Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Řidiči v Boskovicích nově mohou platit parkovné mobilem

4.1.2018 3:13 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Řidiči v Boskovicích, kteří využívají jedno z tamních čtyř placených parkovišť, mohou nyní uhradit poplatky za odstavení vozu pomocí mobilu. Potřebují k tomu takzvaný chytrý telefon a platební kartu. Služba je dostupná pomocí online aplikace Click Park.

Řidiči v Boskovicích nově mohou platit parkovné mobilem
Parkovací hodiny. Ilustrační foto Marie Hasoňová

Podmínkou pro používání systému je registrace. Poté již po zaparkování stačí spustit mobilní aplikaci, která sama pomocí GPS zjistí, v jaké parkovací zóně se řidič pohybuje a nabídne mu veškeré možné tarify.

„Aplikaci můžete použít nejen pro vůz nebo vozy vaší domácnosti, ale také pro služební vozy. Po zaplacení parkovného máte vždy možnost si parkování přes aplikaci Click Park odkudkoliv prodloužit, aniž byste se museli vracet k autu. Další výhodou je, že vás aplikace pomocí SMS upozorní, že vám za deset minut končí zaplacená doba parkování," uvedl jednatel Služeb Boskovice, které parkoviště provozují, Milan Strya.

Aplikace Click Park je dostupná zdarma pro všechny mobilní telefony typu Android či Apple. Není primárně určená jen pro Boskovice, takže ji řidiči využijí i v jiných městech v republice.

Bez hotovosti mohou platit řidiči také v Blansku, kde tuto službu spustili v polovině loňského roku. Pro úhradu parkovného mohou použít stejnou aplikaci jako v Boskovicích nebo bezkontaktní platební kartu.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509