Dnes je neděle, 23. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Rekonstrukce Dukelské ulice přinese značné dopravní omezení

20.2.2018 1:31 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Značné dopravní komplikace přinese rekonstrukce Dukelské ulice v Boskovicích. Doprava v jedné z hlavních dopravních tepen ve městě bude omezena od 5. března do konce října letošního roku.

Rekonstrukce Dukelské ulice přinese značné dopravní omezení
Dukelská ulice po rekonstrukci. Vizualizace Město Boskovice

„V rámci této investiční akce bude provedena rekonstrukce kanalizace a vodovodu, rekonstrukce chodníků a přilehlých ploch. Následovat bude investiční akce Jihomoravského kraje – oprava povrchu a provedení odvodnění uvedeného úseku silnice II/150,“ uvedla boskovická místostarostka Dagmar Hamalová.

Stavební práce budou probíhat v úseku od odbočky k parkovišti Dukelská po odbočku u domu Dukelská 732/60, tj. u splavu. Ulice Dukelská tak bude průjezdná pouze pro linkové autobusy, pro místní občany a podnikatele na základě povolení k vjezdu.

Nejkratší možné objízdné trasy výrazně zkomplikují dopravní dostupnost nejen v Boskovicích, ale také v přilehlé oblasti.

Zkoordinovat stavební práce s dopravním provozem silnice II/150, kterou denně projede více než pět tisíc automobilů, bude velice obtížné.

„Město Boskovice se snaží v rámci jednání udělat maximum pro to, aby toto omezení zasáhlo do života města co nejméně. Ale ztížení dopravní dostupnosti, z důvodu nutnosti opravy této komunikace, nelze zabránit,“ upřesnila Dagmar Hamalová.

Zástupci města už jednali s podnikateli, kteří mají v této lokalitě své provozovny. Jednání s občany k uvedené stavbě a navazujícím dopravním omezením proběhne ve středu 21. února v 17 hodin ve velké zasedací místnosti městského úřadu, Masarykovo nám. 4/2.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509