Dnes je úterý, 20. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!Silný vítr poškodil v Boskovicích střechu zámeckého skleníku

29.10.2017 14:49 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION – Silný vítr má na Blanensku a Boskovicku na svědomí první škody. V Boskovicích například poškodil střechu tamního zámeckého skleníku, v Olomučanech popadané stromy uzavřely hřbitov, práci měli hasiči také v Jedovnicích.

Silný vítr poškodil v Boskovicích střechu zámeckého skleníku
Poškozený skleník v Boskovicích. Foto FB města Boskovice

Jihomoravští hasiči zaznamenali v neděli krátce po čtrnácté hodině již 380 událostí spojených se silným větrem. V Boskovicích museli zasahovat u zámeckého skleníku, kde došlo k poškození střechy.

„Kromě poškození střechy došlo i k poškození stromu před skleníkem a na přístupové cestě k zámku musel být proveden bezpečnostní ořez lípy,“ uvedl mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

V Boskovicích vítr také shodil lampu u příjezdu ke COOP supermarketu v Mánesově ulici a způsobil i další drobnější škody.

Plné ruce práce mají také jedovničtí dobrovolní hasiči. Ti zasahovali například u naštíplého smrku, který hrozil pádem na chatu.

„Strom vzhledem k silným poryvům větru nelze bezpečně skácet, proto byl stažen pomocí upínacích popruhů. Majitel obeznámen se situací. Odstranění stromu se bude řešit po uklidnění větru,“ popsali hasiči, kteří vyjížděli také ke dvou stromům spadeným na cestu u rybníka Dymák nebo stromu spadenému přes silnici v chatové oblasti.

Vítr způsobil škody také v Olomučanech. Na tamním hřbitově popadalo hned několik stromů. Hřbitov je tak v současné době z bezpečnostních důvodů uzavřen.

"Počet výjezdů v souvislosti se silným větrem se začal navyšovat před devátou hodinou ráno. Od té doby se naše jednotky a jednotky SDH nezastavily a přejíždějí od jedné události k druhé. Jde o extrémní nasazení jednotek, což je fyzicky velmi náročné. Jde také o perný den pro příslušníky našeho operačního střediska," vysvětlil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Galerie k článku

Popadané stromy na olomučanském hřbitově. Foto SDH OlomučanyNásledky vichřice v Jedovnicích. Foto SDH JedovniceNásledky vichřice v Jedovnicích. Foto SDH JedovniceNásledky vichřice v Jedovnicích. Foto SDH Jedovnice
Následky vichřice v Jedovnicích. Foto SDH JedovniceNásledky silného větru v Boskovicích. Foto FB městaNásledky silného větru v Boskovicích. Foto FB městaNásledky silného větru v Boskovicích. Foto FB města

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509