Dnes je čtvrtek, 15. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!U Křtin havaroval autobus, hasiči zachraňovali cestující

12.1.2018 0:49 | Původní vydání | Radim Hruška

KŘTINY - Čtyři zachráněné osoby, z toho jedna, která musela být vyproštěna. To jsou následky čtvrteční nehody autobusu u křtinského koupaliště. Autobus musel navíc vyprostit až přivolaný jeřáb.

U Křtin havaroval autobus, hasiči zachraňovali cestující
Nehoda autobusu u Křtin. Foto HZS JmK

„Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o dopravní nehodu autobusu, který je sjetý v příkopě. Na místě již zasahovala jednotka SDH Babice nad Svitavou, která prováděla průzkum uvnitř. V autobusu cestovali čtyři cestující, z toho jeden byl zraněný,“ popsali dění na místě jedovničtí dobrovolní hasiči.

Ti zabezpečili místo nehody, provedli protipožární opatření a podíleli se na stabilizaci havarovaného autobusu.

„Následovalo vyproštění zraněné osoby pomocí páteřní desky mimo autobus, kde byla předána do péče zdravotnických záchranářů. Nezranění cestující vylezli rozbitým oknem,“ uvedli jedovničtí hasiči.

Na místo byl povolán také vyprošťovací automobil ze stanice Brno – Lidická a specializovaná firma JEREX. 

Galerie k článku

Nehoda autobusu u Křtin. Foto HZS JmKNehoda autobusu u Křtin. Foto HZS JmKNehoda autobusu u Křtin. Foto HZS JmK

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509