Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!V Muzeu Blanenska připravili novou hru - Cesta do pravěku

10.3.2018 17:40 | Původní vydání | Vít Pechanec

BLANSKO - Karel Pazourek z Muzea Blanenska hodlá učinit nové objevy a splnit tak svůj sen v oblasti archeologie. Bez pomoci návštěvníků muzea to ale nezvládne! Lopatky a špachtle nebude třeba, postačí pouze chytrý telefon.

V Muzeu Blanenska připravili novou hru - Cesta do pravěku
Ukázka prostředí nové hry. Foto archiv

Muzeum Blanenska má problém, potřebuje mít totiž v týmu zaměstnanců alespoň jednoho docenta, aby se mohlo zapojit do jednoho mezinárodního výzkumu. Archeolog Karel Pazourek byl vybrán jako nejvhodnější osoba, která si titul docenta doplní. Jenže tyhle tituly se nerozdávají jen tak na ulici a je potřeba na ně mít nějaký pořádný objev! A k tomu mu návštěvníci muzea, jakožto asistenti, mohou pomoci!

Tolik úvod do nově spuštěné hry, ve které se hráči zábavnou formou seznámí s novou archeologickou expozicí Muzea Blanenska. Stačí mít pouze k dispozici chytrý telefon, v něm staženou bezplatnou aplikaci GEOFUN a hru s názvem „Cesta do pravěku Blanenska“. Aplikaci s hrou je možné stáhnout také přímo v muzeu, kde je k dispozici WiFi, přes QR kód nebo odkaz qr.geofun.cz/376. Muzeum také nabízí možnost výpůjčky tabletu s nainstalovanou hrou.

Ředitelka muzea Pavlína Komínková k nové hře dodává: „Věříme, že tento počin uvítají zejména školy a rodiny s dětmi a hra jim umožní prohlédnout si novou expozici zábavnou a interaktivní formu. Hra navíc využívá populární technologii rozšířené reality a návštěvníci se tak mohou, mimo jiné, např. vyfotit v dobové bronzové zbroji či špercích.“

Hru je možné odehrát kdykoliv během otevírací doby muzea. Je dobré si na ni vyčlenit alespoň jednu hodinu času a vzít si sebou vlastní sluchátka, pokud chtějí pokyny průvodce poslouchat bez nutnosti číst je z displeje. V rámci hry budou návštěvníci plnit různé zábavné úkoly, aby ve svém poslání uspěli a pomohli získat Karlu Pazourkovi docenturu.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509