Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

V Letovicích budou vybírat osobnost nebo kolektiv uplynulého roku

3.1.2018 11:12 | Původní vydání | Radim Hruška

LETOVICE - Lidé v Letovicích mohou podávat návrhy na udělení ocenění Osobnost roku 2017. Vedení města chce vybrat člověka nebo kolektiv, který dosáhl v uplynulém roce mimořádného úspěchu a přispěl tak k propagaci a prezentaci města.

V Letovicích budou vybírat osobnost nebo kolektiv uplynulého roku
Letovická radnice. Ilustrační foto Radim Hruška

Nominace mohou lidé podávat až do pětadvacátého února. Mohou tak učinit občané města Letovice a jeho místních částí.

Návrhy se mohou vztahovat na oblast kulturní, školskou, sportovní, sociální, zdravotní či životního prostředí.

Ocenění může získat občan města nebo člověk, který je součástí kolektivu, který ve městě působí anebo je rodákem města Letovice.

Nominace musí obsahovat stručnou charakteristiku navrhované osoby, její stručnou charakteristiku a zdůvodnění navrhovaného ocenění.

Návrhy mohou lidé zasílat na adresu městského úřadu, e-mailem na adresu podatelna@letovice.net nebo je mohou odevzdat do schránky umístěné u vchodu letovické radnice.

Vyhlášení proběhne 10. května v kategoriích Osobnost za celoživotní zásluhy a Osobnost, která v roce 2015-2017 dosáhla mimořádného úspěchu. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509