Dnes je čtvrtek, 15. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!V blanenské galerii si připomenou velikonoční zvyky a tradice

13.3.2018 11:30 | Původní vydání | Radim Hruška

BLANSKO - V Galerii města Blanska budou letos oslavy Velikonoc propojovat výtvarné umění s tradičními velikonočními zvyky a objekty. Spolupracovat na nich bude také Lucie Králíková, která se zabývá tradicemi v původních i současných podobách, pracuje s rostlinami a přírodninami, městskou divočinou.

V blanenské galerii si připomenou velikonoční zvyky a tradice
Velikonoce v Galerii města Blanska. Ilustrační foto Marie Hasoňová

Velikonoční zvyky a tradice v různých podobách (program určený spíše pro dospělé a větší děti) se odehraje 20. nebo 21. března od 16 do 19 hodin. Ke shlédnutí bude instalace fotografií a jarních rostlinných objektů z městské divočiny, které Lucie vytváří.

Součástí programu bude výklad Lucie na téma velikonočních tradic a jejich vývoje a nový pohled na ně. Dále se budou z papíru a přírodnin vytvářet ozdoby na vystrojení LÍTA - tradičního velikonočního objektu. Setkání s Lucií Králíkovou je velmi inspirující. Vstup volný.

Chybět nebudou ani velikonoční dílny inspirované rostlinami a přírodními motivy (program určený spíše pro menší děti). Ty se budou konat 27. března od 15 do 17 hodin, 28. března od 15 do 19 hodin a 29. března od 10 do 15 hodin.

V rámci dílen si bude možné prohlídnout jarní instalaci výtvarnice Lucie Králíkové. Vyrábět se budou například skořápky oseté řeřichou - za pár dnů doma vyraší a zazelená se, papírová vejce zdobená přírodními motivy (buď 3D na pověšení nebo 2D zápichy) nebo čokovajíčka na lžičce se sušenými plody.  

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509