Dnes je čtvrtek, 14. prosinec

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

BLANSKO - Opilý cyklista havaroval

23.11.2017 17:28

Řádně opilý vyrazil v Blansku jednačtyřicetiletý muž z restaurace domů. Výsledkem bylo, že v Havlíčkově ulici havaroval. „Přivolaní policisté měli o příčině nehody okamžitě jasno. Potlučený podnapilý muž, kterého museli záchranáři převézt do nemocnice, nadýchal 2,75 promile,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. Opilec musí nyní počítat s trestem za řízení pod vlivem alkoholu. Správní orgán za tento přestupek uděluje pokutu od pětadvaceti tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Kdo je vidět, vyhrává

22.11.2017 11:38

Ve čtvrtek 23. listopadu pořádají blanenští policisté již tradiční akci s názvem Kdo je vidět, vyhrává. Dospělí i jejich děti mají příležitost přesvědčit se o tom, že i nenápadný reflexní prvek na oblečení může chodci či cyklistovi zejména nyní ve dnech se sníženou viditelností zachránit život. Pro příchozí bude od 16 hodin připravena prohlídka techniky, výstroje a výzbroje, kterou využívá Policie České republiky. Děti se mohou těšit na řadu soutěží ze znalostí v dopravě. K dalším tématům bude patřit správná výbava cyklisty a kola, řešení dopravních situací a značení, simulace ovlivnění alkoholem prostřednictvím speciálních brýlí. Na závěr dostane každé dítě dárek v podobě reflexního předmětu a nasvítíme je policejními vozidly. Rodiče i děti tak přímo na místě uvidí rozdíl mezi viditelností chodce s reflexním prvkem a bez něho. (hrr)

BOSKOVICE - Schované klíče našel zloděj

22.11.2017 11:38

Opravdu zaručenou skrýš pro klíče od bytu vymyslela v Boskovicích jeho sedmatřicetiletá majitelka. V hrníčku na parapetu okna rozhodně nebyly v bezpečí. Pozornému a pohotovému zloději stačilo, aby do nenápadně odloženého hrníčku nakoukl a klíče vyzkoušel v zámku nejbližšího bytu. „Pohodlně se dostal do příbytku a v dětském pokoji odcizil dva tablety a mobilní telefon. S nejméně desetitisícovou škodou se majitelka asi vyrovná snadněji než její děti,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Nemocnice od 8 do 15 hod.: Vánoční výstava.
Blansko – Knihovna v 16 hod.: Bilderbuchkino v blanenské knihovně!, zábavné odpoledne.
Blansko – Klub Ulita v 18 hod.: Koncert Máta Brno aneb Čaj o šesté.
Boskovice – Masarykovo náměstí v 9 hod.: Farmářské trhy.


kina
Blansko ve 20 hod. Star Wars: Poslední z Jediů. (s titulky)
Boskovice v 16 hod. Star Wars: Poslední z Jediů.
Boskovice v 0.05 a 19.30 hod. Star Wars: Poslední z Jediů. (s titulky)

všechny

Sledujte nás!V Moravském krasu začali hlídkovat policisté na čtyřkolce

20.4.2016 16:26 | Původní vydání | Michal Záboj

REGION - Policisté na Blanensku se teď dostanou i do špatně přístupných lesních úseků. Do svého vozového parku totiž dostali novou terénní čtyřkolku. Využívat ji budou zejména k pravidelnému hlídkování v Moravském krasu.

V Moravském krasu začali hlídkovat policisté na čtyřkolce
Policejní čtyřkolka před Kateřinskou jeskyní. Foto Michal Záboj

Policisté začali se čtyřkolkou do chráněné oblasti zajíždět pravidelně. Díky dohodě se Školním lesním podnikem Křtiny a správou Moravského krasu mohou využívat běžně uzavřené lesní cesty. 

„Pomoc policistů bude spočívat především při  jednorázových zásazích, když například si nějaká partička rozdělá oheň v jeskynním portále, což se stává docela často. Problémy se čtyřkolkami, které by vjížděli do lesa, naštěstí v krasu nemáme,“ uvedl vedoucí Správy Chráněné krajinné oblasti Leoš  Štefka.

Hlídka na čtyřkolce má v Moravském krasu působit také preventivně. Projíždět tak bude i místy, kde například hrozí krádeže věcí z aut, jako je parkoviště u Horního můstku propasti Macocha nebo u Skalního mlýna.

„Díky průchodnosti terénem budeme čtyřkolku využívat i ke kontrole chatových oblastí, k prevenci krádeží dřeva nebo při mimořádných událostech,“ podotkl vedoucí obvodního oddělení policie v Blansku Martin Dohnalík.

Policejní čtyřkolka je postavená na základě Gladiator X8. Oproti běžným strojům má ale speciální úpravu, jako je naviják, zesílený chránič podvozku, ochranný rám nebo houkačku a modrý maják. Do Blanska se čtyřkolka dostala jako jeden ze čtyřiceti šesti strojů, které ke konci loňského roku Policie ČR nakoupila. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama