Dnes je čtvrtek, 18. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Sprejeři vyzdobili podchod v Blansku, „cesta do pekel“ zmizela

8.11.2017 5:10 | Původní vydání | Martin Jelínek

BLANSKO - Blansko přišlo o jednu ze svých největších ostud, která městu dlouhá léta dělala špatné jméno. Byl jím podchod pod hlavním železničním nádražím. Léta jeho zdi hyzdily výtvory sprejerů, byl polepený plakáty a jejich útržky a občas to v něm silně páchlo. Nyní je podchod vyčištěný a jsou v něm nové výtvory sprejerů, které jej ale tentokrát zdobí.

Sprejeři vyzdobili podchod v Blansku, „cesta do pekel“ zmizela
Podchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin Jelínek

„Upřímně je nutné přiznat, že podchod pod nádražím připomínal svým vzhledem cestu do pekel. Naštěstí zmizela. S výsledkem jsem spokojený. Získali jsme netradiční a vtipnou výzdobu. Doufám, že nám dlouho vydrží nepoškozená,“ uvedl starosta Blanska Ivo Polák (ČSSD).

Radnice se společně se Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) dohodla, že se podchod vyčistí a jeho kachličkové zdi natřou na bílo. Pak si přizvala blanenské i mimoblanenské sprejery a nechala jej vyzdobit.

Na zdech jsou motivy připomínající jeskyně Moravského krasu. Mezi nakreslenými krápníky je například speleolog, netopýr nebo neandertálský lovec.

„Dokonce máme svého blanenského Gluma. Jeden ze sprejerů nakreslil tohoto hrdinu ze známého filmového příběhu Pán prstenů (pozn. natočený podle knih J.R.R. Tolkiena), jak si sedí mezi krápníky,“ doplnil starosta. Upřesnil, že město na projekt přispělo osmnácti tisíci korunami.

Nyní radní spoléhají i na jistou solidaritu mezi sprejery, tedy konkrétně na to, že si navzájem svá dílka neničí. Podchod pod blanenským železničním nádražím by tedy měl zůstat zachovaný v současném stavu.

Ostatně samotní sprejeři, kteří jej zdobili, věnovali jeden z obrázků i chovatelům psů. Nakreslili obrázek upozorňující, že podchod pod železničním nádražím rozhodně není určený k venčení jejich čtyřnohých miláčků.   

Galerie k článku

Podchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin JelínekPodchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin JelínekPodchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin JelínekPodchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin Jelínek
Podchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin Jelínek

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509