Dnes je neděle, 19. listopad

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

LYSICE - Sebral jen hotovost

14.11.2017 7:13

Do církevního objektu v Lysicích se vloupal zloděj. Zatím neznámý pachatel využil podvečerní dobu, kdy se duchovní věnoval svým farníkům. Do příbytku se zloděj dostal po násilném otevření vrat a následně stejným způsobem po poničení dveří. „Obydlí prohledal a pouze uloženou finanční hotovost. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Nákup se prodražil

14.11.2017 7:12

Polední nákup se pořádně prodražil devětapadesátiletému muži. Ten nechal před prodejnou v Rájci-Jestřebí ve stojanu odstavené jízdní kolo. „Když se po asi pěti minutách vrátil, bicykl byl pryč. Zatím neznámý pachatel, který byl opravdu hodně pohotový a drzý, tak způsobil majiteli škodu za skoro třicet tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

VODĚRADY - Ukradl mobilní záchody

7.11.2017 12:56

Tři mobilní záchody ukradl zloděj ve Voděradech. „Získat je nebylo nijak složité. Na volně přístupný pozemek se zloděj dostal pohodlně a stejně tak i k nezajištěným toaletám. Škoda je skoro čtyřicet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Velké Opatovice – Kostel svatého Jiří v 16 hod.: Koncert k svátku svaté Cecílie.


kina
Blansko v 15 hod. Příšerákovi.
Blansko v 17.30 hod. Liga spravedlnosti. (3D)
Blansko ve 20 hod. Zahradnictví: Nápadník.
Boskovice ve 14 hod. My Little Pony Film.
Boskovice v 17 hod. Lego® Ninjago® Film.
Boskovice v 19.30 hod. Filmový klub – Projekt 100: Cesta na Měsíc + Le Malér Trio.

všechny

Sledujte nás!Střechu zámeckého skleníku opraví jen provizorně, není plech

10.11.2017 9:32 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Orkán Herwart způsobil Boskovicím statisícové škody. Asi největší napáchal na tamním zámeckém skleníku. Boskovičtí zastupitelé už schválili šest set tisíc korun na provizorní opravu střechy. Původní podobu získá střecha pravděpodobně až v prvních měsících příštího roku.

Střechu zámeckého skleníku opraví jen provizorně, není plech
Poškozený skleník v Boskovicích. Foto FB města Boskovice

„V současné době se jedná o provizorní opravu před zimou. Na skleníku se nachází asi šest set metrů čtverečních měděného plechu, který se nám bohužel nepodařilo zatím nikde sehnat. Během listopadu jsme museli zrušit asi devatenáct akcí, rozhodli jsme se proto pro provizorní řešení a v příštím roce provedeme kompletní opravu,“ uvedl boskovický místostarosta Petr Malach (ČSSD).

Orkán Herwart zasáhl Boskovice v neděli 29. října. Na zámeckém skleníku způsobil značné škody. Strhl asi tři čtvrtiny měděné střešní krytiny, část spadla do uličky mezi zámecký skleník a panský dvůr, při tom došlo k poškození střechy panského dvora.

Zbytek měděné střešní krytiny se uvolnil od podkladu. Byly také poškozeny dva z celkových tří komínů zámeckého skleníku. Přes okamžitý zásah hasičů došlo k zatečení dešťové vody do interiéru, která poškodila vnitřní akustické podhledy a výmalbu.

„Pro minimalizaci následných škod již byla zahájena provizorní oprava střechy spočívající v montáži modifikovaného asfaltového pásu. Definitivní oprava střechy zámeckého skleníku včetně vnitřních podhledů a výmalby je plánovaná na jaro příštího roku,“ popsal mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

Vichřice způsobila v Boskovicích řadu škod, jejichž víše se šplhá k několika milionům korun. Kromě skleníku poškodil silný vítr také sloupy veřejného osvětlení, střechy několika objektů, dopravní značky a velkou škodu způsobil také v lesích.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama