Dnes je čtvrtek, 14. prosinec

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

BLANSKO - Opilý cyklista havaroval

23.11.2017 17:28

Řádně opilý vyrazil v Blansku jednačtyřicetiletý muž z restaurace domů. Výsledkem bylo, že v Havlíčkově ulici havaroval. „Přivolaní policisté měli o příčině nehody okamžitě jasno. Potlučený podnapilý muž, kterého museli záchranáři převézt do nemocnice, nadýchal 2,75 promile,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. Opilec musí nyní počítat s trestem za řízení pod vlivem alkoholu. Správní orgán za tento přestupek uděluje pokutu od pětadvaceti tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Kdo je vidět, vyhrává

22.11.2017 11:38

Ve čtvrtek 23. listopadu pořádají blanenští policisté již tradiční akci s názvem Kdo je vidět, vyhrává. Dospělí i jejich děti mají příležitost přesvědčit se o tom, že i nenápadný reflexní prvek na oblečení může chodci či cyklistovi zejména nyní ve dnech se sníženou viditelností zachránit život. Pro příchozí bude od 16 hodin připravena prohlídka techniky, výstroje a výzbroje, kterou využívá Policie České republiky. Děti se mohou těšit na řadu soutěží ze znalostí v dopravě. K dalším tématům bude patřit správná výbava cyklisty a kola, řešení dopravních situací a značení, simulace ovlivnění alkoholem prostřednictvím speciálních brýlí. Na závěr dostane každé dítě dárek v podobě reflexního předmětu a nasvítíme je policejními vozidly. Rodiče i děti tak přímo na místě uvidí rozdíl mezi viditelností chodce s reflexním prvkem a bez něho. (hrr)

BOSKOVICE - Schované klíče našel zloděj

22.11.2017 11:38

Opravdu zaručenou skrýš pro klíče od bytu vymyslela v Boskovicích jeho sedmatřicetiletá majitelka. V hrníčku na parapetu okna rozhodně nebyly v bezpečí. Pozornému a pohotovému zloději stačilo, aby do nenápadně odloženého hrníčku nakoukl a klíče vyzkoušel v zámku nejbližšího bytu. „Pohodlně se dostal do příbytku a v dětském pokoji odcizil dva tablety a mobilní telefon. S nejméně desetitisícovou škodou se majitelka asi vyrovná snadněji než její děti,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Nemocnice od 8 do 15 hod.: Vánoční výstava.
Blansko – Knihovna v 16 hod.: Bilderbuchkino v blanenské knihovně!, zábavné odpoledne.
Blansko – Klub Ulita v 18 hod.: Koncert Máta Brno aneb Čaj o šesté.
Boskovice – Masarykovo náměstí v 9 hod.: Farmářské trhy.


kina
Blansko ve 20 hod. Star Wars: Poslední z Jediů. (s titulky)
Boskovice v 16 hod. Star Wars: Poslední z Jediů.
Boskovice v 0.05 a 19.30 hod. Star Wars: Poslední z Jediů. (s titulky)

všechny

Sledujte nás!Stánek u Punkevních jeskyní turistům nabídne rychlé občerstvení

28.11.2017 16:09 | Původní vydání | Michal Záboj

MORAVSKÝ KRAS - U Punkevních jeskyní už stojí stánek, ve kterém si turisté mohou zakoupit rychlé občerstvení. Podobná nabídka zatím v areálu chyběla. V provozu by kiosek mohl být ještě do konce letošního roku.

Stánek u Punkevních jeskyní turistům nabídne rychlé občerstvení
Nový stánek občerstvení. Foto Michal Záboj

Stánek s občerstvením stojí na místě, kde dříve byly veřejné záchodky. Montovaná dřevěná stavba má rozměry asi sedm krát tři metry. Turistům nabídne i posezení na menší terase.

„Občerstvení je postavené podle návrhu projekční kanceláře Burian - Křivinka z Brna. To je stejná kancelář, která projektovala novou budovu před Punkevními jeskyněmi,“ uvedl vedoucí Správy jeskyní Moravského krasu Jiří Hebelka.

V areálu před vchodem do Punkevních jeskyní dosud rychlé občerstvení pro návštěvníky chybí. Lidé si mohou koupit pouze nápoje, bagety a cukrovinky z automatů.

V nové provozní budově jeskyní postavené za evropské peníze občerstvení nedovolují podmínky dotace. Správa jeskyní tak musela postavit vedle zcela nový objekt. 

„Návštěvníci Punkevních jeskyní občerstvení vyloženě postrádají. Setkávali jsme se s kritikou jak individuálních návštěvníků, tak i s kritikou od cestovních kanceláří. I to pro nás bylo motivací, abychom občerstvení v areálu zřídili,“ podotkl Hebelka.

Zdržení při stavbě stánku způsobilo nesouhlas Správy chráněné krajinné oblasti Moravský kras, která ji nechtěla povolit. Budování kiosku umožnilo až ministerstvo životního prostředí, u kterého jeskyňáři uspěli s odvoláním. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama