Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!V Boskovicích začala uzavírka frekventované Dukelské ulice

7.3.2018 2:17 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Od pondělí začala v Boskovicích úplná uzavírka silnice II/150, tedy Dukelské ulice od hotelu Velen po splav. Závěra potrvá až do konce října letošního roku. Boskovičtí mohou požádat o povolení k vjezdu, které vydává tamní městský úřad.

V Boskovicích začala uzavírka frekventované Dukelské ulice
Vizualizace budoucí podoby Dukelské. Foto Město Boskovice

Důvodem pro úplnou uzavírku je provádění rekonstrukce kanalizace a vodovodu, ukládání kabelu VN společností E-ON a nový povrch vozovky. Po dobu uzavírky bude zrušena autobusová zastávka „U kapličky“ a občané budou mít k dispozici pouze autobusovou zastávku „Podlesí“.

„Povolení k vjezdu bude vystaveno občanům na registrační značku vozidla po předložení občanského průkazu a malého technického průkazu, pokud mají trvalý pobyt nebo bydlí v ulicích Dukelská, Bělská, Podlesí, Milánovy, Na Hrázi a v místních částech Hrádkov a Vratíkov nebo pokud v lokalitě vlastní nemovitost,“ uvedl mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

Motoristé mohou při uzavírce využívat dvě obousměrné objízdné trasy.

TRASA 1 je vedena z Boskovic po silnici II/374 přes Lhotu Rapotinu a Doubravici nad Svitavou do Rájce-Jestřebí ke křižovatce se silnicí II/377, po které pokračuje vlevo přes Petrovice do Sloupu ke křižovatce se silnicí II/373, po které pokračuje vlevo přes Němčice a Ludíkov ke křižovatce se silnicí II/150, po které vede vlevo do Valchova a event. do Boskovic k uzavřenému úseku.

TRASA 2 je vedena z Boskovic po silnici II/374 přes Vážany a Knínice do Šebetova ke křižovatce se silnicí III/3744, po které pokračuje vpravo přes Kořenec do Benešova ke křižovatce se silnicí II/373, po které pokračuje vpravo přes Suchý do Žďárné ke křižovatce se silnicí II/150, po které vede dále vpravo ke křižovatce se silnicí II/373 u Ludíkova, odkud může vést dále buď do Sloupu nebo přes Valchov do Boskovic.

„Po celou dobu trvání uzavírky zůstane v uzavřeném úseku silnice II/150 volný jízdní pruh min. šířky 2,75 m tak, aby tudy mohl bezpečně projet autobus a tento průjezd bude všem autobusům veřejné linkové osobní dopravy, které jsou zde vedeny, umožněn,“ doplnil mluvčí radnice Jaroslav Parma.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509