Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Slavnostní ukončení školního roku 2016/17 v Jedovnicích

22.7.2017 12:59 | Původní vydání | Michal Souček

JEDOVNICE - Poslední den školního roku 2016/2017 se po předání vysvědčení ve svých třídách sešli všichni žáci, učitelé, ale i množství rodičů a bývalých absolventů ZŠ Jedovnice u rybníka Olšovec na výletišti Barachov, kde proběhlo slavnostní zakončení letošního školního roku.

Slavnostní ukončení školního roku 2016/17 v Jedovnicích
Slavnostní zakončení školního roku. Foto Michal Souček

Zde již čekali i žáci 9. ročníku, kteří jak se již stalo tradicí, svoje poslední vysvědčení základní školy obdrželi z rukou pana starosty městyse Jedovnice Ing. Jaroslava Šíbla a ředitele školy Mgr. Michala Součka v obřadní síni radnice.

Nejprve zástupkyně knihovny a městyse paní Doleželová a Ševčíková předaly všem prvňáčkům malou knižní odměnu a společně je pokřtily na čtenáře. Poté již došlo na vyhlášení tradičních anket o nejlepšího pedagoga, žáka a sportovce školy a oceněni byli úspěšní žáci jednotlivých tříd.

Nejoblíbenějším pedagogem byl žáky školy zvolen pan učitel Mgr. Lukáš Buřt. Nejlepším žákem 1. stupně ZŠ Jedovnice byla vybrána Stella Hassová ze třídy 5. B, nejlepším žákem 2. stupně Sabrina Abrahamová ze třídy 9. B.

Následovalo vyhlášení nejlepších žáků jednotlivých tříd a také odměna pro úspěšné účastníky 24 hodinového charitativního běhu You Dream We Run.

Na závěr se se všemi pedagogy i žáky rozloučili nádherným kulturním pásmem letošní absolventi – 51 žáků devátého ročníku.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509