Dnes je pondělí, 16. červenec

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Galerie města Blanska v 10 až 17 hod.: Letní výtvarná dílna.


kina
Blansko v 17.30 hod. Hotel Transylvánie 3: Příšeriózní dovolená. (3D)
Blansko ve 20 hod. Mrakodrap. (s titulky)
Boskovice – letní ve 21.30 hod. Ant-Man a Wasp.

všechny

Sledujte nás!Silný vítr poškodil v Boskovicích střechu zámeckého skleníku

29.10.2017 14:49 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION – Silný vítr má na Blanensku a Boskovicku na svědomí první škody. V Boskovicích například poškodil střechu tamního zámeckého skleníku, v Olomučanech popadané stromy uzavřely hřbitov, práci měli hasiči také v Jedovnicích.

Silný vítr poškodil v Boskovicích střechu zámeckého skleníku
Poškozený skleník v Boskovicích. Foto FB města Boskovice

Jihomoravští hasiči zaznamenali v neděli krátce po čtrnácté hodině již 380 událostí spojených se silným větrem. V Boskovicích museli zasahovat u zámeckého skleníku, kde došlo k poškození střechy.

„Kromě poškození střechy došlo i k poškození stromu před skleníkem a na přístupové cestě k zámku musel být proveden bezpečnostní ořez lípy,“ uvedl mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

V Boskovicích vítr také shodil lampu u příjezdu ke COOP supermarketu v Mánesově ulici a způsobil i další drobnější škody.

Plné ruce práce mají také jedovničtí dobrovolní hasiči. Ti zasahovali například u naštíplého smrku, který hrozil pádem na chatu.

„Strom vzhledem k silným poryvům větru nelze bezpečně skácet, proto byl stažen pomocí upínacích popruhů. Majitel obeznámen se situací. Odstranění stromu se bude řešit po uklidnění větru,“ popsali hasiči, kteří vyjížděli také ke dvou stromům spadeným na cestu u rybníka Dymák nebo stromu spadenému přes silnici v chatové oblasti.

Vítr způsobil škody také v Olomučanech. Na tamním hřbitově popadalo hned několik stromů. Hřbitov je tak v současné době z bezpečnostních důvodů uzavřen.

"Počet výjezdů v souvislosti se silným větrem se začal navyšovat před devátou hodinou ráno. Od té doby se naše jednotky a jednotky SDH nezastavily a přejíždějí od jedné události k druhé. Jde o extrémní nasazení jednotek, což je fyzicky velmi náročné. Jde také o perný den pro příslušníky našeho operačního střediska," vysvětlil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Galerie k článku

Popadané stromy na olomučanském hřbitově. Foto SDH OlomučanyNásledky vichřice v Jedovnicích. Foto SDH JedovniceNásledky vichřice v Jedovnicích. Foto SDH JedovniceNásledky vichřice v Jedovnicích. Foto SDH Jedovnice
Následky vichřice v Jedovnicích. Foto SDH JedovniceNásledky silného větru v Boskovicích. Foto FB městaNásledky silného větru v Boskovicích. Foto FB městaNásledky silného větru v Boskovicích. Foto FB města

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509