Dnes je úterý, 23. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!V Lysicích hořel rodinný dům, při požáru se zranili dva lidé

15.7.2018 23:27 | Původní vydání | Radim Hruška

LYSICE – V sobotu odpoledne hořel v Lysicích rodinný dům. K požáru vyjely jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. Výsledkem ohně jsou dva zranění lidé, dobrovolný hasič a obyvatel domu.

V Lysicích hořel rodinný dům, při požáru se zranili dva lidé
Požár v Lysicích. Foto HZS JmK

„Požár v přízemí rodinného domu byl na tísňovou linku ohlášen krátce před čtrnáctou hodinou. Operační důstojník vyslal na místo celkem pět jednotek, přičemž jako první na místě zasahovali členové jednotky SDH Vranov (u Brna), kteří Lysicemi náhodou projížděli a požár zpozorovali. Hasiči z Vranova zahájili hašení a díky jejich včasnému zásahu se požár dále nerozšířil,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu během dvaceti minut. Poté pomocí termokamery vyhledávali skrytá ohniska. Úplně zlikvidovat požár se podařilo po šestnácté hodině.

„Příčina vzniku požáru a výše způsobené škody zůstávají v šetření,“ dodal Filip Venclovský.

Galerie k článku

Požár v Lysicích. Foto HZS JmKPožár v Lysicích. Foto HZS JmKPožár v Lysicích. Foto HZS JmKPožár v Lysicích. Foto HZS JmK
Požár v Lysicích. Foto HZS JmK

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509