Dnes je neděle, 19. listopad

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

LYSICE - Sebral jen hotovost

14.11.2017 7:13

Do církevního objektu v Lysicích se vloupal zloděj. Zatím neznámý pachatel využil podvečerní dobu, kdy se duchovní věnoval svým farníkům. Do příbytku se zloděj dostal po násilném otevření vrat a následně stejným způsobem po poničení dveří. „Obydlí prohledal a pouze uloženou finanční hotovost. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Nákup se prodražil

14.11.2017 7:12

Polední nákup se pořádně prodražil devětapadesátiletému muži. Ten nechal před prodejnou v Rájci-Jestřebí ve stojanu odstavené jízdní kolo. „Když se po asi pěti minutách vrátil, bicykl byl pryč. Zatím neznámý pachatel, který byl opravdu hodně pohotový a drzý, tak způsobil majiteli škodu za skoro třicet tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

VODĚRADY - Ukradl mobilní záchody

7.11.2017 12:56

Tři mobilní záchody ukradl zloděj ve Voděradech. „Získat je nebylo nijak složité. Na volně přístupný pozemek se zloděj dostal pohodlně a stejně tak i k nezajištěným toaletám. Škoda je skoro čtyřicet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Velké Opatovice – Kostel svatého Jiří v 16 hod.: Koncert k svátku svaté Cecílie.


kina
Blansko v 15 hod. Příšerákovi.
Blansko v 17.30 hod. Liga spravedlnosti. (3D)
Blansko ve 20 hod. Zahradnictví: Nápadník.
Boskovice ve 14 hod. My Little Pony Film.
Boskovice v 17 hod. Lego® Ninjago® Film.
Boskovice v 19.30 hod. Filmový klub – Projekt 100: Cesta na Měsíc + Le Malér Trio.

všechny

Sledujte nás!Slavnostní ukončení školního roku 2016/17 v Jedovnicích

22.7.2017 12:59 | Původní vydání | Michal Souček

JEDOVNICE - Poslední den školního roku 2016/2017 se po předání vysvědčení ve svých třídách sešli všichni žáci, učitelé, ale i množství rodičů a bývalých absolventů ZŠ Jedovnice u rybníka Olšovec na výletišti Barachov, kde proběhlo slavnostní zakončení letošního školního roku.

Slavnostní ukončení školního roku 2016/17 v Jedovnicích
Slavnostní zakončení školního roku. Foto Michal Souček

Zde již čekali i žáci 9. ročníku, kteří jak se již stalo tradicí, svoje poslední vysvědčení základní školy obdrželi z rukou pana starosty městyse Jedovnice Ing. Jaroslava Šíbla a ředitele školy Mgr. Michala Součka v obřadní síni radnice.

Nejprve zástupkyně knihovny a městyse paní Doleželová a Ševčíková předaly všem prvňáčkům malou knižní odměnu a společně je pokřtily na čtenáře. Poté již došlo na vyhlášení tradičních anket o nejlepšího pedagoga, žáka a sportovce školy a oceněni byli úspěšní žáci jednotlivých tříd.

Nejoblíbenějším pedagogem byl žáky školy zvolen pan učitel Mgr. Lukáš Buřt. Nejlepším žákem 1. stupně ZŠ Jedovnice byla vybrána Stella Hassová ze třídy 5. B, nejlepším žákem 2. stupně Sabrina Abrahamová ze třídy 9. B.

Následovalo vyhlášení nejlepších žáků jednotlivých tříd a také odměna pro úspěšné účastníky 24 hodinového charitativního běhu You Dream We Run.

Na závěr se se všemi pedagogy i žáky rozloučili nádherným kulturním pásmem letošní absolventi – 51 žáků devátého ročníku.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama