20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

12.7.2017 13:39 | Původní vydání | Erik Řezník

BRNO - Před dvěma lety vybojovala v Plzni Tereza Obořilová dvě olympijské medaile, terénní stříbro a silniční bronz. Po dvou letech se na domácí půdě v Brně opět postavila na starty cyklistických disciplín ve starší kategorii kadetek.

Tereza Obořilová uprostřed. Foto Erik Řezník

A patřila mezi favoritky i díky svým výsledkům ze závodů horských kol, které u brněnského Anthroposu cyklistický program zahajovaly. Nově byly na programu sprinterské a stíhací závody na dráze, silnici nahradil hladký dráhový závod v disciplíně Scratch.

Na Olympiádu se nominovaly hned tři dívky Drahanského sport teamu, které prošly sítem kvalifikačních závodů, aby reprezentovaly kraj, ve kterém bydlí. K Tereze Obořilové přibyla žákyně Anna Smutná a za Olomoucký kraj kadetka Aneta Fritzová. Už jen dostat se mezi 3623 účastníků, kteří soutěžili v 22 sportech a 91 disciplínách, bylo pro děvčata velkým úspěchem.

Při závodu cross country horských kol vyjely žákyně na tři okruhy a svůj nejlepší výsledek zajela Anna Smutná, která skončila na 15. místě. Obě kadetky nastupovaly do závodu poněkud hendikepovány, Tereze nebylo dobře od žaludku a Aneta si vezla únavu z náročného závodního programu.

Start se jim ovšem povedl a obě jely v první desítce. Drama přišlo v kole posledním, Tereza upadla a nechala se dojet soupeřkou, která ohrožovala její stříbrnou příčku až do poslední zatáčky, kde ji podklouzlo přední kolo a o obhajobě stříbra z Plzně bylo rozhodnuto. Aneta přijela sedmá, když ji od čtvrtého místa dělilo jen 16 sekund.

Další program cyklistů patřil dráze brněnského velodromu. První dopolední závod na 200 metrů s letmým startem vyšel Terce Obořilové na bronzovou medaili. Skvěle zajela i Aneta Fritzová, když porazila i dráhařské specialistky a obsadila šestou příčku. Anička Smutná bohužel v rychlosti nevyniká a 25. místo bylo až na konci výsledkové listiny.

Odpoledne se pokračovalo stíhačkou jednotlivců. Technicky a silově náročný kilometr u žákyň byl pro Aničku lepší, když obsadila 22. místo. Kadetky pak bojovaly na trati 2 km a tentokrát medaile necinkla.

Závod pět set metrů s pevným startem znamenal pro Terezu Obořilovou druhou bronzovou medaili, Aneta Fritzová skončila na bodovaném 12. místě a Anička Smutná zajela své nejlepší umístění na dráze 19. příčkou.

Posledním cyklistickým dějstvím byl scratch, závod s hromadným startem. Dovednosti srovnatelné se silničním závodem nahrávají zkušeným a nebojácným jezdcům. Tereza Obořilová k velkému překvapení zvládala držet se soupeřkami tempo, i když neměla na kole správné převody.

Do poslední zatáčky najížděla šestičlenná skupina, Tereza si našla volnou cestu do závěrečného spurtu a na pásce byla první. Aneta závěr závodu sledovala z protilehlé rovinky na 15. místě a Anička dojela mezi žákyněmi 21.

Vystoupení Drahanského Sport teamu na Olympiádě nemůžeme hodnotit jinak než kladně. Holkám patří gratulace za předvedené výkony. Aničce Smutné sice schází malý krůček k lepším umístěním, ale je v kategorii žákyň nováčkem a za dva roky může být všechno jinak, Aneta Fritzová z pěti startů brala čtyřikrát body a Terezu zdobí zisk čtyř medailí.