Dnes je neděle, 19. listopad

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

LYSICE - Sebral jen hotovost

14.11.2017 7:13

Do církevního objektu v Lysicích se vloupal zloděj. Zatím neznámý pachatel využil podvečerní dobu, kdy se duchovní věnoval svým farníkům. Do příbytku se zloděj dostal po násilném otevření vrat a následně stejným způsobem po poničení dveří. „Obydlí prohledal a pouze uloženou finanční hotovost. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Nákup se prodražil

14.11.2017 7:12

Polední nákup se pořádně prodražil devětapadesátiletému muži. Ten nechal před prodejnou v Rájci-Jestřebí ve stojanu odstavené jízdní kolo. „Když se po asi pěti minutách vrátil, bicykl byl pryč. Zatím neznámý pachatel, který byl opravdu hodně pohotový a drzý, tak způsobil majiteli škodu za skoro třicet tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

VODĚRADY - Ukradl mobilní záchody

7.11.2017 12:56

Tři mobilní záchody ukradl zloděj ve Voděradech. „Získat je nebylo nijak složité. Na volně přístupný pozemek se zloděj dostal pohodlně a stejně tak i k nezajištěným toaletám. Škoda je skoro čtyřicet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Velké Opatovice – Kostel svatého Jiří v 16 hod.: Koncert k svátku svaté Cecílie.


kina
Blansko v 15 hod. Příšerákovi.
Blansko v 17.30 hod. Liga spravedlnosti. (3D)
Blansko ve 20 hod. Zahradnictví: Nápadník.
Boskovice ve 14 hod. My Little Pony Film.
Boskovice v 17 hod. Lego® Ninjago® Film.
Boskovice v 19.30 hod. Filmový klub – Projekt 100: Cesta na Měsíc + Le Malér Trio.

všechny

Sledujte nás!Sprejeři vyzdobili podchod v Blansku, „cesta do pekel“ zmizela

8.11.2017 5:10 | Původní vydání | Martin Jelínek

BLANSKO - Blansko přišlo o jednu ze svých největších ostud, která městu dlouhá léta dělala špatné jméno. Byl jím podchod pod hlavním železničním nádražím. Léta jeho zdi hyzdily výtvory sprejerů, byl polepený plakáty a jejich útržky a občas to v něm silně páchlo. Nyní je podchod vyčištěný a jsou v něm nové výtvory sprejerů, které jej ale tentokrát zdobí.

Sprejeři vyzdobili podchod v Blansku, „cesta do pekel“ zmizela
Podchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin Jelínek

„Upřímně je nutné přiznat, že podchod pod nádražím připomínal svým vzhledem cestu do pekel. Naštěstí zmizela. S výsledkem jsem spokojený. Získali jsme netradiční a vtipnou výzdobu. Doufám, že nám dlouho vydrží nepoškozená,“ uvedl starosta Blanska Ivo Polák (ČSSD).

Radnice se společně se Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) dohodla, že se podchod vyčistí a jeho kachličkové zdi natřou na bílo. Pak si přizvala blanenské i mimoblanenské sprejery a nechala jej vyzdobit.

Na zdech jsou motivy připomínající jeskyně Moravského krasu. Mezi nakreslenými krápníky je například speleolog, netopýr nebo neandertálský lovec.

„Dokonce máme svého blanenského Gluma. Jeden ze sprejerů nakreslil tohoto hrdinu ze známého filmového příběhu Pán prstenů (pozn. natočený podle knih J.R.R. Tolkiena), jak si sedí mezi krápníky,“ doplnil starosta. Upřesnil, že město na projekt přispělo osmnácti tisíci korunami.

Nyní radní spoléhají i na jistou solidaritu mezi sprejery, tedy konkrétně na to, že si navzájem svá dílka neničí. Podchod pod blanenským železničním nádražím by tedy měl zůstat zachovaný v současném stavu.

Ostatně samotní sprejeři, kteří jej zdobili, věnovali jeden z obrázků i chovatelům psů. Nakreslili obrázek upozorňující, že podchod pod železničním nádražím rozhodně není určený k venčení jejich čtyřnohých miláčků.   

Galerie k článku

Podchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin JelínekPodchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin JelínekPodchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin JelínekPodchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin Jelínek
Podchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin Jelínek

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama