Dnes je neděle, 23. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!V blanenské galerii si připomenou velikonoční zvyky a tradice

13.3.2018 11:30 | Původní vydání | Radim Hruška

BLANSKO - V Galerii města Blanska budou letos oslavy Velikonoc propojovat výtvarné umění s tradičními velikonočními zvyky a objekty. Spolupracovat na nich bude také Lucie Králíková, která se zabývá tradicemi v původních i současných podobách, pracuje s rostlinami a přírodninami, městskou divočinou.

V blanenské galerii si připomenou velikonoční zvyky a tradice
Velikonoce v Galerii města Blanska. Ilustrační foto Marie Hasoňová

Velikonoční zvyky a tradice v různých podobách (program určený spíše pro dospělé a větší děti) se odehraje 20. nebo 21. března od 16 do 19 hodin. Ke shlédnutí bude instalace fotografií a jarních rostlinných objektů z městské divočiny, které Lucie vytváří.

Součástí programu bude výklad Lucie na téma velikonočních tradic a jejich vývoje a nový pohled na ně. Dále se budou z papíru a přírodnin vytvářet ozdoby na vystrojení LÍTA - tradičního velikonočního objektu. Setkání s Lucií Králíkovou je velmi inspirující. Vstup volný.

Chybět nebudou ani velikonoční dílny inspirované rostlinami a přírodními motivy (program určený spíše pro menší děti). Ty se budou konat 27. března od 15 do 17 hodin, 28. března od 15 do 19 hodin a 29. března od 10 do 15 hodin.

V rámci dílen si bude možné prohlídnout jarní instalaci výtvarnice Lucie Králíkové. Vyrábět se budou například skořápky oseté řeřichou - za pár dnů doma vyraší a zazelená se, papírová vejce zdobená přírodními motivy (buď 3D na pověšení nebo 2D zápichy) nebo čokovajíčka na lžičce se sušenými plody.  

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509