Dnes je pondělí, 15. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Silný vítr poškodil v Boskovicích střechu zámeckého skleníku

29.10.2017 14:49 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION – Silný vítr má na Blanensku a Boskovicku na svědomí první škody. V Boskovicích například poškodil střechu tamního zámeckého skleníku, v Olomučanech popadané stromy uzavřely hřbitov, práci měli hasiči také v Jedovnicích.

Silný vítr poškodil v Boskovicích střechu zámeckého skleníku
Poškozený skleník v Boskovicích. Foto FB města Boskovice

Jihomoravští hasiči zaznamenali v neděli krátce po čtrnácté hodině již 380 událostí spojených se silným větrem. V Boskovicích museli zasahovat u zámeckého skleníku, kde došlo k poškození střechy.

„Kromě poškození střechy došlo i k poškození stromu před skleníkem a na přístupové cestě k zámku musel být proveden bezpečnostní ořez lípy,“ uvedl mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

V Boskovicích vítr také shodil lampu u příjezdu ke COOP supermarketu v Mánesově ulici a způsobil i další drobnější škody.

Plné ruce práce mají také jedovničtí dobrovolní hasiči. Ti zasahovali například u naštíplého smrku, který hrozil pádem na chatu.

„Strom vzhledem k silným poryvům větru nelze bezpečně skácet, proto byl stažen pomocí upínacích popruhů. Majitel obeznámen se situací. Odstranění stromu se bude řešit po uklidnění větru,“ popsali hasiči, kteří vyjížděli také ke dvou stromům spadeným na cestu u rybníka Dymák nebo stromu spadenému přes silnici v chatové oblasti.

Vítr způsobil škody také v Olomučanech. Na tamním hřbitově popadalo hned několik stromů. Hřbitov je tak v současné době z bezpečnostních důvodů uzavřen.

"Počet výjezdů v souvislosti se silným větrem se začal navyšovat před devátou hodinou ráno. Od té doby se naše jednotky a jednotky SDH nezastavily a přejíždějí od jedné události k druhé. Jde o extrémní nasazení jednotek, což je fyzicky velmi náročné. Jde také o perný den pro příslušníky našeho operačního střediska," vysvětlil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Galerie k článku

Popadané stromy na olomučanském hřbitově. Foto SDH OlomučanyNásledky vichřice v Jedovnicích. Foto SDH JedovniceNásledky vichřice v Jedovnicích. Foto SDH JedovniceNásledky vichřice v Jedovnicích. Foto SDH Jedovnice
Následky vichřice v Jedovnicích. Foto SDH JedovniceNásledky silného větru v Boskovicích. Foto FB městaNásledky silného větru v Boskovicích. Foto FB městaNásledky silného větru v Boskovicích. Foto FB města

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509