Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!V Lysicích hořel rodinný dům, při požáru se zranili dva lidé

15.7.2018 23:27 | Původní vydání | Radim Hruška

LYSICE – V sobotu odpoledne hořel v Lysicích rodinný dům. K požáru vyjely jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. Výsledkem ohně jsou dva zranění lidé, dobrovolný hasič a obyvatel domu.

V Lysicích hořel rodinný dům, při požáru se zranili dva lidé
Požár v Lysicích. Foto HZS JmK

„Požár v přízemí rodinného domu byl na tísňovou linku ohlášen krátce před čtrnáctou hodinou. Operační důstojník vyslal na místo celkem pět jednotek, přičemž jako první na místě zasahovali členové jednotky SDH Vranov (u Brna), kteří Lysicemi náhodou projížděli a požár zpozorovali. Hasiči z Vranova zahájili hašení a díky jejich včasnému zásahu se požár dále nerozšířil,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu během dvaceti minut. Poté pomocí termokamery vyhledávali skrytá ohniska. Úplně zlikvidovat požár se podařilo po šestnácté hodině.

„Příčina vzniku požáru a výše způsobené škody zůstávají v šetření,“ dodal Filip Venclovský.

Galerie k článku

Požár v Lysicích. Foto HZS JmKPožár v Lysicích. Foto HZS JmKPožár v Lysicích. Foto HZS JmKPožár v Lysicích. Foto HZS JmK
Požár v Lysicích. Foto HZS JmK

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509