Dnes je pondělí, 16. červenec

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Galerie města Blanska v 10 až 17 hod.: Letní výtvarná dílna.


kina
Blansko v 17.30 hod. Hotel Transylvánie 3: Příšeriózní dovolená. (3D)
Blansko ve 20 hod. Mrakodrap. (s titulky)
Boskovice – letní ve 21.30 hod. Ant-Man a Wasp.

všechny

Sledujte nás!V Moravském krasu začali hlídkovat policisté na čtyřkolce

20.4.2016 16:26 | Původní vydání | Michal Záboj

REGION - Policisté na Blanensku se teď dostanou i do špatně přístupných lesních úseků. Do svého vozového parku totiž dostali novou terénní čtyřkolku. Využívat ji budou zejména k pravidelnému hlídkování v Moravském krasu.

V Moravském krasu začali hlídkovat policisté na čtyřkolce
Policejní čtyřkolka před Kateřinskou jeskyní. Foto Michal Záboj

Policisté začali se čtyřkolkou do chráněné oblasti zajíždět pravidelně. Díky dohodě se Školním lesním podnikem Křtiny a správou Moravského krasu mohou využívat běžně uzavřené lesní cesty. 

„Pomoc policistů bude spočívat především při  jednorázových zásazích, když například si nějaká partička rozdělá oheň v jeskynním portále, což se stává docela často. Problémy se čtyřkolkami, které by vjížděli do lesa, naštěstí v krasu nemáme,“ uvedl vedoucí Správy Chráněné krajinné oblasti Leoš  Štefka.

Hlídka na čtyřkolce má v Moravském krasu působit také preventivně. Projíždět tak bude i místy, kde například hrozí krádeže věcí z aut, jako je parkoviště u Horního můstku propasti Macocha nebo u Skalního mlýna.

„Díky průchodnosti terénem budeme čtyřkolku využívat i ke kontrole chatových oblastí, k prevenci krádeží dřeva nebo při mimořádných událostech,“ podotkl vedoucí obvodního oddělení policie v Blansku Martin Dohnalík.

Policejní čtyřkolka je postavená na základě Gladiator X8. Oproti běžným strojům má ale speciální úpravu, jako je naviják, zesílený chránič podvozku, ochranný rám nebo houkačku a modrý maják. Do Blanska se čtyřkolka dostala jako jeden ze čtyřiceti šesti strojů, které ke konci loňského roku Policie ČR nakoupila. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509