Dnes je středa, 22. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Recyklační linka v Šebetově nakonec nebude, lidé ji odmítli

24.5.2014 17:24 | Původní vydání | Michal Záboj

Šebetov – Obyvatelé Šebetova v referendu odmítli stavbu recyklační linky na prošlé potraviny. Proti záměru se vyslovilo šedesát procent hlasujících.

Recyklační linka v Šebetově nakonec nebude, lidé ji odmítli
Vizualizace sebetov.cz

Dohromady se k plebiscitu dostavila přibližně polovina ze sedmi set třiceti dvou voličů. Projekt odmítlo 216 z nich, naopak pro hlasovalo 143 lidí. Výsledek referenda je pro vedení Šebetova závazný.

„Linka se v tomto případě samozřejmě stavět nebude. Voliči rozhodli a budeme to respektovat. Je dobře, že to si to řekli sami obyvatelé,“ reagoval na výsledky referenda šebetovský starosta Zdeněk Čížek (nez.).

Recyklační linku v areálu vepřína plánovala postavit společnost Sobioenergy. Zařízení mělo zpracovávat potraviny, které jsou na konci doby trvanlivosti, a při tom vyrábět elektřinu, bioplyn a teplo.

Firma Šebetovu nabízela, že bude trvale hradit provozní náklady školy a školky, dobudování místních komunikací anebo plyn pro obyvatele za polovinu obvyklé ceny na trhu. Na stavbu už investor dostal také kladné stanovisko při posuzování jejího vlivu na životní prostřední EIA. Proti záměru se v minulosti ohradila část obyvatel.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509