Dnes je čtvrtek, 24. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Náměstí Republiky v 9 hod.: Farmářské trhy.
Blansko – Dělnický dům v 9 a 10.30 hod.: Kráska a zvíře, taneční pohádka.
Blansko – Náměstí Republiky v 15 hod.: ZUŠ OPEN – Koncert vítězů.
Blansko – Knihovna v 17 hod.: Politické strany, jejich proměny a aktuální trendy: Vzestup politických podnikatelů.
Blansko – Klub Ulita v 19 hod.: Koncert – Hovaduo, Ivoš Cicvárek a Lada Šimíčková.
Boskovice – Zámek v 19 hod.: Melodie, které milujeme.
Letovice – ZUŠ v 15 hod.: ZUŠ Open.
Velké Opatovice – Kartografické centrum v 9 hod.: ZUŠ Open 2018.


kina
Blansko ve 20 hod. Solo: Star Wars Story. (s titulky)
Boskovice v 17 hod. Solo: Star Wars Story.
Boskovice ve 20 hod. Solo: Star Wars Story. (s titulky)
Doubravice v 18 hod. Věčně tvá nevěrná.

všechny

Sledujte nás!Rok 2017 ve sportu: Region na sebe mohl být právem hrdý

10.1.2018 14:34 | Původní vydání | Lubomír Slezák

LEDEN

V pátek 13. ledna vyhlásil Okresní fotbalový svaz Blansko nejlepší fotbalisty za rok 2016. Slavnostní večer se uskutečnil stejně jako v rok předtím v Boskovicích a korunu vítěze si nasadil tentokrát Jan Koudelka (FK Blansko). * Prvním plaveckým závodem roku 2017 byl každoroční Hustopečský džbánek, na kterém sbírali medaile plavci z Blanska i z Boskovic.

Rok 2017 ve sportu: Region na sebe mohl být právem hrdý
Reprezentace ČR v malém fotbalu. Foto archiv

ÚNOR

V sobotu 18. února odstartoval prvním kolem v Plzni nový ročník extraligy v kolové. V nejvyšší soutěži reprezentují baštu kolové Svitávku Jiří Hrdlička/Pavel Loskot a Pavel Vitula/Pavel Richter. * Šachový krajský přebor II. třídy skončil v posledním únorovém víkendu. Lipovec B potvrdil roli hlavního favorita a zvítězil ve všech zápasech, jeho největší opory sice nastupovaly jen zřídka, přesto Lipovec prohrál za celou sezónu jen šest partií a postoupil do KP I. * Na halovém mistrovství ČR v atletice vybojovala výškařka Michaela Hrubá zlatou medaili.

BŘEZEN

Boskovice vyhlásily nejlepší sportovce za rok 2016. V kategorii jednotlivců ceny obdrželi (abecedně): Petr Mareček (vzpírání), Ondřej Paděra (malá kopaná), Adéla Šafářová (cyklistika), David Šebek (in-line hokej) a Petra Zajíčková (billiard hockey). V družstvech vybrala komise tuto trojici: TJ Minerva Boskovice junioři (volejbal), FC Boskovice starší žáci (fotbal) a BK Sokol Sadros Boskovice (malá kopaná).

DUBEN

Do jarní části superligy malého fotbalu vstoupili hráči Blanenska perfektně, když zdolali dva velké favority celostátní soutěže - v Praze zvítězili 5:1, poté doma porazili Most 7:2. * Poslední dubnový víkend byl termínem začátku tenisových soutěží družstev. Nejvýše postaveným okresním celkem dospělých byl v jihomoravské I. A třídě celek TK Blansko. * Černohorský soudek je turnaj čtyřčlenných družstev v rapid šachu. Devatenáctý ročník turnaje se hrál v neděli 30. dubna v boskovické sokolovně a pořadatelé přivítali dvacet týmů ze všech koutů republiky.

KVĚTEN

Prvním závodem nového ročníku Poháru Drahanské vrchoviny horských kol bylo klání v Protivanově, které se jelo v sobotu 6. května. * Už po jednadvacáté se do Boskovic na Jarní sraz sjely velorexy nejen z České republiky. * Žáci z 27 základních škol změřili svoje síly na XIX. Olympiádě prvních tříd, která proběhla ve Velkých Opatovicích. Nejlepší dívkou byla vyhlášena Michaela Krejčířová (Boskovice 9. května), nejlepším chlapcem Adam Ondroušek (Velké Opatovice), nejvíc bodů získala ZŠ Velké Opatovice.

ČERVEN

Michaela Hrubá vybojovala zlatou medaili ve skoku do výšky na mistrovství České republiky. * V Brně se uskutečnilo ME v malém fotbale. Po finálové porážce s týmem Ruska vybojovali čeští reprezentanti stříbrné medaile, v sestavě nechyběli David Bednář, Jan Koudelka a Ondřej Paděra. * Po ročním působení v MSFL se tým Blanska vrátil zpět do divize.

ČERVENEC

Michaela Hrubá získala v italském městě Grosseto titul juniorské mistryně Evropy ve skoku do výšky. * V Boskovicích bylo v lokalitě Doubravy slavnostně otevřeno nové centrum pro sportovní a rekreační cyklistiku.

SRPEN

Otevřené mistrovství České republiky v Truck trialu pokračovalo čtvrtým závodem v pískovně Kora u Kunštátu. * V novém ročníku fotbalových soutěží hraje celek Blanska v divizi, v krajském přeboru nastupují týmy Ráječka a Boskovic.

ZÁŘÍ

Okresní derby Blasko - Boskovice zahájilo nový ročník Krajské hokejové ligy, ve kterém obhajuje titul tým Boskovic. * Závěrečnými dvěma výhrami na hřišti Frýdku-Místku udrželi baseballisté Blanska extraligovou příslušnost i pro další ročník.

ŘÍJEN

V Tunisu se hrálo mistrovství světa v malém fotbalu. Zlato vybojovala česká reprezentace, v jejíž sestavě patřili k nejlepším Jan Koudelka a Ondřej Paděra. * První kolo ligových soutěží šachových družstev přivedlo do Lipovce celek Zlína. * Letovická sportovní hala hostila mistrovství České republiky v sálové cyklistice. Mistry republiky v kolové se stali hráči Svitávky Jiří Hrdlička st. se svým synem Jiřím Hrdličkou.

LISTOPAD

Na mistrovství České republiky ve šprtci se v kategorii mužů na stupních vítězů objevila trojice Jakub David, Dominik Fiala a Vít Vondál (všichni Boskovice), mistrovský titul vybojovala v kategorii žen Petra Zajíčková (Boskovice). * Na mistrovství světa v kolové vybojovala dvojice Jiří Hrdlička st., Jiří Hrdlička ml. čtvrté místo.

PROSINEC

Vítězem Okresní běžecké ligy se stal v kategorii mužů Vojtěch Grün (Elite sport Boskovice). * Čtyři tituly mistra republiky vybojoval třináctiletý blanenský plavec Milan Kučera. * Před vánoční přestávkou drží první místo v prvoligové tabulce stolní tenistky Blanska.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509