Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!U Křtin havaroval autobus, hasiči zachraňovali cestující

12.1.2018 0:49 | Původní vydání | Radim Hruška

KŘTINY - Čtyři zachráněné osoby, z toho jedna, která musela být vyproštěna. To jsou následky čtvrteční nehody autobusu u křtinského koupaliště. Autobus musel navíc vyprostit až přivolaný jeřáb.

U Křtin havaroval autobus, hasiči zachraňovali cestující
Nehoda autobusu u Křtin. Foto HZS JmK

„Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o dopravní nehodu autobusu, který je sjetý v příkopě. Na místě již zasahovala jednotka SDH Babice nad Svitavou, která prováděla průzkum uvnitř. V autobusu cestovali čtyři cestující, z toho jeden byl zraněný,“ popsali dění na místě jedovničtí dobrovolní hasiči.

Ti zabezpečili místo nehody, provedli protipožární opatření a podíleli se na stabilizaci havarovaného autobusu.

„Následovalo vyproštění zraněné osoby pomocí páteřní desky mimo autobus, kde byla předána do péče zdravotnických záchranářů. Nezranění cestující vylezli rozbitým oknem,“ uvedli jedovničtí hasiči.

Na místo byl povolán také vyprošťovací automobil ze stanice Brno – Lidická a specializovaná firma JEREX. 

Galerie k článku

Nehoda autobusu u Křtin. Foto HZS JmKNehoda autobusu u Křtin. Foto HZS JmKNehoda autobusu u Křtin. Foto HZS JmK

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509