Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

U Křtin havaroval autobus, hasiči zachraňovali cestující

12.1.2018 0:49 | Původní vydání | Radim Hruška

KŘTINY - Čtyři zachráněné osoby, z toho jedna, která musela být vyproštěna. To jsou následky čtvrteční nehody autobusu u křtinského koupaliště. Autobus musel navíc vyprostit až přivolaný jeřáb.

U Křtin havaroval autobus, hasiči zachraňovali cestující
Nehoda autobusu u Křtin. Foto HZS JmK

„Po příjezdu na místo jsme zjistili, že se jedná o dopravní nehodu autobusu, který je sjetý v příkopě. Na místě již zasahovala jednotka SDH Babice nad Svitavou, která prováděla průzkum uvnitř. V autobusu cestovali čtyři cestující, z toho jeden byl zraněný,“ popsali dění na místě jedovničtí dobrovolní hasiči.

Ti zabezpečili místo nehody, provedli protipožární opatření a podíleli se na stabilizaci havarovaného autobusu.

„Následovalo vyproštění zraněné osoby pomocí páteřní desky mimo autobus, kde byla předána do péče zdravotnických záchranářů. Nezranění cestující vylezli rozbitým oknem,“ uvedli jedovničtí hasiči.

Na místo byl povolán také vyprošťovací automobil ze stanice Brno – Lidická a specializovaná firma JEREX. 

Galerie k článku

Nehoda autobusu u Křtin. Foto HZS JmKNehoda autobusu u Křtin. Foto HZS JmKNehoda autobusu u Křtin. Foto HZS JmK

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509