Dnes je sobota, 24. únor

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

SKALICE - Z domu vzal i tři cigarety

23.1.2018 9:44

Do jednoho z rodinných domků ve Skalici nad Svitavou se vloupal dosud neznámý zloděj. Pachatel se do příbytku čtyřiasedmdesátileté majitelky dostal přes pootevřené okno v přízemí. „Dům prohledal a odcizil šperkovnici s rodinnými šperky a hodinkami. Hodila se mu plechová krabička se třemi cigaretami,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že škoda je asi deset tisíc korun. (jad)

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Kostel sv. Martina v 10 hod.: Den průvodců.
Blansko – Tělocvična ZŠ Salmova v 10 hod.: Nerf wars.
Blansko – Knihovna v 10.30 hod.: Dětské knižní promítání – Obejmi mě, prosím.
Blansko – Knihovna v 15 hod.: Promítej i Ty! – Ohrožená semínka.
Blansko – Klub Ulita v 19 hod.: FILM JARO (Kevade, Estonsko 1969).
Borotín – Kulturní dům ve 20 hod.: Hasičský ples.
Boskovice – Hotel Moravia v 18 hod.: Degustace vín – vinařství Vinselekt Michlovský.
Boskovice – Sokolovna ve 20 hod.: Hasičský Mazurácký ples 2018.
Klepačov – Dělnický dům ve 20 hod.: Ples Sboru dobrovolných hasičů Klepačov.
Kunštát – Kulturní dům ve 20 hod.: Koncert skupiny Abraxas.
Moravský kras – Dům přírody Moravského krasu v 16 hod.: Detektivem v přírodě.
Olešnice – Kulturní dům ve 20 hod.: Ples FC Olešnice.
Velké Opatovice – Sokolovna ve 20 hod.: Ples sportovců.
Vranová – Kulturní dům v 15 hod.: Dětský karneval.


kina
Blansko v 17.30 hod. Pračlověk.
Blansko ve 20 hod. Věčně tvá nevěrná.
Boskovice ve 14 a 17 hod. Pračlověk.
Boskovice v 19.30 hod. Akta Pentagon: Skrytá válka.

všechny

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Stánek u Punkevních jeskyní turistům nabídne rychlé občerstvení

28.11.2017 16:09 | Původní vydání | Michal Záboj

MORAVSKÝ KRAS - U Punkevních jeskyní už stojí stánek, ve kterém si turisté mohou zakoupit rychlé občerstvení. Podobná nabídka zatím v areálu chyběla. V provozu by kiosek mohl být ještě do konce letošního roku.

Stánek u Punkevních jeskyní turistům nabídne rychlé občerstvení
Nový stánek občerstvení. Foto Michal Záboj

Stánek s občerstvením stojí na místě, kde dříve byly veřejné záchodky. Montovaná dřevěná stavba má rozměry asi sedm krát tři metry. Turistům nabídne i posezení na menší terase.

„Občerstvení je postavené podle návrhu projekční kanceláře Burian - Křivinka z Brna. To je stejná kancelář, která projektovala novou budovu před Punkevními jeskyněmi,“ uvedl vedoucí Správy jeskyní Moravského krasu Jiří Hebelka.

V areálu před vchodem do Punkevních jeskyní dosud rychlé občerstvení pro návštěvníky chybí. Lidé si mohou koupit pouze nápoje, bagety a cukrovinky z automatů.

V nové provozní budově jeskyní postavené za evropské peníze občerstvení nedovolují podmínky dotace. Správa jeskyní tak musela postavit vedle zcela nový objekt. 

„Návštěvníci Punkevních jeskyní občerstvení vyloženě postrádají. Setkávali jsme se s kritikou jak individuálních návštěvníků, tak i s kritikou od cestovních kanceláří. I to pro nás bylo motivací, abychom občerstvení v areálu zřídili,“ podotkl Hebelka.

Zdržení při stavbě stánku způsobilo nesouhlas Správy chráněné krajinné oblasti Moravský kras, která ji nechtěla povolit. Budování kiosku umožnilo až ministerstvo životního prostředí, u kterého jeskyňáři uspěli s odvoláním. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509