Dnes je úterý, 21. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Třetí kolo Velké ceny Blanenska v požárním útoku zná své vítěze

19.6.2018 1:23 | Původní vydání | Broňa Zhořová

ŽĎÁR - Netradičně v sobotu 16. června 2018 proběhlo ve Žďáru u Blanska v pořadí již třetí kolo okresní ligy v požárním útoku. Pro místní hasiče to byl současně polojubilejní 35. ročník soutěže O pohár starosty obce Žďár. K závodu se přihlásilo o něco méně družstev, než je na Velké ceně obvyklé, 24 mužských a 14 ženských, nicméně kvalitních sportovních výkonů bylo k vidění i tak dost.

Třetí kolo Velké ceny Blanenska v požárním útoku zná své vítěze
Velká cen ve Žďáru. Foto Alena Vintrová

Žďárští již v loňském roce přestěhovali závodní dráhu z asfaltové cesty před hasičskou zbrojnicí na travnatou trať za obcí, pohodlnější svou prostorností a přehledností jak pro závodníky, tak i pro pořadatele. Soutěž proto, právě s ohledem na travnatý povrch tratě, odstartovali muži. Nutno podotknout, že velkou část mužské části soutěže ovlivňoval silný protivítr a leckterým proudařům připravil horké chvilky.

Zvítězit a odvézt si kromě mnoha cen i největší bodový přísun se v mužské kategorii podařilo rovnou dvěma družstvům se shodným časem 17,06 s, a to Míchovu a Hodějicím. O celkovém pořadí v takových případech rozhoduje čas na druhém terči, který měl rychleji sražený Míchov. Trojici nejlepších doplnil Žernovník s časem 17,52 s.

V ženách soutěži kralovaly Němčice, a to díky konečnému času 17,19 s, druhou příčku obsadil Senetářov „A“ za čas 17,26 s a třetí pak Hodějice z Vyškovska s časem 17,42 s.

Čtvrté kolo Velké ceny Blanenska v požárním útoku se uskuteční v neděli 24. června 2018 od 12 hodin v Ostrově u Macochy.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509