Dnes je čtvrtek, 15. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!V Boskovicích začala uzavírka frekventované Dukelské ulice

7.3.2018 2:17 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Od pondělí začala v Boskovicích úplná uzavírka silnice II/150, tedy Dukelské ulice od hotelu Velen po splav. Závěra potrvá až do konce října letošního roku. Boskovičtí mohou požádat o povolení k vjezdu, které vydává tamní městský úřad.

V Boskovicích začala uzavírka frekventované Dukelské ulice
Vizualizace budoucí podoby Dukelské. Foto Město Boskovice

Důvodem pro úplnou uzavírku je provádění rekonstrukce kanalizace a vodovodu, ukládání kabelu VN společností E-ON a nový povrch vozovky. Po dobu uzavírky bude zrušena autobusová zastávka „U kapličky“ a občané budou mít k dispozici pouze autobusovou zastávku „Podlesí“.

„Povolení k vjezdu bude vystaveno občanům na registrační značku vozidla po předložení občanského průkazu a malého technického průkazu, pokud mají trvalý pobyt nebo bydlí v ulicích Dukelská, Bělská, Podlesí, Milánovy, Na Hrázi a v místních částech Hrádkov a Vratíkov nebo pokud v lokalitě vlastní nemovitost,“ uvedl mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

Motoristé mohou při uzavírce využívat dvě obousměrné objízdné trasy.

TRASA 1 je vedena z Boskovic po silnici II/374 přes Lhotu Rapotinu a Doubravici nad Svitavou do Rájce-Jestřebí ke křižovatce se silnicí II/377, po které pokračuje vlevo přes Petrovice do Sloupu ke křižovatce se silnicí II/373, po které pokračuje vlevo přes Němčice a Ludíkov ke křižovatce se silnicí II/150, po které vede vlevo do Valchova a event. do Boskovic k uzavřenému úseku.

TRASA 2 je vedena z Boskovic po silnici II/374 přes Vážany a Knínice do Šebetova ke křižovatce se silnicí III/3744, po které pokračuje vpravo přes Kořenec do Benešova ke křižovatce se silnicí II/373, po které pokračuje vpravo přes Suchý do Žďárné ke křižovatce se silnicí II/150, po které vede dále vpravo ke křižovatce se silnicí II/373 u Ludíkova, odkud může vést dále buď do Sloupu nebo přes Valchov do Boskovic.

„Po celou dobu trvání uzavírky zůstane v uzavřeném úseku silnice II/150 volný jízdní pruh min. šířky 2,75 m tak, aby tudy mohl bezpečně projet autobus a tento průjezd bude všem autobusům veřejné linkové osobní dopravy, které jsou zde vedeny, umožněn,“ doplnil mluvčí radnice Jaroslav Parma.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509