Dnes je úterý, 23. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Řidiči v Boskovicích nově mohou platit parkovné mobilem

4.1.2018 3:13 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Řidiči v Boskovicích, kteří využívají jedno z tamních čtyř placených parkovišť, mohou nyní uhradit poplatky za odstavení vozu pomocí mobilu. Potřebují k tomu takzvaný chytrý telefon a platební kartu. Služba je dostupná pomocí online aplikace Click Park.

Řidiči v Boskovicích nově mohou platit parkovné mobilem
Parkovací hodiny. Ilustrační foto Marie Hasoňová

Podmínkou pro používání systému je registrace. Poté již po zaparkování stačí spustit mobilní aplikaci, která sama pomocí GPS zjistí, v jaké parkovací zóně se řidič pohybuje a nabídne mu veškeré možné tarify.

„Aplikaci můžete použít nejen pro vůz nebo vozy vaší domácnosti, ale také pro služební vozy. Po zaplacení parkovného máte vždy možnost si parkování přes aplikaci Click Park odkudkoliv prodloužit, aniž byste se museli vracet k autu. Další výhodou je, že vás aplikace pomocí SMS upozorní, že vám za deset minut končí zaplacená doba parkování," uvedl jednatel Služeb Boskovice, které parkoviště provozují, Milan Strya.

Aplikace Click Park je dostupná zdarma pro všechny mobilní telefony typu Android či Apple. Není primárně určená jen pro Boskovice, takže ji řidiči využijí i v jiných městech v republice.

Bez hotovosti mohou platit řidiči také v Blansku, kde tuto službu spustili v polovině loňského roku. Pro úhradu parkovného mohou použít stejnou aplikaci jako v Boskovicích nebo bezkontaktní platební kartu.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509