Dnes je čtvrtek, 22. únor

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

SKALICE - Z domu vzal i tři cigarety

23.1.2018 9:44

Do jednoho z rodinných domků ve Skalici nad Svitavou se vloupal dosud neznámý zloděj. Pachatel se do příbytku čtyřiasedmdesátileté majitelky dostal přes pootevřené okno v přízemí. „Dům prohledal a odcizil šperkovnici s rodinnými šperky a hodinkami. Hodila se mu plechová krabička se třemi cigaretami,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že škoda je asi deset tisíc korun. (jad)

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Kavárna Archa v 18 hod.: Přednáška o křesťanství.
Blansko – Statek Samsara v 18.30 hod.: Expedice Gyaji Khang 7074 m, přednáška.
Blansko – Zámecká Sýpka v 19 hod.: Řízená degustace vín vinařství Lípa Mikulov.
Boskovice – Zimní stadion ve 13.45 hod.: Karneval na ledě.
Letovice – Kulturní dům v 18 hod.: Beseda ing. Tomáše Přibyla – Na počátku byla Lajka aneb Kosmonauti s krunýřem, čenichem a ocasem...


kina
Blansko ve 20 hod. Věčně tvá nevěrná.
Boskovice v 17 hod. Skauti bez lilie, projekce a beseda s pamětníky a tvůrci filmu.
Boskovice v 19.30 hod. Filmový klub: Potvora.
Doubravice v 18 hod. Na shledanou tam nahoře.

všechny

Sledujte nás!INZERCE

reklama

V Moravském krasu začali hlídkovat policisté na čtyřkolce

20.4.2016 16:26 | Původní vydání | Michal Záboj

REGION - Policisté na Blanensku se teď dostanou i do špatně přístupných lesních úseků. Do svého vozového parku totiž dostali novou terénní čtyřkolku. Využívat ji budou zejména k pravidelnému hlídkování v Moravském krasu.

V Moravském krasu začali hlídkovat policisté na čtyřkolce
Policejní čtyřkolka před Kateřinskou jeskyní. Foto Michal Záboj

Policisté začali se čtyřkolkou do chráněné oblasti zajíždět pravidelně. Díky dohodě se Školním lesním podnikem Křtiny a správou Moravského krasu mohou využívat běžně uzavřené lesní cesty. 

„Pomoc policistů bude spočívat především při  jednorázových zásazích, když například si nějaká partička rozdělá oheň v jeskynním portále, což se stává docela často. Problémy se čtyřkolkami, které by vjížděli do lesa, naštěstí v krasu nemáme,“ uvedl vedoucí Správy Chráněné krajinné oblasti Leoš  Štefka.

Hlídka na čtyřkolce má v Moravském krasu působit také preventivně. Projíždět tak bude i místy, kde například hrozí krádeže věcí z aut, jako je parkoviště u Horního můstku propasti Macocha nebo u Skalního mlýna.

„Díky průchodnosti terénem budeme čtyřkolku využívat i ke kontrole chatových oblastí, k prevenci krádeží dřeva nebo při mimořádných událostech,“ podotkl vedoucí obvodního oddělení policie v Blansku Martin Dohnalík.

Policejní čtyřkolka je postavená na základě Gladiator X8. Oproti běžným strojům má ale speciální úpravu, jako je naviják, zesílený chránič podvozku, ochranný rám nebo houkačku a modrý maják. Do Blanska se čtyřkolka dostala jako jeden ze čtyřiceti šesti strojů, které ke konci loňského roku Policie ČR nakoupila. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509