Dnes je úterý, 22. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!V Muzeu Blanenska připravili novou hru - Cesta do pravěku

10.3.2018 17:40 | Původní vydání | Vít Pechanec

BLANSKO - Karel Pazourek z Muzea Blanenska hodlá učinit nové objevy a splnit tak svůj sen v oblasti archeologie. Bez pomoci návštěvníků muzea to ale nezvládne! Lopatky a špachtle nebude třeba, postačí pouze chytrý telefon.

V Muzeu Blanenska připravili novou hru - Cesta do pravěku
Ukázka prostředí nové hry. Foto archiv

Muzeum Blanenska má problém, potřebuje mít totiž v týmu zaměstnanců alespoň jednoho docenta, aby se mohlo zapojit do jednoho mezinárodního výzkumu. Archeolog Karel Pazourek byl vybrán jako nejvhodnější osoba, která si titul docenta doplní. Jenže tyhle tituly se nerozdávají jen tak na ulici a je potřeba na ně mít nějaký pořádný objev! A k tomu mu návštěvníci muzea, jakožto asistenti, mohou pomoci!

Tolik úvod do nově spuštěné hry, ve které se hráči zábavnou formou seznámí s novou archeologickou expozicí Muzea Blanenska. Stačí mít pouze k dispozici chytrý telefon, v něm staženou bezplatnou aplikaci GEOFUN a hru s názvem „Cesta do pravěku Blanenska“. Aplikaci s hrou je možné stáhnout také přímo v muzeu, kde je k dispozici WiFi, přes QR kód nebo odkaz qr.geofun.cz/376. Muzeum také nabízí možnost výpůjčky tabletu s nainstalovanou hrou.

Ředitelka muzea Pavlína Komínková k nové hře dodává: „Věříme, že tento počin uvítají zejména školy a rodiny s dětmi a hra jim umožní prohlédnout si novou expozici zábavnou a interaktivní formu. Hra navíc využívá populární technologii rozšířené reality a návštěvníci se tak mohou, mimo jiné, např. vyfotit v dobové bronzové zbroji či špercích.“

Hru je možné odehrát kdykoliv během otevírací doby muzea. Je dobré si na ni vyčlenit alespoň jednu hodinu času a vzít si sebou vlastní sluchátka, pokud chtějí pokyny průvodce poslouchat bez nutnosti číst je z displeje. V rámci hry budou návštěvníci plnit různé zábavné úkoly, aby ve svém poslání uspěli a pomohli získat Karlu Pazourkovi docenturu.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509