Dnes je úterý, 22. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Recyklační linka v Šebetově nakonec nebude, lidé ji odmítli

24.5.2014 17:24 | Původní vydání | Michal Záboj

Šebetov – Obyvatelé Šebetova v referendu odmítli stavbu recyklační linky na prošlé potraviny. Proti záměru se vyslovilo šedesát procent hlasujících.

Recyklační linka v Šebetově nakonec nebude, lidé ji odmítli
Vizualizace sebetov.cz

Dohromady se k plebiscitu dostavila přibližně polovina ze sedmi set třiceti dvou voličů. Projekt odmítlo 216 z nich, naopak pro hlasovalo 143 lidí. Výsledek referenda je pro vedení Šebetova závazný.

„Linka se v tomto případě samozřejmě stavět nebude. Voliči rozhodli a budeme to respektovat. Je dobře, že to si to řekli sami obyvatelé,“ reagoval na výsledky referenda šebetovský starosta Zdeněk Čížek (nez.).

Recyklační linku v areálu vepřína plánovala postavit společnost Sobioenergy. Zařízení mělo zpracovávat potraviny, které jsou na konci doby trvanlivosti, a při tom vyrábět elektřinu, bioplyn a teplo.

Firma Šebetovu nabízela, že bude trvale hradit provozní náklady školy a školky, dobudování místních komunikací anebo plyn pro obyvatele za polovinu obvyklé ceny na trhu. Na stavbu už investor dostal také kladné stanovisko při posuzování jejího vlivu na životní prostřední EIA. Proti záměru se v minulosti ohradila část obyvatel.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509