Dnes je pondělí, 18. červen

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – U Vláčku v 10 hod.: Den pro lesní školku Skalka.
Blansko – Dům zahrádkářů v 16 hod.: Předprázdninové aranžování – Oválná dekorace na stůl.
Velké Opatovice – Moravské kartografické centrum v 17 hod.: Závěrečný koncert žáků ZUŠ.

kina
Blansko v 17.30 hod. Představení pro seniory: Hastrman.
Blansko ve 20 hod. Escobar.
Boskovice v 19.30 hod. Pepa.

všechny

Sledujte nás!

V krajském přeboru je největší boj o druhé místo tabulky

5.6.2018 1:04 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Tři body přinesl celkům z našeho okresu v divizi a v krajském přeboru minulý fotbalový víkend. Všechny tři týmy totiž remizovaly.

Zápas Boskovic. Foto Lubomír Slezák

Divize

27. kolo: Ždírec - Blansko 0:0 (0:0).

Blansko: Záleský - Imramovský, Pšikal, Feik, Dvořák, Šplíchal, Kratochvíl (83. Chloupek), Trtílek (69. Šmerda), Kuldan (88. Sodomka), Bokůvka, Bárta.

Vyrovnané utkání skončilo bez branek a oba celky tak braly po jednom bodu.

Další výsledky: Břeclav - Stará Říše 1:2, Žďár nad Sázavou - Tasovice 2:2, Šumperk - Havlíčkův Brod 4:1, Vrchovina - Třebíč 6:1, Strání - Rosice 1:1, Polná - Velká Bíteš 0:3.

10

V sobotu 9. června přivítá Blansko na svém stadionu Havlíčkův Brod.

Krajský přebor

Nejprve se v týdnu dohrálo odložené utkání Bohunice - Bystrc a po výsledku 4:0 se Bohunice dostaly na druhé místo tabulky. To chtěly potvrdit v sobotu proti Boskovicím, ale vybojovaly jen bod. Ovšem stejně se vedlo Ráječku doma se Spartou Brno, a tak se k oběma týmům bodově přidal právě celek Bystrce.

27. kolo: Ráječko - Sparta Brno 2:2 (1:1), 21. Keprt Radek, 63. Voda - 4. Loprais, 82. Mičko.

Ráječko: Němeček - Bartoš, Gremmel, Sedlák, Keprt D. (29. Mizerniuc), Sedláček, Keprt R., Zeman, Lidmila, Voda, Horák (87. Sychra).

Hořký i sladký úvod zápasu zažili v Ráječku hosté. Nejprve se jim při prvním zákroku na mokrém terénu zranil ve třetí minutě brankář a musel střídat, ale hned o minutu později natáhl z dobrých 25 metrů Loprais a přízemní střelou poslal svůj tým do vedení. Ve 21. minutě se v pokutovém území hostů nejlépe zorientoval Radek Keprt a střelou k pravé tyči vyrovnal.

Ve druhé půli viděl za likvidační faul v 53. minutě červenou kartu hostující Zavadil a Ráječko začalo hrát dlouhou přesilovku. Využilo ji o deset minut později, kdy se po akci na jeden dotek dostal k míči Voda a z malého vápna se nemýlil. Jenže osm minut před koncem odvrátila domácí obrana dlouhé autové vhazování jen na hranici velkého vápna a Mičko prostřelil vše, co mu stálo v cestě. O remíze tak rozhodl hráč, který ještě na podzim oblékal dres Ráječka.

Bohunice - Boskovice 1:1 (1:1), 2. Švancara - 43. Preč.

Boskovice: Bednář - Müller, Dračka (28. Feruga), Václavek (73. Fiala), Cichra, Horák, Martínek, Preč, Hlaváček (88. Přikryl), Stara, Novák.

Běžela druhá minuta utkání a dlouhé autové vhazování propadlo až na kopačku Švancary, který na malém vápně neměl problém poslat Bohunice do vedení. Lepší začátek si domácí ani nemohli přát. Jenže Boskovice se brzo vzpamatovaly a byli to právě hostující hráči, kteří byli častěji u míče. Nejprve domácí celek zachránila od pohromy tyč, dvě minuty před koncem první půle ale ukázal Preč, že umí střílet z dálky a z 22 metrů vymetl pravou šibenici.

Jestliže se o prvním poločase dá mluvit jako o vyrovnaném, druhá půle měla obraz úplně jiný. Na hostující obranu se valily lavinovité útoky, ale velkou oporou Boskovic byl brankář Bednář, který předvedl několik skutečně skvělých zákroků. A tak se paradoxně z vedení mohli radovat hosté, ale v podstatě jediný útok ve druhé půli zakončil Stara v těžké pozici hlavou vedle. V poslední minutě se na hostující branku řítil z boku Švancara, ale míč poslal vedle. Hosté se tak mohli radovat ze zisku cenného bodu.

Další výsledky: Bučovice - Mutěnice 1:3, Bosonohy - Vojkovice 1:2, Svratka Brno - Moravský Krumlov 4:4, Rousínov - Moravská Slavia 0:3, Lanžhot - Ivančice 6:2, Bystrc-Kníničky - Veselí n. Moravou 4:1.