Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Střechu zámeckého skleníku opraví jen provizorně, není plech

10.11.2017 9:32 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Orkán Herwart způsobil Boskovicím statisícové škody. Asi největší napáchal na tamním zámeckém skleníku. Boskovičtí zastupitelé už schválili šest set tisíc korun na provizorní opravu střechy. Původní podobu získá střecha pravděpodobně až v prvních měsících příštího roku.

Střechu zámeckého skleníku opraví jen provizorně, není plech
Poškozený skleník v Boskovicích. Foto FB města Boskovice

„V současné době se jedná o provizorní opravu před zimou. Na skleníku se nachází asi šest set metrů čtverečních měděného plechu, který se nám bohužel nepodařilo zatím nikde sehnat. Během listopadu jsme museli zrušit asi devatenáct akcí, rozhodli jsme se proto pro provizorní řešení a v příštím roce provedeme kompletní opravu,“ uvedl boskovický místostarosta Petr Malach (ČSSD).

Orkán Herwart zasáhl Boskovice v neděli 29. října. Na zámeckém skleníku způsobil značné škody. Strhl asi tři čtvrtiny měděné střešní krytiny, část spadla do uličky mezi zámecký skleník a panský dvůr, při tom došlo k poškození střechy panského dvora.

Zbytek měděné střešní krytiny se uvolnil od podkladu. Byly také poškozeny dva z celkových tří komínů zámeckého skleníku. Přes okamžitý zásah hasičů došlo k zatečení dešťové vody do interiéru, která poškodila vnitřní akustické podhledy a výmalbu.

„Pro minimalizaci následných škod již byla zahájena provizorní oprava střechy spočívající v montáži modifikovaného asfaltového pásu. Definitivní oprava střechy zámeckého skleníku včetně vnitřních podhledů a výmalby je plánovaná na jaro příštího roku,“ popsal mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

Vichřice způsobila v Boskovicích řadu škod, jejichž víše se šplhá k několika milionům korun. Kromě skleníku poškodil silný vítr také sloupy veřejného osvětlení, střechy několika objektů, dopravní značky a velkou škodu způsobil také v lesích.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509