Dnes je úterý, 23. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!TJ Sokol Svitávka se připravuje na všesokolský slet

28.5.2018 11:47 | Původní vydání | TJ Sokol Svitávka

SVITÁVKA - Letos se ve dnech 1. – 6. července uskuteční v Praze již XVI. všesokolský slet. Na něj se pilně připravují i členové TJ Sokol Svitávka. Ti nejmenší se svými rodiči nacvičují skladbu Méďové, ve které cvičí s plyšovým medvídkem na písně Míša Kulička, Méďové a Medvědi nevědí.

TJ Sokol Svitávka se připravuje na všesokolský slet
Mladí cvičenci. Foto TJ Sokol Svitávka

Mladší děti nacvičují skladbu Děti, to je věc! V této skladbě zní písně Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka a děti zde využívají míče a skládací žíněnky. Další skladbu Cirkus nacvičuje starší žactvo. V ní si na hudbu z Cirkusu Humberto a z muzikálu Pomáda zacvičí, zatancují a předvedou i akrobatické a cirkusové prvky.

Poslední skladbu, se kterou naše jednota do Prahy pojede, nacvičují ženy. Jedná se o skladbu Siluety, ve které se kombinují aerobní cviky s tancem s obručí (hula hoop), hudebním doprovodem jsou písničky od skupiny Madrage.

Skladby se nacvičují jednou týdně v sokolovně. Vedoucí jednotlivých skladeb pravidelně jezdí na společná nacvičování do Prahy, která vedou přímo autoři skladeb.

Skladby budou prezentovány kromě Všesokolského sletu i na oblastních sletech, jako např. v Brně, Jedovnicích nebo Městečku Trnávka.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509