Dnes je úterý, 22. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!V blanenské galerii si připomenou velikonoční zvyky a tradice

13.3.2018 11:30 | Původní vydání | Radim Hruška

BLANSKO - V Galerii města Blanska budou letos oslavy Velikonoc propojovat výtvarné umění s tradičními velikonočními zvyky a objekty. Spolupracovat na nich bude také Lucie Králíková, která se zabývá tradicemi v původních i současných podobách, pracuje s rostlinami a přírodninami, městskou divočinou.

V blanenské galerii si připomenou velikonoční zvyky a tradice
Velikonoce v Galerii města Blanska. Ilustrační foto Marie Hasoňová

Velikonoční zvyky a tradice v různých podobách (program určený spíše pro dospělé a větší děti) se odehraje 20. nebo 21. března od 16 do 19 hodin. Ke shlédnutí bude instalace fotografií a jarních rostlinných objektů z městské divočiny, které Lucie vytváří.

Součástí programu bude výklad Lucie na téma velikonočních tradic a jejich vývoje a nový pohled na ně. Dále se budou z papíru a přírodnin vytvářet ozdoby na vystrojení LÍTA - tradičního velikonočního objektu. Setkání s Lucií Králíkovou je velmi inspirující. Vstup volný.

Chybět nebudou ani velikonoční dílny inspirované rostlinami a přírodními motivy (program určený spíše pro menší děti). Ty se budou konat 27. března od 15 do 17 hodin, 28. března od 15 do 19 hodin a 29. března od 10 do 15 hodin.

V rámci dílen si bude možné prohlídnout jarní instalaci výtvarnice Lucie Králíkové. Vyrábět se budou například skořápky oseté řeřichou - za pár dnů doma vyraší a zazelená se, papírová vejce zdobená přírodními motivy (buď 3D na pověšení nebo 2D zápichy) nebo čokovajíčka na lžičce se sušenými plody.  

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509