Dnes je pátek, 20. duben

Kategorie

Krátké zprávy

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 16 a 17 hod.: Dvě barevné pohádky.
Blansko – Statek Samsara v 19 hod.: Duel vín.
Boskovice – Sokolovna v 19 hod.: Ochotnické divadlo Boskovice – Vražda sexem, premiéra.
Doubravice – Zahradnictví Koupý v 8 až 18 hod.: Jarní jarmark.


kina
Blansko ve 20 hod. Souboj pohlaví.
Boskovice v 9.30 hod. BabyBiograf: Planeta Česko.
Boskovice v 17 hod. Planeta Česko.
Boskovice v 19.30 hod. Vadí nevadí.
Šebetov v 19.30 hod. Liga spravedlnosti.

všechny

Sledujte nás!Tradiční Jarní cena v plavání se v Boskovicích vydařila

28.3.2018 14:32 | Původní vydání | Lubomír Slezák

BOSKOVICE - S příchodem jara pořádá plavecký oddíl SVČ Boskovice každoročně Jarní cenu města Boskovice v plavání. V sobotu 24. března dopoledne praskal místní pětadvacetimetrový bazén doslova ve švech.

Tradiční Jarní cena v plavání se v Boskovicích vydařila
Boskovičtí plavci. Foto archiv

Plavci z Blanska, Brna, Hustopečí, Hodonína, Svitav, Kuřimi, Zlína, Ostravy, Zábřehu, Břeclavi, Prostějova a samozřejmě domácí reprezentanti zde bojovali o cenné kovy i věcné dárky.

Zpestřením sobotního dopoledne byl na začátek vložený závod nejmladších závodníků z plavecké přípravky, kteří se poprali s pětadvacetimetrovou tratí na výbornou. Ukázali všem přítomným pořádnou dávku odvahy a bojovnosti.

Boskovičtí svěřenci se Jarní ceně v silné konkurenci neztratili, vždyť doma zůstalo hned 21 medailí. Někteří domácí plavci vystoupali na stupně vítězů hned několikrát, mezi ně patřili Michal Veselý, Ondřej Ščudla, Dominik Barry, Jáchym Ryšávka a Martin Kopáček. Medailové příčky neunikly ani Patricku Müllerovi, Jakubu Davidovi a Izabele Slámové.

Nejmladší účastnicí Jarní ceny byla Kristýna Nezvalová, která obsadila třetí místo na 50 metrů prsa. I ostatní plavci zaslouží pochvalu za bojovné výkony.

Poděkování pořadatelů pak patří sponzorům, rodičům a všem dobrovolným pomocníkům.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509