Dnes je pondělí, 15. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Třetí kolo Velké ceny Blanenska v požárním útoku zná své vítěze

19.6.2018 1:23 | Původní vydání | Broňa Zhořová

ŽĎÁR - Netradičně v sobotu 16. června 2018 proběhlo ve Žďáru u Blanska v pořadí již třetí kolo okresní ligy v požárním útoku. Pro místní hasiče to byl současně polojubilejní 35. ročník soutěže O pohár starosty obce Žďár. K závodu se přihlásilo o něco méně družstev, než je na Velké ceně obvyklé, 24 mužských a 14 ženských, nicméně kvalitních sportovních výkonů bylo k vidění i tak dost.

Třetí kolo Velké ceny Blanenska v požárním útoku zná své vítěze
Velká cen ve Žďáru. Foto Alena Vintrová

Žďárští již v loňském roce přestěhovali závodní dráhu z asfaltové cesty před hasičskou zbrojnicí na travnatou trať za obcí, pohodlnější svou prostorností a přehledností jak pro závodníky, tak i pro pořadatele. Soutěž proto, právě s ohledem na travnatý povrch tratě, odstartovali muži. Nutno podotknout, že velkou část mužské části soutěže ovlivňoval silný protivítr a leckterým proudařům připravil horké chvilky.

Zvítězit a odvézt si kromě mnoha cen i největší bodový přísun se v mužské kategorii podařilo rovnou dvěma družstvům se shodným časem 17,06 s, a to Míchovu a Hodějicím. O celkovém pořadí v takových případech rozhoduje čas na druhém terči, který měl rychleji sražený Míchov. Trojici nejlepších doplnil Žernovník s časem 17,52 s.

V ženách soutěži kralovaly Němčice, a to díky konečnému času 17,19 s, druhou příčku obsadil Senetářov „A“ za čas 17,26 s a třetí pak Hodějice z Vyškovska s časem 17,42 s.

Čtvrté kolo Velké ceny Blanenska v požárním útoku se uskuteční v neděli 24. června 2018 od 12 hodin v Ostrově u Macochy.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509