Dnes je čtvrtek, 15. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!V Muzeu Blanenska připravili novou hru - Cesta do pravěku

10.3.2018 17:40 | Původní vydání | Vít Pechanec

BLANSKO - Karel Pazourek z Muzea Blanenska hodlá učinit nové objevy a splnit tak svůj sen v oblasti archeologie. Bez pomoci návštěvníků muzea to ale nezvládne! Lopatky a špachtle nebude třeba, postačí pouze chytrý telefon.

V Muzeu Blanenska připravili novou hru - Cesta do pravěku
Ukázka prostředí nové hry. Foto archiv

Muzeum Blanenska má problém, potřebuje mít totiž v týmu zaměstnanců alespoň jednoho docenta, aby se mohlo zapojit do jednoho mezinárodního výzkumu. Archeolog Karel Pazourek byl vybrán jako nejvhodnější osoba, která si titul docenta doplní. Jenže tyhle tituly se nerozdávají jen tak na ulici a je potřeba na ně mít nějaký pořádný objev! A k tomu mu návštěvníci muzea, jakožto asistenti, mohou pomoci!

Tolik úvod do nově spuštěné hry, ve které se hráči zábavnou formou seznámí s novou archeologickou expozicí Muzea Blanenska. Stačí mít pouze k dispozici chytrý telefon, v něm staženou bezplatnou aplikaci GEOFUN a hru s názvem „Cesta do pravěku Blanenska“. Aplikaci s hrou je možné stáhnout také přímo v muzeu, kde je k dispozici WiFi, přes QR kód nebo odkaz qr.geofun.cz/376. Muzeum také nabízí možnost výpůjčky tabletu s nainstalovanou hrou.

Ředitelka muzea Pavlína Komínková k nové hře dodává: „Věříme, že tento počin uvítají zejména školy a rodiny s dětmi a hra jim umožní prohlédnout si novou expozici zábavnou a interaktivní formu. Hra navíc využívá populární technologii rozšířené reality a návštěvníci se tak mohou, mimo jiné, např. vyfotit v dobové bronzové zbroji či špercích.“

Hru je možné odehrát kdykoliv během otevírací doby muzea. Je dobré si na ni vyčlenit alespoň jednu hodinu času a vzít si sebou vlastní sluchátka, pokud chtějí pokyny průvodce poslouchat bez nutnosti číst je z displeje. V rámci hry budou návštěvníci plnit různé zábavné úkoly, aby ve svém poslání uspěli a pomohli získat Karlu Pazourkovi docenturu.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509