Dnes je úterý, 22. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!V Boskovicích začala uzavírka frekventované Dukelské ulice

7.3.2018 2:17 | Původní vydání | Radim Hruška

BOSKOVICE - Od pondělí začala v Boskovicích úplná uzavírka silnice II/150, tedy Dukelské ulice od hotelu Velen po splav. Závěra potrvá až do konce října letošního roku. Boskovičtí mohou požádat o povolení k vjezdu, které vydává tamní městský úřad.

V Boskovicích začala uzavírka frekventované Dukelské ulice
Vizualizace budoucí podoby Dukelské. Foto Město Boskovice

Důvodem pro úplnou uzavírku je provádění rekonstrukce kanalizace a vodovodu, ukládání kabelu VN společností E-ON a nový povrch vozovky. Po dobu uzavírky bude zrušena autobusová zastávka „U kapličky“ a občané budou mít k dispozici pouze autobusovou zastávku „Podlesí“.

„Povolení k vjezdu bude vystaveno občanům na registrační značku vozidla po předložení občanského průkazu a malého technického průkazu, pokud mají trvalý pobyt nebo bydlí v ulicích Dukelská, Bělská, Podlesí, Milánovy, Na Hrázi a v místních částech Hrádkov a Vratíkov nebo pokud v lokalitě vlastní nemovitost,“ uvedl mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma.

Motoristé mohou při uzavírce využívat dvě obousměrné objízdné trasy.

TRASA 1 je vedena z Boskovic po silnici II/374 přes Lhotu Rapotinu a Doubravici nad Svitavou do Rájce-Jestřebí ke křižovatce se silnicí II/377, po které pokračuje vlevo přes Petrovice do Sloupu ke křižovatce se silnicí II/373, po které pokračuje vlevo přes Němčice a Ludíkov ke křižovatce se silnicí II/150, po které vede vlevo do Valchova a event. do Boskovic k uzavřenému úseku.

TRASA 2 je vedena z Boskovic po silnici II/374 přes Vážany a Knínice do Šebetova ke křižovatce se silnicí III/3744, po které pokračuje vpravo přes Kořenec do Benešova ke křižovatce se silnicí II/373, po které pokračuje vpravo přes Suchý do Žďárné ke křižovatce se silnicí II/150, po které vede dále vpravo ke křižovatce se silnicí II/373 u Ludíkova, odkud může vést dále buď do Sloupu nebo přes Valchov do Boskovic.

„Po celou dobu trvání uzavírky zůstane v uzavřeném úseku silnice II/150 volný jízdní pruh min. šířky 2,75 m tak, aby tudy mohl bezpečně projet autobus a tento průjezd bude všem autobusům veřejné linkové osobní dopravy, které jsou zde vedeny, umožněn,“ doplnil mluvčí radnice Jaroslav Parma.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509