Dnes je čtvrtek, 18. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Silný vítr poškodil v Boskovicích střechu zámeckého skleníku

29.10.2017 14:49 | Původní vydání | Radim Hruška

REGION – Silný vítr má na Blanensku a Boskovicku na svědomí první škody. V Boskovicích například poškodil střechu tamního zámeckého skleníku, v Olomučanech popadané stromy uzavřely hřbitov, práci měli hasiči také v Jedovnicích.

Silný vítr poškodil v Boskovicích střechu zámeckého skleníku
Poškozený skleník v Boskovicích. Foto FB města Boskovice

Jihomoravští hasiči zaznamenali v neděli krátce po čtrnácté hodině již 380 událostí spojených se silným větrem. V Boskovicích museli zasahovat u zámeckého skleníku, kde došlo k poškození střechy.

„Kromě poškození střechy došlo i k poškození stromu před skleníkem a na přístupové cestě k zámku musel být proveden bezpečnostní ořez lípy,“ uvedl mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

V Boskovicích vítr také shodil lampu u příjezdu ke COOP supermarketu v Mánesově ulici a způsobil i další drobnější škody.

Plné ruce práce mají také jedovničtí dobrovolní hasiči. Ti zasahovali například u naštíplého smrku, který hrozil pádem na chatu.

„Strom vzhledem k silným poryvům větru nelze bezpečně skácet, proto byl stažen pomocí upínacích popruhů. Majitel obeznámen se situací. Odstranění stromu se bude řešit po uklidnění větru,“ popsali hasiči, kteří vyjížděli také ke dvou stromům spadeným na cestu u rybníka Dymák nebo stromu spadenému přes silnici v chatové oblasti.

Vítr způsobil škody také v Olomučanech. Na tamním hřbitově popadalo hned několik stromů. Hřbitov je tak v současné době z bezpečnostních důvodů uzavřen.

"Počet výjezdů v souvislosti se silným větrem se začal navyšovat před devátou hodinou ráno. Od té doby se naše jednotky a jednotky SDH nezastavily a přejíždějí od jedné události k druhé. Jde o extrémní nasazení jednotek, což je fyzicky velmi náročné. Jde také o perný den pro příslušníky našeho operačního střediska," vysvětlil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Galerie k článku

Popadané stromy na olomučanském hřbitově. Foto SDH OlomučanyNásledky vichřice v Jedovnicích. Foto SDH JedovniceNásledky vichřice v Jedovnicích. Foto SDH JedovniceNásledky vichřice v Jedovnicích. Foto SDH Jedovnice
Následky vichřice v Jedovnicích. Foto SDH JedovniceNásledky silného větru v Boskovicích. Foto FB městaNásledky silného větru v Boskovicích. Foto FB městaNásledky silného větru v Boskovicích. Foto FB města

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509