Dnes je čtvrtek, 24. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Náměstí Republiky v 9 hod.: Farmářské trhy.
Blansko – Dělnický dům v 9 a 10.30 hod.: Kráska a zvíře, taneční pohádka.
Blansko – Náměstí Republiky v 15 hod.: ZUŠ OPEN – Koncert vítězů.
Blansko – Knihovna v 17 hod.: Politické strany, jejich proměny a aktuální trendy: Vzestup politických podnikatelů.
Blansko – Klub Ulita v 19 hod.: Koncert – Hovaduo, Ivoš Cicvárek a Lada Šimíčková.
Boskovice – Zámek v 19 hod.: Melodie, které milujeme.
Letovice – ZUŠ v 15 hod.: ZUŠ Open.
Velké Opatovice – Kartografické centrum v 9 hod.: ZUŠ Open 2018.


kina
Blansko ve 20 hod. Solo: Star Wars Story. (s titulky)
Boskovice v 17 hod. Solo: Star Wars Story.
Boskovice ve 20 hod. Solo: Star Wars Story. (s titulky)
Doubravice v 18 hod. Věčně tvá nevěrná.

všechny

Sledujte nás!Řidiči v Boskovicích nově mohou platit parkovné mobilem

4.1.2018 3:13 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Řidiči v Boskovicích, kteří využívají jedno z tamních čtyř placených parkovišť, mohou nyní uhradit poplatky za odstavení vozu pomocí mobilu. Potřebují k tomu takzvaný chytrý telefon a platební kartu. Služba je dostupná pomocí online aplikace Click Park.

Řidiči v Boskovicích nově mohou platit parkovné mobilem
Parkovací hodiny. Ilustrační foto Marie Hasoňová

Podmínkou pro používání systému je registrace. Poté již po zaparkování stačí spustit mobilní aplikaci, která sama pomocí GPS zjistí, v jaké parkovací zóně se řidič pohybuje a nabídne mu veškeré možné tarify.

„Aplikaci můžete použít nejen pro vůz nebo vozy vaší domácnosti, ale také pro služební vozy. Po zaplacení parkovného máte vždy možnost si parkování přes aplikaci Click Park odkudkoliv prodloužit, aniž byste se museli vracet k autu. Další výhodou je, že vás aplikace pomocí SMS upozorní, že vám za deset minut končí zaplacená doba parkování," uvedl jednatel Služeb Boskovice, které parkoviště provozují, Milan Strya.

Aplikace Click Park je dostupná zdarma pro všechny mobilní telefony typu Android či Apple. Není primárně určená jen pro Boskovice, takže ji řidiči využijí i v jiných městech v republice.

Bez hotovosti mohou platit řidiči také v Blansku, kde tuto službu spustili v polovině loňského roku. Pro úhradu parkovného mohou použít stejnou aplikaci jako v Boskovicích nebo bezkontaktní platební kartu.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509