BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Tři body brali jen fotbalisté Ráječka, Blansko i Boskovice padly

9.10.2017 4:28 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Minulý víkend fotbalovým týmům z našeho okresu v moravských soutěžích příliš radosti nenabídl. V divizi D celek Blanska nestačil na celek Břeclavi, v krajském přeboru Boskovice naprosto propadly na trávníku vedoucího Lanžhotu, radost tak zažil pouze celek Ráječka, který doma porazil Svratku Brno.

Fotbalový zápas. Ilustrační foto Lubomír Slezák

Divize D: Břeclav - Blansko 2:0 (0:0).

Blansko: Záleský - Bokůvka, Šplíchal, Feik, Závodný, Chloupek, Pšikal, Šmerda M., Šmerda D., Kratochvíl (73. Hladký), Škrabal (83. Němec), Trtílek.

Břeclav se po návratu trenéra Bohumila Smrčka herně i výsledkově zvedla a prokousala na 10. místo tabulky. Blansko zase v minulém kole poprvé zvítězilo doma a odpoutalo se ze sestupové příčky. Na svého nedělního soka ztrácelo 3 body.

Po vyrovnaném prvním poločase se vše podstatné odehrálo v tom druhém. V 53. minutě šel domácí celek do vedení brankou Horčičky, ve druhé minutě nastavení definitivně rozhodl břeclavský Nemec.

Další výsledky 10. kola: Bzenec - Stará Říše 2:2, Žďár nad Sázavou - Havlíčkův Brod 4:2, Šumperk - Třebíč 3:1, Polná - Rosice 0:4, Vrchovina - Tasovice 3:0, Strání - Ždírec nad Doubravou 1:2, Tišnov - Velká Bíteš 5:2.

6

V jedenáctém kole hostí Blansko druhý Žďár nad Sázavou, utkání se hraje už v pátek 13. října v 15:30 hodin.

Krajský přebor

V krajském přeboru nejprve ve středu 4. 10. Boskovice dohrávaly utkání se Spartou Brno, o víkendu bylo na programu celé desáté kolo.

15. kolo: Sparta Brno - Boskovice 1:1 (1:0), 32. Zavadil - 58. Černý.

Boskovice: Bednář - Müller (11. Horák), Václavek, Černý, Daněk, Preč, Martínek (87. Růžička), Živný, Novák, Hlaváček, Stara.

V prvním poločase byl tím lepším domácí celek, za druhou půli si hosté zasloužili vyhrát. Ale oba týmy se do branky soupeře trefili jen jednou.

10. kolo: Lanžhot - Boskovice 6:0 (2:0), ČK 37. Václavek.

Boskovice: Bednář - Horák (69. Feruga), Kolář, Daněk, Václavek, Černý, Daněk, Preč (83. Kubín), Martínek (79. Růžička), Živný (89.Henek), Novák, Stara.

Za stavu 2:0 pro domácí byl vyloučen hostující Václavek a první tým krajského přeboru měl v dalších minutách s hosty snadnou práci. Střelecky vynikl autor čtyř branek Čambal.

Ráječko - Svratka Brno 2:1 (2:1), 10. Sehnal, 28. Müller - 3. Brůna.

Ráječko: Němeček - Keprt R., Zouhar (77. Horák), Sedlák, Keprt D. (23. Müller (90. Zeman)), Sedláček, Lidmila, Sehnal, Horáček, Mičko, Bárta.

Ve čtvrté minutě přišly dvě velké šance domácích, ale Bárta i Sehnal těsně minuli hostující branku. A tak se o minutu později po nenápadné akci radovali hosté, když Brůnova hlavička zapadla k zadní tyči. V desáté minutě zaspala svratecká obrana, Sehnal doklepl míč do opuštěné branky a bylo vyrovnáno a ve 28. minutě proměnil Müller pokutový kop nařízený za faul na Horáčka.

Další výsledky 10. kola: Bohunice - Mutěnice 0:1, Bosonohy - Moravský Krumlov 2:3, Moravská Slavia Brno - Veselí n. Moravou 1:5, Bučovice - Ivančice 2:1, Rousínov - Vojkovice 6:3, Bystrc-Kníničky - Sparta Brno 1:3.