509