Dnes je sobota, 17. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Knihovna v 10.30 hod.: Dětské knižní promítání – Já nejsem tvoje maminka.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Blansko – Knihovna v 15 hod.: Promítej i Ty! – Zemřít pro design.
Kunštát – Kulturní dům v 15 hod.: Karneval nejen pro děti.
Letovice – ZUŠ ve 20 hod.: Rómská divadelní komedie – Miri fajta.
Letovice – Kulturní dům ve 20 hod.: Sportovní ples.
Svitávka – Sokolovna ve 20 hod.: Tvoje tvář má známý vzhled, maškarní ples.
Velké Opatovice – Kartografické centrum v 9 až 16 hod.: Velikonoční trhy.
Velké Opatovice – Orlovna ve 14.30 hod.: První pomoc nejsou žádné čáry, ale umí zázraky..., seminář.


kina
Blansko v 15 a 17.30 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko ve 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice ve 14 a 17 hod. Včelka Mája: Medové hry.
Boskovice v 19.30 hod. Tomb Raider.

všechny

Sledujte nás!Sprejeři vyzdobili podchod v Blansku, „cesta do pekel“ zmizela

8.11.2017 5:10 | Původní vydání | Martin Jelínek

BLANSKO - Blansko přišlo o jednu ze svých největších ostud, která městu dlouhá léta dělala špatné jméno. Byl jím podchod pod hlavním železničním nádražím. Léta jeho zdi hyzdily výtvory sprejerů, byl polepený plakáty a jejich útržky a občas to v něm silně páchlo. Nyní je podchod vyčištěný a jsou v něm nové výtvory sprejerů, které jej ale tentokrát zdobí.

Sprejeři vyzdobili podchod v Blansku, „cesta do pekel“ zmizela
Podchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin Jelínek

„Upřímně je nutné přiznat, že podchod pod nádražím připomínal svým vzhledem cestu do pekel. Naštěstí zmizela. S výsledkem jsem spokojený. Získali jsme netradiční a vtipnou výzdobu. Doufám, že nám dlouho vydrží nepoškozená,“ uvedl starosta Blanska Ivo Polák (ČSSD).

Radnice se společně se Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) dohodla, že se podchod vyčistí a jeho kachličkové zdi natřou na bílo. Pak si přizvala blanenské i mimoblanenské sprejery a nechala jej vyzdobit.

Na zdech jsou motivy připomínající jeskyně Moravského krasu. Mezi nakreslenými krápníky je například speleolog, netopýr nebo neandertálský lovec.

„Dokonce máme svého blanenského Gluma. Jeden ze sprejerů nakreslil tohoto hrdinu ze známého filmového příběhu Pán prstenů (pozn. natočený podle knih J.R.R. Tolkiena), jak si sedí mezi krápníky,“ doplnil starosta. Upřesnil, že město na projekt přispělo osmnácti tisíci korunami.

Nyní radní spoléhají i na jistou solidaritu mezi sprejery, tedy konkrétně na to, že si navzájem svá dílka neničí. Podchod pod blanenským železničním nádražím by tedy měl zůstat zachovaný v současném stavu.

Ostatně samotní sprejeři, kteří jej zdobili, věnovali jeden z obrázků i chovatelům psů. Nakreslili obrázek upozorňující, že podchod pod železničním nádražím rozhodně není určený k venčení jejich čtyřnohých miláčků.   

Galerie k článku

Podchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin JelínekPodchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin JelínekPodchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin JelínekPodchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin Jelínek
Podchod na vlakovém nádraží v Blansku. Foto Martin Jelínek

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509