Dnes je čtvrtek, 18. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

V blanenském hostinci U Šesti se bude vařit vítězný guláš Zrcadla

13.9.2017 5:07 | Původní vydání | Michal Záboj

BLANSKO - Redakce Zrcadla a hostinec U Šesti v Janáčkově ulici v Blansku připravily na sobotu 16. září jedinečný kulinářský zážitek. Návštěvníci hospody budou moci na akci nazvané Goulashes (Gulášes) U Šesti ochutnat vítězný guláš letošního blanenského Gulášobraní.

V blanenském hostinci U Šesti se bude vařit vítězný guláš Zrcadla
Týma Zrcadla na blanenském Gulášobraní. Foto Michal Záboj

Guláš, který připravil tým Zrcadla, jednoznačně zvítězil u odborné poroty. O jeho ochutnávku byl velký zájem a na řadu návštěvníků blanenského Gulášobraní se již nedostalo. Stejný guláš se bude v sobotu podávat v hostinci U Šesti.

„Vím, že vítězný guláš Zrcadla byl vynikající a hodně lidí ho neochutnalo, i když by chtěli. Nejenom jim chceme tento zážitek zprostředkovat,“ vysvětlila provozovatelka hostince Ilona Fadrná.

Pravý hovězí guláš připraví stejně jako na soutěži tým Zrcadla ve složení Petr Nezval a Michal Kuchař. „Pokusíme se uvařit stejný guláš jako na Gulášobraní. Pokud se akce vydaří, chtěli bychom pokračovat v řadě zvěřinových gulášů,“ popsal Kuchař.

V hostinci U Šesti v Janáčkově ulici v Blansku se bude guláš vydávat v sobotu 16. září od 13 do 21 hodin. Cena jedné porce bude 89 korun včetně pečiva, cibule a dalších dochucovadel. Na čepu bude kromě obvyklých druhů i pivní speciál.

Na čtvrtém blanenském Gulášobraní zvítězil tým Zrcadlo

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509