22.9.2017 12:03

O více než dvanáct tisíc korun přišla dvaapadesátiletá žena z Blanska, která si přes internet chtěla koupit telefon. Na síti si vyhlédla přístroj značky Samsung, objednalo ho a elektronicky uhradila i jeho cenu. „Když ale ani po několika dnech a několika urgencích telefon na určenou blanenskou adresu nedorazil, pochopila, že naletěla podvodnému portálu. Případ tedy nahlásila blanenským policistům,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

LETOVICE - Nepozornost ho přišla draho

21.9.2017 9:27

Drzost zlodějů podcenil sedmatřicetiletý muž v Letovicích, když před místní firmou nakládal do svého osobního auta zakoupené zboží. Na sedadle odemčeného auta nechal ležet tašku s osobními doklady, telefonem a hotovostí v různých měnách. „Zloděj ve chvíli, kdy muž od auta odešel pro další materiál, vůz pohodlně otevřel a věci odcizil. Škoda je skoro dvacet tisíc korun,“ upřesnil blanenský policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

LETOVICE - Sprejer řádil na nádraží

19.9.2017 11:47

Jen asi čtvrt hodiny stačilo sprejerovi na letovickém vlakovém nádraží, aby způsobil škodu za patnáct tisíc korun. Na odstavenou vlakovou soupravu totiž nastříkal velký barevný nápis. „Na hnací jednotce vlaku vytvořil za pár minut obrazec o ploše patnáct metrů čtverečních,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

INZERCE

Dnešní akce

akce
Adamov – Stará huť v 9 až 17 hod.: Pokusné tavby v replikách středověkých kusových železářských pecích.
Blansko – Kino v 17 hod.: Rytmické svařování 2017 - koncert jazzových mistrů, přehlídka módy z recyklátů.
Blansko – Dělnický dům v 19 hod.: Taneční kurzy pro dospělé, manželské a přátelské páry.
Letovice - Oslavy organizovaného včelařství na Letovicku 1907 - 2017 s bohatým doprovodným programem.

kina
Blansko v 15 hod. LEGO® Ninjago® film.
Blansko v 17.30 hod. LEGO® Ninjago® film. (3D)
Blansko ve 20 hod. Dobrý časy.
Boskovice v 15 hod. Bijásek: Krtkova dobrodružství III.
Boskovice v 17 hod. Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta.
Boskovice v 19.30 hod. Cesta času.

všechny

Sledujte nás!

Tereza Obořilová vybojovala na dětské olympiádě čtyři medaile

12.7.2017 13:39 | Původní vydání | Erik Řezník

BRNO - Před dvěma lety vybojovala v Plzni Tereza Obořilová dvě olympijské medaile, terénní stříbro a silniční bronz. Po dvou letech se na domácí půdě v Brně opět postavila na starty cyklistických disciplín ve starší kategorii kadetek.

Tereza Obořilová uprostřed. Foto Erik Řezník

A patřila mezi favoritky i díky svým výsledkům ze závodů horských kol, které u brněnského Anthroposu cyklistický program zahajovaly. Nově byly na programu sprinterské a stíhací závody na dráze, silnici nahradil hladký dráhový závod v disciplíně Scratch.

Na Olympiádu se nominovaly hned tři dívky Drahanského sport teamu, které prošly sítem kvalifikačních závodů, aby reprezentovaly kraj, ve kterém bydlí. K Tereze Obořilové přibyla žákyně Anna Smutná a za Olomoucký kraj kadetka Aneta Fritzová. Už jen dostat se mezi 3623 účastníků, kteří soutěžili v 22 sportech a 91 disciplínách, bylo pro děvčata velkým úspěchem.

Při závodu cross country horských kol vyjely žákyně na tři okruhy a svůj nejlepší výsledek zajela Anna Smutná, která skončila na 15. místě. Obě kadetky nastupovaly do závodu poněkud hendikepovány, Tereze nebylo dobře od žaludku a Aneta si vezla únavu z náročného závodního programu.

Start se jim ovšem povedl a obě jely v první desítce. Drama přišlo v kole posledním, Tereza upadla a nechala se dojet soupeřkou, která ohrožovala její stříbrnou příčku až do poslední zatáčky, kde ji podklouzlo přední kolo a o obhajobě stříbra z Plzně bylo rozhodnuto. Aneta přijela sedmá, když ji od čtvrtého místa dělilo jen 16 sekund.

Další program cyklistů patřil dráze brněnského velodromu. První dopolední závod na 200 metrů s letmým startem vyšel Terce Obořilové na bronzovou medaili. Skvěle zajela i Aneta Fritzová, když porazila i dráhařské specialistky a obsadila šestou příčku. Anička Smutná bohužel v rychlosti nevyniká a 25. místo bylo až na konci výsledkové listiny.

Odpoledne se pokračovalo stíhačkou jednotlivců. Technicky a silově náročný kilometr u žákyň byl pro Aničku lepší, když obsadila 22. místo. Kadetky pak bojovaly na trati 2 km a tentokrát medaile necinkla.

Závod pět set metrů s pevným startem znamenal pro Terezu Obořilovou druhou bronzovou medaili, Aneta Fritzová skončila na bodovaném 12. místě a Anička Smutná zajela své nejlepší umístění na dráze 19. příčkou.

Posledním cyklistickým dějstvím byl scratch, závod s hromadným startem. Dovednosti srovnatelné se silničním závodem nahrávají zkušeným a nebojácným jezdcům. Tereza Obořilová k velkému překvapení zvládala držet se soupeřkami tempo, i když neměla na kole správné převody.

Do poslední zatáčky najížděla šestičlenná skupina, Tereza si našla volnou cestu do závěrečného spurtu a na pásce byla první. Aneta závěr závodu sledovala z protilehlé rovinky na 15. místě a Anička dojela mezi žákyněmi 21.

Vystoupení Drahanského Sport teamu na Olympiádě nemůžeme hodnotit jinak než kladně. Holkám patří gratulace za předvedené výkony. Aničce Smutné sice schází malý krůček k lepším umístěním, ale je v kategorii žákyň nováčkem a za dva roky může být všechno jinak, Aneta Fritzová z pěti startů brala čtyřikrát body a Terezu zdobí zisk čtyř medailí.