Dnes je sobota, 17. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Knihovna v 10.30 hod.: Dětské knižní promítání – Já nejsem tvoje maminka.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Blansko – Knihovna v 15 hod.: Promítej i Ty! – Zemřít pro design.
Kunštát – Kulturní dům v 15 hod.: Karneval nejen pro děti.
Letovice – ZUŠ ve 20 hod.: Rómská divadelní komedie – Miri fajta.
Letovice – Kulturní dům ve 20 hod.: Sportovní ples.
Svitávka – Sokolovna ve 20 hod.: Tvoje tvář má známý vzhled, maškarní ples.
Velké Opatovice – Kartografické centrum v 9 až 16 hod.: Velikonoční trhy.
Velké Opatovice – Orlovna ve 14.30 hod.: První pomoc nejsou žádné čáry, ale umí zázraky..., seminář.


kina
Blansko v 15 a 17.30 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko ve 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice ve 14 a 17 hod. Včelka Mája: Medové hry.
Boskovice v 19.30 hod. Tomb Raider.

všechny

Sledujte nás!V blanenské galerii si připomenou velikonoční zvyky a tradice

13.3.2018 11:30 | Původní vydání | Radim Hruška

BLANSKO - V Galerii města Blanska budou letos oslavy Velikonoc propojovat výtvarné umění s tradičními velikonočními zvyky a objekty. Spolupracovat na nich bude také Lucie Králíková, která se zabývá tradicemi v původních i současných podobách, pracuje s rostlinami a přírodninami, městskou divočinou.

V blanenské galerii si připomenou velikonoční zvyky a tradice
Velikonoce v Galerii města Blanska. Ilustrační foto Marie Hasoňová

Velikonoční zvyky a tradice v různých podobách (program určený spíše pro dospělé a větší děti) se odehraje 20. nebo 21. března od 16 do 19 hodin. Ke shlédnutí bude instalace fotografií a jarních rostlinných objektů z městské divočiny, které Lucie vytváří.

Součástí programu bude výklad Lucie na téma velikonočních tradic a jejich vývoje a nový pohled na ně. Dále se budou z papíru a přírodnin vytvářet ozdoby na vystrojení LÍTA - tradičního velikonočního objektu. Setkání s Lucií Králíkovou je velmi inspirující. Vstup volný.

Chybět nebudou ani velikonoční dílny inspirované rostlinami a přírodními motivy (program určený spíše pro menší děti). Ty se budou konat 27. března od 15 do 17 hodin, 28. března od 15 do 19 hodin a 29. března od 10 do 15 hodin.

V rámci dílen si bude možné prohlídnout jarní instalaci výtvarnice Lucie Králíkové. Vyrábět se budou například skořápky oseté řeřichou - za pár dnů doma vyraší a zazelená se, papírová vejce zdobená přírodními motivy (buď 3D na pověšení nebo 2D zápichy) nebo čokovajíčka na lžičce se sušenými plody.  

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509