Dnes je pondělí, 15. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Sprejeři vyzdobili podchod v Blansku, „cesta do pekel“ zmizela

8.11.2017 5:10 | Původní vydání | Martin Jelínek

BLANSKO - Blansko přišlo o jednu ze svých největších ostud, která městu dlouhá léta dělala špatné jméno. Byl jím podchod pod hlavním železničním nádražím. Léta jeho zdi hyzdily výtvory sprejerů, byl polepený plakáty a jejich útržky a občas to v něm silně páchlo. Nyní je podchod vyčištěný a jsou v něm nové výtvory sprejerů, které jej ale tentokrát zdobí.

Sprejeři vyzdobili podchod v Blansku, „cesta do pekel“ zmizela
Podchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin Jelínek

„Upřímně je nutné přiznat, že podchod pod nádražím připomínal svým vzhledem cestu do pekel. Naštěstí zmizela. S výsledkem jsem spokojený. Získali jsme netradiční a vtipnou výzdobu. Doufám, že nám dlouho vydrží nepoškozená,“ uvedl starosta Blanska Ivo Polák (ČSSD).

Radnice se společně se Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) dohodla, že se podchod vyčistí a jeho kachličkové zdi natřou na bílo. Pak si přizvala blanenské i mimoblanenské sprejery a nechala jej vyzdobit.

Na zdech jsou motivy připomínající jeskyně Moravského krasu. Mezi nakreslenými krápníky je například speleolog, netopýr nebo neandertálský lovec.

„Dokonce máme svého blanenského Gluma. Jeden ze sprejerů nakreslil tohoto hrdinu ze známého filmového příběhu Pán prstenů (pozn. natočený podle knih J.R.R. Tolkiena), jak si sedí mezi krápníky,“ doplnil starosta. Upřesnil, že město na projekt přispělo osmnácti tisíci korunami.

Nyní radní spoléhají i na jistou solidaritu mezi sprejery, tedy konkrétně na to, že si navzájem svá dílka neničí. Podchod pod blanenským železničním nádražím by tedy měl zůstat zachovaný v současném stavu.

Ostatně samotní sprejeři, kteří jej zdobili, věnovali jeden z obrázků i chovatelům psů. Nakreslili obrázek upozorňující, že podchod pod železničním nádražím rozhodně není určený k venčení jejich čtyřnohých miláčků.   

Galerie k článku

Podchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin JelínekPodchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin JelínekPodchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin JelínekPodchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin Jelínek
Podchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin Jelínek

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509