Dnes je pondělí, 16. červenec

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Galerie města Blanska v 10 až 17 hod.: Letní výtvarná dílna.


kina
Blansko v 17.30 hod. Hotel Transylvánie 3: Příšeriózní dovolená. (3D)
Blansko ve 20 hod. Mrakodrap. (s titulky)
Boskovice – letní ve 21.30 hod. Ant-Man a Wasp.

všechny

Sledujte nás!Sprejeři vyzdobili podchod v Blansku, „cesta do pekel“ zmizela

8.11.2017 5:10 | Původní vydání | Martin Jelínek

BLANSKO - Blansko přišlo o jednu ze svých největších ostud, která městu dlouhá léta dělala špatné jméno. Byl jím podchod pod hlavním železničním nádražím. Léta jeho zdi hyzdily výtvory sprejerů, byl polepený plakáty a jejich útržky a občas to v něm silně páchlo. Nyní je podchod vyčištěný a jsou v něm nové výtvory sprejerů, které jej ale tentokrát zdobí.

Sprejeři vyzdobili podchod v Blansku, „cesta do pekel“ zmizela
Podchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin Jelínek

„Upřímně je nutné přiznat, že podchod pod nádražím připomínal svým vzhledem cestu do pekel. Naštěstí zmizela. S výsledkem jsem spokojený. Získali jsme netradiční a vtipnou výzdobu. Doufám, že nám dlouho vydrží nepoškozená,“ uvedl starosta Blanska Ivo Polák (ČSSD).

Radnice se společně se Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) dohodla, že se podchod vyčistí a jeho kachličkové zdi natřou na bílo. Pak si přizvala blanenské i mimoblanenské sprejery a nechala jej vyzdobit.

Na zdech jsou motivy připomínající jeskyně Moravského krasu. Mezi nakreslenými krápníky je například speleolog, netopýr nebo neandertálský lovec.

„Dokonce máme svého blanenského Gluma. Jeden ze sprejerů nakreslil tohoto hrdinu ze známého filmového příběhu Pán prstenů (pozn. natočený podle knih J.R.R. Tolkiena), jak si sedí mezi krápníky,“ doplnil starosta. Upřesnil, že město na projekt přispělo osmnácti tisíci korunami.

Nyní radní spoléhají i na jistou solidaritu mezi sprejery, tedy konkrétně na to, že si navzájem svá dílka neničí. Podchod pod blanenským železničním nádražím by tedy měl zůstat zachovaný v současném stavu.

Ostatně samotní sprejeři, kteří jej zdobili, věnovali jeden z obrázků i chovatelům psů. Nakreslili obrázek upozorňující, že podchod pod železničním nádražím rozhodně není určený k venčení jejich čtyřnohých miláčků.   

Galerie k článku

Podchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin JelínekPodchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin JelínekPodchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin JelínekPodchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin Jelínek
Podchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin Jelínek

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509