Dnes je sobota, 17. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Knihovna v 10.30 hod.: Dětské knižní promítání – Já nejsem tvoje maminka.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Blansko – Knihovna v 15 hod.: Promítej i Ty! – Zemřít pro design.
Kunštát – Kulturní dům v 15 hod.: Karneval nejen pro děti.
Letovice – ZUŠ ve 20 hod.: Rómská divadelní komedie – Miri fajta.
Letovice – Kulturní dům ve 20 hod.: Sportovní ples.
Svitávka – Sokolovna ve 20 hod.: Tvoje tvář má známý vzhled, maškarní ples.
Velké Opatovice – Kartografické centrum v 9 až 16 hod.: Velikonoční trhy.
Velké Opatovice – Orlovna ve 14.30 hod.: První pomoc nejsou žádné čáry, ale umí zázraky..., seminář.


kina
Blansko v 15 a 17.30 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko ve 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice ve 14 a 17 hod. Včelka Mája: Medové hry.
Boskovice v 19.30 hod. Tomb Raider.

všechny

Sledujte nás!V Muzeu Blanenska připravili novou hru - Cesta do pravěku

10.3.2018 17:40 | Původní vydání | Vít Pechanec

BLANSKO - Karel Pazourek z Muzea Blanenska hodlá učinit nové objevy a splnit tak svůj sen v oblasti archeologie. Bez pomoci návštěvníků muzea to ale nezvládne! Lopatky a špachtle nebude třeba, postačí pouze chytrý telefon.

V Muzeu Blanenska připravili novou hru - Cesta do pravěku
Ukázka prostředí nové hry. Foto archiv

Muzeum Blanenska má problém, potřebuje mít totiž v týmu zaměstnanců alespoň jednoho docenta, aby se mohlo zapojit do jednoho mezinárodního výzkumu. Archeolog Karel Pazourek byl vybrán jako nejvhodnější osoba, která si titul docenta doplní. Jenže tyhle tituly se nerozdávají jen tak na ulici a je potřeba na ně mít nějaký pořádný objev! A k tomu mu návštěvníci muzea, jakožto asistenti, mohou pomoci!

Tolik úvod do nově spuštěné hry, ve které se hráči zábavnou formou seznámí s novou archeologickou expozicí Muzea Blanenska. Stačí mít pouze k dispozici chytrý telefon, v něm staženou bezplatnou aplikaci GEOFUN a hru s názvem „Cesta do pravěku Blanenska“. Aplikaci s hrou je možné stáhnout také přímo v muzeu, kde je k dispozici WiFi, přes QR kód nebo odkaz qr.geofun.cz/376. Muzeum také nabízí možnost výpůjčky tabletu s nainstalovanou hrou.

Ředitelka muzea Pavlína Komínková k nové hře dodává: „Věříme, že tento počin uvítají zejména školy a rodiny s dětmi a hra jim umožní prohlédnout si novou expozici zábavnou a interaktivní formu. Hra navíc využívá populární technologii rozšířené reality a návštěvníci se tak mohou, mimo jiné, např. vyfotit v dobové bronzové zbroji či špercích.“

Hru je možné odehrát kdykoliv během otevírací doby muzea. Je dobré si na ni vyčlenit alespoň jednu hodinu času a vzít si sebou vlastní sluchátka, pokud chtějí pokyny průvodce poslouchat bez nutnosti číst je z displeje. V rámci hry budou návštěvníci plnit různé zábavné úkoly, aby ve svém poslání uspěli a pomohli získat Karlu Pazourkovi docenturu.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509