Dnes je úterý, 23. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Rok 2017 ve sportu: Region na sebe mohl být právem hrdý

10.1.2018 14:34 | Původní vydání | Lubomír Slezák

LEDEN

V pátek 13. ledna vyhlásil Okresní fotbalový svaz Blansko nejlepší fotbalisty za rok 2016. Slavnostní večer se uskutečnil stejně jako v rok předtím v Boskovicích a korunu vítěze si nasadil tentokrát Jan Koudelka (FK Blansko). * Prvním plaveckým závodem roku 2017 byl každoroční Hustopečský džbánek, na kterém sbírali medaile plavci z Blanska i z Boskovic.

Rok 2017 ve sportu: Region na sebe mohl být právem hrdý
Reprezentace ČR v malém fotbalu. Foto archiv

ÚNOR

V sobotu 18. února odstartoval prvním kolem v Plzni nový ročník extraligy v kolové. V nejvyšší soutěži reprezentují baštu kolové Svitávku Jiří Hrdlička/Pavel Loskot a Pavel Vitula/Pavel Richter. * Šachový krajský přebor II. třídy skončil v posledním únorovém víkendu. Lipovec B potvrdil roli hlavního favorita a zvítězil ve všech zápasech, jeho největší opory sice nastupovaly jen zřídka, přesto Lipovec prohrál za celou sezónu jen šest partií a postoupil do KP I. * Na halovém mistrovství ČR v atletice vybojovala výškařka Michaela Hrubá zlatou medaili.

BŘEZEN

Boskovice vyhlásily nejlepší sportovce za rok 2016. V kategorii jednotlivců ceny obdrželi (abecedně): Petr Mareček (vzpírání), Ondřej Paděra (malá kopaná), Adéla Šafářová (cyklistika), David Šebek (in-line hokej) a Petra Zajíčková (billiard hockey). V družstvech vybrala komise tuto trojici: TJ Minerva Boskovice junioři (volejbal), FC Boskovice starší žáci (fotbal) a BK Sokol Sadros Boskovice (malá kopaná).

DUBEN

Do jarní části superligy malého fotbalu vstoupili hráči Blanenska perfektně, když zdolali dva velké favority celostátní soutěže - v Praze zvítězili 5:1, poté doma porazili Most 7:2. * Poslední dubnový víkend byl termínem začátku tenisových soutěží družstev. Nejvýše postaveným okresním celkem dospělých byl v jihomoravské I. A třídě celek TK Blansko. * Černohorský soudek je turnaj čtyřčlenných družstev v rapid šachu. Devatenáctý ročník turnaje se hrál v neděli 30. dubna v boskovické sokolovně a pořadatelé přivítali dvacet týmů ze všech koutů republiky.

KVĚTEN

Prvním závodem nového ročníku Poháru Drahanské vrchoviny horských kol bylo klání v Protivanově, které se jelo v sobotu 6. května. * Už po jednadvacáté se do Boskovic na Jarní sraz sjely velorexy nejen z České republiky. * Žáci z 27 základních škol změřili svoje síly na XIX. Olympiádě prvních tříd, která proběhla ve Velkých Opatovicích. Nejlepší dívkou byla vyhlášena Michaela Krejčířová (Boskovice 9. května), nejlepším chlapcem Adam Ondroušek (Velké Opatovice), nejvíc bodů získala ZŠ Velké Opatovice.

ČERVEN

Michaela Hrubá vybojovala zlatou medaili ve skoku do výšky na mistrovství České republiky. * V Brně se uskutečnilo ME v malém fotbale. Po finálové porážce s týmem Ruska vybojovali čeští reprezentanti stříbrné medaile, v sestavě nechyběli David Bednář, Jan Koudelka a Ondřej Paděra. * Po ročním působení v MSFL se tým Blanska vrátil zpět do divize.

ČERVENEC

Michaela Hrubá získala v italském městě Grosseto titul juniorské mistryně Evropy ve skoku do výšky. * V Boskovicích bylo v lokalitě Doubravy slavnostně otevřeno nové centrum pro sportovní a rekreační cyklistiku.

SRPEN

Otevřené mistrovství České republiky v Truck trialu pokračovalo čtvrtým závodem v pískovně Kora u Kunštátu. * V novém ročníku fotbalových soutěží hraje celek Blanska v divizi, v krajském přeboru nastupují týmy Ráječka a Boskovic.

ZÁŘÍ

Okresní derby Blasko - Boskovice zahájilo nový ročník Krajské hokejové ligy, ve kterém obhajuje titul tým Boskovic. * Závěrečnými dvěma výhrami na hřišti Frýdku-Místku udrželi baseballisté Blanska extraligovou příslušnost i pro další ročník.

ŘÍJEN

V Tunisu se hrálo mistrovství světa v malém fotbalu. Zlato vybojovala česká reprezentace, v jejíž sestavě patřili k nejlepším Jan Koudelka a Ondřej Paděra. * První kolo ligových soutěží šachových družstev přivedlo do Lipovce celek Zlína. * Letovická sportovní hala hostila mistrovství České republiky v sálové cyklistice. Mistry republiky v kolové se stali hráči Svitávky Jiří Hrdlička st. se svým synem Jiřím Hrdličkou.

LISTOPAD

Na mistrovství České republiky ve šprtci se v kategorii mužů na stupních vítězů objevila trojice Jakub David, Dominik Fiala a Vít Vondál (všichni Boskovice), mistrovský titul vybojovala v kategorii žen Petra Zajíčková (Boskovice). * Na mistrovství světa v kolové vybojovala dvojice Jiří Hrdlička st., Jiří Hrdlička ml. čtvrté místo.

PROSINEC

Vítězem Okresní běžecké ligy se stal v kategorii mužů Vojtěch Grün (Elite sport Boskovice). * Čtyři tituly mistra republiky vybojoval třináctiletý blanenský plavec Milan Kučera. * Před vánoční přestávkou drží první místo v prvoligové tabulce stolní tenistky Blanska.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509