Dnes je pondělí, 21. srpen

Kategorie

Krátké zprávy

VELKÉ OPATOVICE - Sprejer řádil

16.8.2017 10:15

Dvě místa ve Velkých Opatovicích si vybral ke svým malůvkám zatím neznámý sprejer. Na fasádu zdravotnického střediska nastříkal několik černých nápisů. „V tamním skateparku pak už byl tvořivější a pracovitější. Barevné nápisy nastříkal hned na pět míst,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že majitelům nemovitostí sprejer způsobil škodu asi deset tisíc korun. (moj)

JEDOVNICE - Slunečníky v noci zmizely

15.8.2017 9:55

Dobře vybavený na slunné dny je teď zatím neznámý pachatel, který kradl v Jedovnicích. Ze zahrádky jedné z tamních restaurací přes noc odcizil dva zánovní reklamní slunečníky. Jejich majiteli zloděj způsobil škodu asi deset tisíc korun. (moj)

RUDICE - Turisté přišli skoro o všechno

11.8.2017 11:49

Na svůj výlet do Moravského krasu nebudou zřejmě v dobrém vzpomínat dva němečtí turisté. Jejich malou dodávku, kterou na chvíli odstavili nedaleko Rudického propadání, vykradl zatím neznámý pachatel. Jednoduše rozbil výplň jednoho z oken. „Zloděj z auta odcizil fotoaparát, navigaci, notebook, dalekohled, plynový vařič a další věci. Škoda je skoro sto tisíc korun,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

všechny

Dnešní akce

kina
Boskovice – letní ve 21 hod. Emoji ve filmu.

všechny

Sledujte nás!V Moravském krasu začali hlídkovat policisté na čtyřkolce

20.4.2016 16:26 | Původní vydání | Michal Záboj

REGION - Policisté na Blanensku se teď dostanou i do špatně přístupných lesních úseků. Do svého vozového parku totiž dostali novou terénní čtyřkolku. Využívat ji budou zejména k pravidelnému hlídkování v Moravském krasu.

V Moravském krasu začali hlídkovat policisté na čtyřkolce
Policejní čtyřkolka před Kateřinskou jeskyní. Foto Michal Záboj

Policisté začali se čtyřkolkou do chráněné oblasti zajíždět pravidelně. Díky dohodě se Školním lesním podnikem Křtiny a správou Moravského krasu mohou využívat běžně uzavřené lesní cesty. 

„Pomoc policistů bude spočívat především při  jednorázových zásazích, když například si nějaká partička rozdělá oheň v jeskynním portále, což se stává docela často. Problémy se čtyřkolkami, které by vjížděli do lesa, naštěstí v krasu nemáme,“ uvedl vedoucí Správy Chráněné krajinné oblasti Leoš  Štefka.

Hlídka na čtyřkolce má v Moravském krasu působit také preventivně. Projíždět tak bude i místy, kde například hrozí krádeže věcí z aut, jako je parkoviště u Horního můstku propasti Macocha nebo u Skalního mlýna.

„Díky průchodnosti terénem budeme čtyřkolku využívat i ke kontrole chatových oblastí, k prevenci krádeží dřeva nebo při mimořádných událostech,“ podotkl vedoucí obvodního oddělení policie v Blansku Martin Dohnalík.

Policejní čtyřkolka je postavená na základě Gladiator X8. Oproti běžným strojům má ale speciální úpravu, jako je naviják, zesílený chránič podvozku, ochranný rám nebo houkačku a modrý maják. Do Blanska se čtyřkolka dostala jako jeden ze čtyřiceti šesti strojů, které ke konci loňského roku Policie ČR nakoupila. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama