Dnes je pátek, 20. duben

Kategorie

Krátké zprávy

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 16 a 17 hod.: Dvě barevné pohádky.
Blansko – Statek Samsara v 19 hod.: Duel vín.
Boskovice – Sokolovna v 19 hod.: Ochotnické divadlo Boskovice – Vražda sexem, premiéra.
Doubravice – Zahradnictví Koupý v 8 až 18 hod.: Jarní jarmark.


kina
Blansko ve 20 hod. Souboj pohlaví.
Boskovice v 9.30 hod. BabyBiograf: Planeta Česko.
Boskovice v 17 hod. Planeta Česko.
Boskovice v 19.30 hod. Vadí nevadí.
Šebetov v 19.30 hod. Liga spravedlnosti.

všechny

Sledujte nás!Stavaři z Masarykovy školy ovládli soutěž v konstrukci mostů

7.2.2018 12:17 | Původní vydání | Hana Dostálová

LETOVICE - Stavaři z Letovic ovládli středoškolskou soutěž BBC ve stavbě mostů na VUT v Brně. Podařilo se jim vyhrát obě dvě kategorie.

Stavaři z Masarykovy školy ovládli soutěž v konstrukci mostů
Soutěž ve stavění mostů. Foto archiv školy

Ve čtvrtek 1. února 2018 se naši stavaři (žáci oboru Stavebnictví – Pozemní stavby) jako každoročně zúčastnili soutěže Bridge Builder Contest, kterou pořádala studentská organizace IAESTE ve spolupráci s Fakultou stavební VUT.

Úkolem týmů bylo postavit most ze dvou balíčků špejlí, kterým překlene mezeru 75 cm mezi dvěma stoly. Dalším dovoleným materiálem byl pouze provázek a lepidlo.

Vojta Flek, Monika Andrlová a Terka Pecháčková zabojovali v kategorii A (mosty přivezené) a jejich nejlehčí most o váze 61 g přenesl zatížení 22,3 kg a vyhráli tak první místo.

Během zatěžovacích zkoušek této kategorie stavěl svůj most přímo na místě tým Demoliční četa ve složení Vojta Flek, Vojta Tichý a Štěpán Semeniuk.

Už během samotné stavby bylo jasné, že i tento model bude mít šanci na úspěch. Tým opět vsadil na lehkou konstrukci a most, který vážil pouze 65 g a vydržel zatížení 16,7 kg, bezkonkurenčně zvítězil.

Galerie k článku

Soutěž ve stavění mostů. Foto archiv školySoutěž ve stavění mostů. Foto archiv školySoutěž ve stavění mostů. Foto archiv školySoutěž ve stavění mostů. Foto archiv školy
Soutěž ve stavění mostů. Foto archiv školySoutěž ve stavění mostů. Foto archiv školy

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509