Dnes je úterý, 21. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Stavaři z Masarykovy školy ovládli soutěž v konstrukci mostů

7.2.2018 12:17 | Původní vydání | Hana Dostálová

LETOVICE - Stavaři z Letovic ovládli středoškolskou soutěž BBC ve stavbě mostů na VUT v Brně. Podařilo se jim vyhrát obě dvě kategorie.

Stavaři z Masarykovy školy ovládli soutěž v konstrukci mostů
Soutěž ve stavění mostů. Foto archiv školy

Ve čtvrtek 1. února 2018 se naši stavaři (žáci oboru Stavebnictví – Pozemní stavby) jako každoročně zúčastnili soutěže Bridge Builder Contest, kterou pořádala studentská organizace IAESTE ve spolupráci s Fakultou stavební VUT.

Úkolem týmů bylo postavit most ze dvou balíčků špejlí, kterým překlene mezeru 75 cm mezi dvěma stoly. Dalším dovoleným materiálem byl pouze provázek a lepidlo.

Vojta Flek, Monika Andrlová a Terka Pecháčková zabojovali v kategorii A (mosty přivezené) a jejich nejlehčí most o váze 61 g přenesl zatížení 22,3 kg a vyhráli tak první místo.

Během zatěžovacích zkoušek této kategorie stavěl svůj most přímo na místě tým Demoliční četa ve složení Vojta Flek, Vojta Tichý a Štěpán Semeniuk.

Už během samotné stavby bylo jasné, že i tento model bude mít šanci na úspěch. Tým opět vsadil na lehkou konstrukci a most, který vážil pouze 65 g a vydržel zatížení 16,7 kg, bezkonkurenčně zvítězil.

Galerie k článku

Soutěž ve stavění mostů. Foto archiv školySoutěž ve stavění mostů. Foto archiv školySoutěž ve stavění mostů. Foto archiv školySoutěž ve stavění mostů. Foto archiv školy
Soutěž ve stavění mostů. Foto archiv školySoutěž ve stavění mostů. Foto archiv školy

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509