Dnes je neděle, 23. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Střechu zámeckého skleníku opraví jen provizorně, není plech

10.11.2017 9:32 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Orkán Herwart způsobil Boskovicím statisícové škody. Asi největší napáchal na tamním zámeckém skleníku. Boskovičtí zastupitelé už schválili šest set tisíc korun na provizorní opravu střechy. Původní podobu získá střecha pravděpodobně až v prvních měsících příštího roku.

Střechu zámeckého skleníku opraví jen provizorně, není plech
Poškozený skleník v Boskovicích. Foto FB města Boskovice

„V současné době se jedná o provizorní opravu před zimou. Na skleníku se nachází asi šest set metrů čtverečních měděného plechu, který se nám bohužel nepodařilo zatím nikde sehnat. Během listopadu jsme museli zrušit asi devatenáct akcí, rozhodli jsme se proto pro provizorní řešení a v příštím roce provedeme kompletní opravu,“ uvedl boskovický místostarosta Petr Malach (ČSSD).

Orkán Herwart zasáhl Boskovice v neděli 29. října. Na zámeckém skleníku způsobil značné škody. Strhl asi tři čtvrtiny měděné střešní krytiny, část spadla do uličky mezi zámecký skleník a panský dvůr, při tom došlo k poškození střechy panského dvora.

Zbytek měděné střešní krytiny se uvolnil od podkladu. Byly také poškozeny dva z celkových tří komínů zámeckého skleníku. Přes okamžitý zásah hasičů došlo k zatečení dešťové vody do interiéru, která poškodila vnitřní akustické podhledy a výmalbu.

„Pro minimalizaci následných škod již byla zahájena provizorní oprava střechy spočívající v montáži modifikovaného asfaltového pásu. Definitivní oprava střechy zámeckého skleníku včetně vnitřních podhledů a výmalby je plánovaná na jaro příštího roku,“ popsal mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

Vichřice způsobila v Boskovicích řadu škod, jejichž víše se šplhá k několika milionům korun. Kromě skleníku poškodil silný vítr také sloupy veřejného osvětlení, střechy několika objektů, dopravní značky a velkou škodu způsobil také v lesích.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509