Dnes je pátek, 20. říjen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

KNÍNICE - Z nádrží vysál naftu

19.10.2017 9:53

Areál zemědělské firmy v Knínicích navštívil zatím neznámý zloděj. Uvnitř ho zajímala jen nafta v nádržích zaparkovaných vozidel. „Na akci se musel především logisticky dobře připravit. Po překonání plotu odcizil z pětice odstavených strojů více než tisíc litrů nafty,“ uvedl blanenský policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že pachatel firmě způsobil škodu více než třicet tisíc korun. (moj)

MLADKOV – Zloděj měl chuť na kávu

18.10.2017 12:13

Do rodinného domu jednapadesátiletého majitele v Mladkově se vloupal pravděpodobně milovník kávy. Zloděj se dovnitř dostal bez poškození vstupních dveří a odnesl si rodinné šperky a tři balení kávy. Způsobil škodu přesahující deset tisíc korun. (hrr)

KULÍŘOV - Z hospody vzal i tři masky

12.10.2017 10:37

Do restaurace v Kulířově se vydal za lupem zatím neznámý pachatel. „Do budovy se dostal přes okno a dále znovu za použití násilí do dalších částí podniku. Ten postupně prohledal a vedle cigaret odcizil i tři karnevalové masky,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. Zloději se ale hodil se i tablet sloužící jako pokladna pro elektronickou evidenci tržeb. Majiteli podniku tak způsobil škodu za skoro třicet tisíc korun. (moj)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Restaurace Na Pražci ve 20 hod.: Taneční zábava se skupinou Tom Sawyer Band.
Blansko – Klub Ulita ve 20 hod.: Koncert kapely HeSki.
Boskovice – Zámecký skleník v 19.30 hod.: Improvizační zápas Lísky vs. Frmol.


kina
Boskovice v 17 a 19.30 hod. Bajkeři.
Šebetov v 19.30 hod. Mumie.

všechny

Sledujte nás!V Moravském krasu začali hlídkovat policisté na čtyřkolce

20.4.2016 16:26 | Původní vydání | Michal Záboj

REGION - Policisté na Blanensku se teď dostanou i do špatně přístupných lesních úseků. Do svého vozového parku totiž dostali novou terénní čtyřkolku. Využívat ji budou zejména k pravidelnému hlídkování v Moravském krasu.

V Moravském krasu začali hlídkovat policisté na čtyřkolce
Policejní čtyřkolka před Kateřinskou jeskyní. Foto Michal Záboj

Policisté začali se čtyřkolkou do chráněné oblasti zajíždět pravidelně. Díky dohodě se Školním lesním podnikem Křtiny a správou Moravského krasu mohou využívat běžně uzavřené lesní cesty. 

„Pomoc policistů bude spočívat především při  jednorázových zásazích, když například si nějaká partička rozdělá oheň v jeskynním portále, což se stává docela často. Problémy se čtyřkolkami, které by vjížděli do lesa, naštěstí v krasu nemáme,“ uvedl vedoucí Správy Chráněné krajinné oblasti Leoš  Štefka.

Hlídka na čtyřkolce má v Moravském krasu působit také preventivně. Projíždět tak bude i místy, kde například hrozí krádeže věcí z aut, jako je parkoviště u Horního můstku propasti Macocha nebo u Skalního mlýna.

„Díky průchodnosti terénem budeme čtyřkolku využívat i ke kontrole chatových oblastí, k prevenci krádeží dřeva nebo při mimořádných událostech,“ podotkl vedoucí obvodního oddělení policie v Blansku Martin Dohnalík.

Policejní čtyřkolka je postavená na základě Gladiator X8. Oproti běžným strojům má ale speciální úpravu, jako je naviják, zesílený chránič podvozku, ochranný rám nebo houkačku a modrý maják. Do Blanska se čtyřkolka dostala jako jeden ze čtyřiceti šesti strojů, které ke konci loňského roku Policie ČR nakoupila. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509