Dnes je středa, 22. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!TJ Sokol Svitávka se připravuje na všesokolský slet

28.5.2018 11:47 | Původní vydání | TJ Sokol Svitávka

SVITÁVKA - Letos se ve dnech 1. – 6. července uskuteční v Praze již XVI. všesokolský slet. Na něj se pilně připravují i členové TJ Sokol Svitávka. Ti nejmenší se svými rodiči nacvičují skladbu Méďové, ve které cvičí s plyšovým medvídkem na písně Míša Kulička, Méďové a Medvědi nevědí.

TJ Sokol Svitávka se připravuje na všesokolský slet
Mladí cvičenci. Foto TJ Sokol Svitávka

Mladší děti nacvičují skladbu Děti, to je věc! V této skladbě zní písně Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka a děti zde využívají míče a skládací žíněnky. Další skladbu Cirkus nacvičuje starší žactvo. V ní si na hudbu z Cirkusu Humberto a z muzikálu Pomáda zacvičí, zatancují a předvedou i akrobatické a cirkusové prvky.

Poslední skladbu, se kterou naše jednota do Prahy pojede, nacvičují ženy. Jedná se o skladbu Siluety, ve které se kombinují aerobní cviky s tancem s obručí (hula hoop), hudebním doprovodem jsou písničky od skupiny Madrage.

Skladby se nacvičují jednou týdně v sokolovně. Vedoucí jednotlivých skladeb pravidelně jezdí na společná nacvičování do Prahy, která vedou přímo autoři skladeb.

Skladby budou prezentovány kromě Všesokolského sletu i na oblastních sletech, jako např. v Brně, Jedovnicích nebo Městečku Trnávka.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509