Dnes je sobota, 17. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Knihovna v 10.30 hod.: Dětské knižní promítání – Já nejsem tvoje maminka.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Blansko – Knihovna v 15 hod.: Promítej i Ty! – Zemřít pro design.
Kunštát – Kulturní dům v 15 hod.: Karneval nejen pro děti.
Letovice – ZUŠ ve 20 hod.: Rómská divadelní komedie – Miri fajta.
Letovice – Kulturní dům ve 20 hod.: Sportovní ples.
Svitávka – Sokolovna ve 20 hod.: Tvoje tvář má známý vzhled, maškarní ples.
Velké Opatovice – Kartografické centrum v 9 až 16 hod.: Velikonoční trhy.
Velké Opatovice – Orlovna ve 14.30 hod.: První pomoc nejsou žádné čáry, ale umí zázraky..., seminář.


kina
Blansko v 15 a 17.30 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko ve 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice ve 14 a 17 hod. Včelka Mája: Medové hry.
Boskovice v 19.30 hod. Tomb Raider.

všechny

Sledujte nás!Střechu zámeckého skleníku opraví jen provizorně, není plech

10.11.2017 9:32 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Orkán Herwart způsobil Boskovicím statisícové škody. Asi největší napáchal na tamním zámeckém skleníku. Boskovičtí zastupitelé už schválili šest set tisíc korun na provizorní opravu střechy. Původní podobu získá střecha pravděpodobně až v prvních měsících příštího roku.

Střechu zámeckého skleníku opraví jen provizorně, není plech
Poškozený skleník v Boskovicích. Foto FB města Boskovice

„V současné době se jedná o provizorní opravu před zimou. Na skleníku se nachází asi šest set metrů čtverečních měděného plechu, který se nám bohužel nepodařilo zatím nikde sehnat. Během listopadu jsme museli zrušit asi devatenáct akcí, rozhodli jsme se proto pro provizorní řešení a v příštím roce provedeme kompletní opravu,“ uvedl boskovický místostarosta Petr Malach (ČSSD).

Orkán Herwart zasáhl Boskovice v neděli 29. října. Na zámeckém skleníku způsobil značné škody. Strhl asi tři čtvrtiny měděné střešní krytiny, část spadla do uličky mezi zámecký skleník a panský dvůr, při tom došlo k poškození střechy panského dvora.

Zbytek měděné střešní krytiny se uvolnil od podkladu. Byly také poškozeny dva z celkových tří komínů zámeckého skleníku. Přes okamžitý zásah hasičů došlo k zatečení dešťové vody do interiéru, která poškodila vnitřní akustické podhledy a výmalbu.

„Pro minimalizaci následných škod již byla zahájena provizorní oprava střechy spočívající v montáži modifikovaného asfaltového pásu. Definitivní oprava střechy zámeckého skleníku včetně vnitřních podhledů a výmalby je plánovaná na jaro příštího roku,“ popsal mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

Vichřice způsobila v Boskovicích řadu škod, jejichž víše se šplhá k několika milionům korun. Kromě skleníku poškodil silný vítr také sloupy veřejného osvětlení, střechy několika objektů, dopravní značky a velkou škodu způsobil také v lesích.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509