Dnes je sobota, 17. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Knihovna v 10.30 hod.: Dětské knižní promítání – Já nejsem tvoje maminka.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Blansko – Knihovna v 15 hod.: Promítej i Ty! – Zemřít pro design.
Kunštát – Kulturní dům v 15 hod.: Karneval nejen pro děti.
Letovice – ZUŠ ve 20 hod.: Rómská divadelní komedie – Miri fajta.
Letovice – Kulturní dům ve 20 hod.: Sportovní ples.
Svitávka – Sokolovna ve 20 hod.: Tvoje tvář má známý vzhled, maškarní ples.
Velké Opatovice – Kartografické centrum v 9 až 16 hod.: Velikonoční trhy.
Velké Opatovice – Orlovna ve 14.30 hod.: První pomoc nejsou žádné čáry, ale umí zázraky..., seminář.


kina
Blansko v 15 a 17.30 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko ve 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice ve 14 a 17 hod. Včelka Mája: Medové hry.
Boskovice v 19.30 hod. Tomb Raider.

všechny

Sledujte nás!Rekonstrukce Dukelské ulice přinese značné dopravní omezení

20.2.2018 1:31 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Značné dopravní komplikace přinese rekonstrukce Dukelské ulice v Boskovicích. Doprava v jedné z hlavních dopravních tepen ve městě bude omezena od 5. března do konce října letošního roku.

Rekonstrukce Dukelské ulice přinese značné dopravní omezení
Dukelská ulice po rekonstrukci. Vizualizace Město Boskovice

„V rámci této investiční akce bude provedena rekonstrukce kanalizace a vodovodu, rekonstrukce chodníků a přilehlých ploch. Následovat bude investiční akce Jihomoravského kraje – oprava povrchu a provedení odvodnění uvedeného úseku silnice II/150,“ uvedla boskovická místostarostka Dagmar Hamalová.

Stavební práce budou probíhat v úseku od odbočky k parkovišti Dukelská po odbočku u domu Dukelská 732/60, tj. u splavu. Ulice Dukelská tak bude průjezdná pouze pro linkové autobusy, pro místní občany a podnikatele na základě povolení k vjezdu.

Nejkratší možné objízdné trasy výrazně zkomplikují dopravní dostupnost nejen v Boskovicích, ale také v přilehlé oblasti.

Zkoordinovat stavební práce s dopravním provozem silnice II/150, kterou denně projede více než pět tisíc automobilů, bude velice obtížné.

„Město Boskovice se snaží v rámci jednání udělat maximum pro to, aby toto omezení zasáhlo do života města co nejméně. Ale ztížení dopravní dostupnosti, z důvodu nutnosti opravy této komunikace, nelze zabránit,“ upřesnila Dagmar Hamalová.

Zástupci města už jednali s podnikateli, kteří mají v této lokalitě své provozovny. Jednání s občany k uvedené stavbě a navazujícím dopravním omezením proběhne ve středu 21. února v 17 hodin ve velké zasedací místnosti městského úřadu, Masarykovo nám. 4/2.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509