Dnes je pondělí, 15. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Stavaři z Masarykovy školy ovládli soutěž v konstrukci mostů

7.2.2018 12:17 | Původní vydání | Hana Dostálová

LETOVICE - Stavaři z Letovic ovládli středoškolskou soutěž BBC ve stavbě mostů na VUT v Brně. Podařilo se jim vyhrát obě dvě kategorie.

Stavaři z Masarykovy školy ovládli soutěž v konstrukci mostů
Soutěž ve stavění mostů. Foto archiv školy

Ve čtvrtek 1. února 2018 se naši stavaři (žáci oboru Stavebnictví – Pozemní stavby) jako každoročně zúčastnili soutěže Bridge Builder Contest, kterou pořádala studentská organizace IAESTE ve spolupráci s Fakultou stavební VUT.

Úkolem týmů bylo postavit most ze dvou balíčků špejlí, kterým překlene mezeru 75 cm mezi dvěma stoly. Dalším dovoleným materiálem byl pouze provázek a lepidlo.

Vojta Flek, Monika Andrlová a Terka Pecháčková zabojovali v kategorii A (mosty přivezené) a jejich nejlehčí most o váze 61 g přenesl zatížení 22,3 kg a vyhráli tak první místo.

Během zatěžovacích zkoušek této kategorie stavěl svůj most přímo na místě tým Demoliční četa ve složení Vojta Flek, Vojta Tichý a Štěpán Semeniuk.

Už během samotné stavby bylo jasné, že i tento model bude mít šanci na úspěch. Tým opět vsadil na lehkou konstrukci a most, který vážil pouze 65 g a vydržel zatížení 16,7 kg, bezkonkurenčně zvítězil.

Galerie k článku

Soutěž ve stavění mostů. Foto archiv školySoutěž ve stavění mostů. Foto archiv školySoutěž ve stavění mostů. Foto archiv školySoutěž ve stavění mostů. Foto archiv školy
Soutěž ve stavění mostů. Foto archiv školySoutěž ve stavění mostů. Foto archiv školy

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509