Dnes je neděle, 19. listopad

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

LYSICE - Sebral jen hotovost

14.11.2017 7:13

Do církevního objektu v Lysicích se vloupal zloděj. Zatím neznámý pachatel využil podvečerní dobu, kdy se duchovní věnoval svým farníkům. Do příbytku se zloděj dostal po násilném otevření vrat a následně stejným způsobem po poničení dveří. „Obydlí prohledal a pouze uloženou finanční hotovost. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Nákup se prodražil

14.11.2017 7:12

Polední nákup se pořádně prodražil devětapadesátiletému muži. Ten nechal před prodejnou v Rájci-Jestřebí ve stojanu odstavené jízdní kolo. „Když se po asi pěti minutách vrátil, bicykl byl pryč. Zatím neznámý pachatel, který byl opravdu hodně pohotový a drzý, tak způsobil majiteli škodu za skoro třicet tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

VODĚRADY - Ukradl mobilní záchody

7.11.2017 12:56

Tři mobilní záchody ukradl zloděj ve Voděradech. „Získat je nebylo nijak složité. Na volně přístupný pozemek se zloděj dostal pohodlně a stejně tak i k nezajištěným toaletám. Škoda je skoro čtyřicet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Velké Opatovice – Kostel svatého Jiří v 16 hod.: Koncert k svátku svaté Cecílie.


kina
Blansko v 15 hod. Příšerákovi.
Blansko v 17.30 hod. Liga spravedlnosti. (3D)
Blansko ve 20 hod. Zahradnictví: Nápadník.
Boskovice ve 14 hod. My Little Pony Film.
Boskovice v 17 hod. Lego® Ninjago® Film.
Boskovice v 19.30 hod. Filmový klub – Projekt 100: Cesta na Měsíc + Le Malér Trio.

všechny

Sledujte nás!Silný vítr poškodil v Boskovicích střechu zámeckého skleníku

29.10.2017 14:49 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION – Silný vítr má na Blanensku a Boskovicku na svědomí první škody. V Boskovicích například poškodil střechu tamního zámeckého skleníku, v Olomučanech popadané stromy uzavřely hřbitov, práci měli hasiči také v Jedovnicích.

Silný vítr poškodil v Boskovicích střechu zámeckého skleníku
Poškozený skleník v Boskovicích. Foto FB města Boskovice

Jihomoravští hasiči zaznamenali v neděli krátce po čtrnácté hodině již 380 událostí spojených se silným větrem. V Boskovicích museli zasahovat u zámeckého skleníku, kde došlo k poškození střechy.

„Kromě poškození střechy došlo i k poškození stromu před skleníkem a na přístupové cestě k zámku musel být proveden bezpečnostní ořez lípy,“ uvedl mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

V Boskovicích vítr také shodil lampu u příjezdu ke COOP supermarketu v Mánesově ulici a způsobil i další drobnější škody.

Plné ruce práce mají také jedovničtí dobrovolní hasiči. Ti zasahovali například u naštíplého smrku, který hrozil pádem na chatu.

„Strom vzhledem k silným poryvům větru nelze bezpečně skácet, proto byl stažen pomocí upínacích popruhů. Majitel obeznámen se situací. Odstranění stromu se bude řešit po uklidnění větru,“ popsali hasiči, kteří vyjížděli také ke dvou stromům spadeným na cestu u rybníka Dymák nebo stromu spadenému přes silnici v chatové oblasti.

Vítr způsobil škody také v Olomučanech. Na tamním hřbitově popadalo hned několik stromů. Hřbitov je tak v současné době z bezpečnostních důvodů uzavřen.

"Počet výjezdů v souvislosti se silným větrem se začal navyšovat před devátou hodinou ráno. Od té doby se naše jednotky a jednotky SDH nezastavily a přejíždějí od jedné události k druhé. Jde o extrémní nasazení jednotek, což je fyzicky velmi náročné. Jde také o perný den pro příslušníky našeho operačního střediska," vysvětlil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Galerie k článku

Popadané stromy na olomučanském hřbitově. Foto SDH OlomučanyNásledky vichřice v Jedovnicích. Foto SDH JedovniceNásledky vichřice v Jedovnicích. Foto SDH JedovniceNásledky vichřice v Jedovnicích. Foto SDH Jedovnice
Následky vichřice v Jedovnicích. Foto SDH JedovniceNásledky silného větru v Boskovicích. Foto FB městaNásledky silného větru v Boskovicích. Foto FB městaNásledky silného větru v Boskovicích. Foto FB města

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama