Dnes je neděle, 23. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Stánek u Punkevních jeskyní turistům nabídne rychlé občerstvení

28.11.2017 16:09 | Původní vydání | Michal Záboj

MORAVSKÝ KRAS - U Punkevních jeskyní už stojí stánek, ve kterém si turisté mohou zakoupit rychlé občerstvení. Podobná nabídka zatím v areálu chyběla. V provozu by kiosek mohl být ještě do konce letošního roku.

Stánek u Punkevních jeskyní turistům nabídne rychlé občerstvení
Nový stánek občerstvení. Foto Michal Záboj

Stánek s občerstvením stojí na místě, kde dříve byly veřejné záchodky. Montovaná dřevěná stavba má rozměry asi sedm krát tři metry. Turistům nabídne i posezení na menší terase.

„Občerstvení je postavené podle návrhu projekční kanceláře Burian - Křivinka z Brna. To je stejná kancelář, která projektovala novou budovu před Punkevními jeskyněmi,“ uvedl vedoucí Správy jeskyní Moravského krasu Jiří Hebelka.

V areálu před vchodem do Punkevních jeskyní dosud rychlé občerstvení pro návštěvníky chybí. Lidé si mohou koupit pouze nápoje, bagety a cukrovinky z automatů.

V nové provozní budově jeskyní postavené za evropské peníze občerstvení nedovolují podmínky dotace. Správa jeskyní tak musela postavit vedle zcela nový objekt. 

„Návštěvníci Punkevních jeskyní občerstvení vyloženě postrádají. Setkávali jsme se s kritikou jak individuálních návštěvníků, tak i s kritikou od cestovních kanceláří. I to pro nás bylo motivací, abychom občerstvení v areálu zřídili,“ podotkl Hebelka.

Zdržení při stavbě stánku způsobilo nesouhlas Správy chráněné krajinné oblasti Moravský kras, která ji nechtěla povolit. Budování kiosku umožnilo až ministerstvo životního prostředí, u kterého jeskyňáři uspěli s odvoláním. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509