Do mobilního domku odstaveného poblíž Kořence se vloupal zloděj. Nejdříve překonal plot a potom si násilím otevřel zaplechované okno víkendového příbytku. „Ten prohledal a z ledničky odcizil potraviny v hodnotě asi pět se korun. Majitel ale způsobil, především poškozením příbytku, škodu několikanásobně vyšší,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

Policisté vyšetřují případ krádeže papoušků a králíků v Letovicích. Zatím neznámý zloděj je odcizil z hospodářské části domku šestapadesátiletého majitele. „Po překonání plotu z nezajištěných voliér odcizil osm papoušků. Z králíkárny pak zmizelo patnáct dospělých králíků. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

Bez zábran si počínal neznámý zloděj, který kradl v Blansku. V noci přelezl plot a z pozemku vedle rodinného domku třiačtyřicetiletého majitele odcizil trojici odstavených nezajištěných horských kol. Pachatel způsobil škodu za téměř sto tisíc korun. (moj)

všechny

Dnešní akce

akce
Adamov – Prostranství u kostela v 18 hod.: Akustický koncert Sáry Nové.
Křtiny – Kostel ve 4.44 hod.: 7. Pěší pouť po všech čtyřech mariánských místech Moravského krasu. Start i cíl ve Křtinách.

kina
Boskovice v 19.30 hod. Valerian a město tisíce planet.
Boskovice – letní ve 21.30 hod. Dunkerk.

všechny

Sledujte nás!

Tereza Obořilová vybojovala na dětské olympiádě čtyři medaile

12.7.2017 13:39 | Původní vydání | Erik Řezník

BRNO - Před dvěma lety vybojovala v Plzni Tereza Obořilová dvě olympijské medaile, terénní stříbro a silniční bronz. Po dvou letech se na domácí půdě v Brně opět postavila na starty cyklistických disciplín ve starší kategorii kadetek.

Tereza Obořilová uprostřed. Foto Erik Řezník

A patřila mezi favoritky i díky svým výsledkům ze závodů horských kol, které u brněnského Anthroposu cyklistický program zahajovaly. Nově byly na programu sprinterské a stíhací závody na dráze, silnici nahradil hladký dráhový závod v disciplíně Scratch.

Na Olympiádu se nominovaly hned tři dívky Drahanského sport teamu, které prošly sítem kvalifikačních závodů, aby reprezentovaly kraj, ve kterém bydlí. K Tereze Obořilové přibyla žákyně Anna Smutná a za Olomoucký kraj kadetka Aneta Fritzová. Už jen dostat se mezi 3623 účastníků, kteří soutěžili v 22 sportech a 91 disciplínách, bylo pro děvčata velkým úspěchem.

Při závodu cross country horských kol vyjely žákyně na tři okruhy a svůj nejlepší výsledek zajela Anna Smutná, která skončila na 15. místě. Obě kadetky nastupovaly do závodu poněkud hendikepovány, Tereze nebylo dobře od žaludku a Aneta si vezla únavu z náročného závodního programu.

Start se jim ovšem povedl a obě jely v první desítce. Drama přišlo v kole posledním, Tereza upadla a nechala se dojet soupeřkou, která ohrožovala její stříbrnou příčku až do poslední zatáčky, kde ji podklouzlo přední kolo a o obhajobě stříbra z Plzně bylo rozhodnuto. Aneta přijela sedmá, když ji od čtvrtého místa dělilo jen 16 sekund.

Další program cyklistů patřil dráze brněnského velodromu. První dopolední závod na 200 metrů s letmým startem vyšel Terce Obořilové na bronzovou medaili. Skvěle zajela i Aneta Fritzová, když porazila i dráhařské specialistky a obsadila šestou příčku. Anička Smutná bohužel v rychlosti nevyniká a 25. místo bylo až na konci výsledkové listiny.

Odpoledne se pokračovalo stíhačkou jednotlivců. Technicky a silově náročný kilometr u žákyň byl pro Aničku lepší, když obsadila 22. místo. Kadetky pak bojovaly na trati 2 km a tentokrát medaile necinkla.

Závod pět set metrů s pevným startem znamenal pro Terezu Obořilovou druhou bronzovou medaili, Aneta Fritzová skončila na bodovaném 12. místě a Anička Smutná zajela své nejlepší umístění na dráze 19. příčkou.

Posledním cyklistickým dějstvím byl scratch, závod s hromadným startem. Dovednosti srovnatelné se silničním závodem nahrávají zkušeným a nebojácným jezdcům. Tereza Obořilová k velkému překvapení zvládala držet se soupeřkami tempo, i když neměla na kole správné převody.

Do poslední zatáčky najížděla šestičlenná skupina, Tereza si našla volnou cestu do závěrečného spurtu a na pásce byla první. Aneta závěr závodu sledovala z protilehlé rovinky na 15. místě a Anička dojela mezi žákyněmi 21.

Vystoupení Drahanského Sport teamu na Olympiádě nemůžeme hodnotit jinak než kladně. Holkám patří gratulace za předvedené výkony. Aničce Smutné sice schází malý krůček k lepším umístěním, ale je v kategorii žákyň nováčkem a za dva roky může být všechno jinak, Aneta Fritzová z pěti startů brala čtyřikrát body a Terezu zdobí zisk čtyř medailí.