Dnes je středa, 22. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Řidiči v Boskovicích nově mohou platit parkovné mobilem

4.1.2018 3:13 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Řidiči v Boskovicích, kteří využívají jedno z tamních čtyř placených parkovišť, mohou nyní uhradit poplatky za odstavení vozu pomocí mobilu. Potřebují k tomu takzvaný chytrý telefon a platební kartu. Služba je dostupná pomocí online aplikace Click Park.

Řidiči v Boskovicích nově mohou platit parkovné mobilem
Parkovací hodiny. Ilustrační foto Marie Hasoňová

Podmínkou pro používání systému je registrace. Poté již po zaparkování stačí spustit mobilní aplikaci, která sama pomocí GPS zjistí, v jaké parkovací zóně se řidič pohybuje a nabídne mu veškeré možné tarify.

„Aplikaci můžete použít nejen pro vůz nebo vozy vaší domácnosti, ale také pro služební vozy. Po zaplacení parkovného máte vždy možnost si parkování přes aplikaci Click Park odkudkoliv prodloužit, aniž byste se museli vracet k autu. Další výhodou je, že vás aplikace pomocí SMS upozorní, že vám za deset minut končí zaplacená doba parkování," uvedl jednatel Služeb Boskovice, které parkoviště provozují, Milan Strya.

Aplikace Click Park je dostupná zdarma pro všechny mobilní telefony typu Android či Apple. Není primárně určená jen pro Boskovice, takže ji řidiči využijí i v jiných městech v republice.

Bez hotovosti mohou platit řidiči také v Blansku, kde tuto službu spustili v polovině loňského roku. Pro úhradu parkovného mohou použít stejnou aplikaci jako v Boskovicích nebo bezkontaktní platební kartu.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509