BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

V krajském přeboru je největší boj o druhé místo tabulky

5.6.2018 1:04 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Tři body přinesl celkům z našeho okresu v divizi a v krajském přeboru minulý fotbalový víkend. Všechny tři týmy totiž remizovaly.

Zápas Boskovic. Foto Lubomír Slezák

Divize

27. kolo: Ždírec - Blansko 0:0 (0:0).

Blansko: Záleský - Imramovský, Pšikal, Feik, Dvořák, Šplíchal, Kratochvíl (83. Chloupek), Trtílek (69. Šmerda), Kuldan (88. Sodomka), Bokůvka, Bárta.

Vyrovnané utkání skončilo bez branek a oba celky tak braly po jednom bodu.

Další výsledky: Břeclav - Stará Říše 1:2, Žďár nad Sázavou - Tasovice 2:2, Šumperk - Havlíčkův Brod 4:1, Vrchovina - Třebíč 6:1, Strání - Rosice 1:1, Polná - Velká Bíteš 0:3.

10

V sobotu 9. června přivítá Blansko na svém stadionu Havlíčkův Brod.

Krajský přebor

Nejprve se v týdnu dohrálo odložené utkání Bohunice - Bystrc a po výsledku 4:0 se Bohunice dostaly na druhé místo tabulky. To chtěly potvrdit v sobotu proti Boskovicím, ale vybojovaly jen bod. Ovšem stejně se vedlo Ráječku doma se Spartou Brno, a tak se k oběma týmům bodově přidal právě celek Bystrce.

27. kolo: Ráječko - Sparta Brno 2:2 (1:1), 21. Keprt Radek, 63. Voda - 4. Loprais, 82. Mičko.

Ráječko: Němeček - Bartoš, Gremmel, Sedlák, Keprt D. (29. Mizerniuc), Sedláček, Keprt R., Zeman, Lidmila, Voda, Horák (87. Sychra).

Hořký i sladký úvod zápasu zažili v Ráječku hosté. Nejprve se jim při prvním zákroku na mokrém terénu zranil ve třetí minutě brankář a musel střídat, ale hned o minutu později natáhl z dobrých 25 metrů Loprais a přízemní střelou poslal svůj tým do vedení. Ve 21. minutě se v pokutovém území hostů nejlépe zorientoval Radek Keprt a střelou k pravé tyči vyrovnal.

Ve druhé půli viděl za likvidační faul v 53. minutě červenou kartu hostující Zavadil a Ráječko začalo hrát dlouhou přesilovku. Využilo ji o deset minut později, kdy se po akci na jeden dotek dostal k míči Voda a z malého vápna se nemýlil. Jenže osm minut před koncem odvrátila domácí obrana dlouhé autové vhazování jen na hranici velkého vápna a Mičko prostřelil vše, co mu stálo v cestě. O remíze tak rozhodl hráč, který ještě na podzim oblékal dres Ráječka.

Bohunice - Boskovice 1:1 (1:1), 2. Švancara - 43. Preč.

Boskovice: Bednář - Müller, Dračka (28. Feruga), Václavek (73. Fiala), Cichra, Horák, Martínek, Preč, Hlaváček (88. Přikryl), Stara, Novák.

Běžela druhá minuta utkání a dlouhé autové vhazování propadlo až na kopačku Švancary, který na malém vápně neměl problém poslat Bohunice do vedení. Lepší začátek si domácí ani nemohli přát. Jenže Boskovice se brzo vzpamatovaly a byli to právě hostující hráči, kteří byli častěji u míče. Nejprve domácí celek zachránila od pohromy tyč, dvě minuty před koncem první půle ale ukázal Preč, že umí střílet z dálky a z 22 metrů vymetl pravou šibenici.

Jestliže se o prvním poločase dá mluvit jako o vyrovnaném, druhá půle měla obraz úplně jiný. Na hostující obranu se valily lavinovité útoky, ale velkou oporou Boskovic byl brankář Bednář, který předvedl několik skutečně skvělých zákroků. A tak se paradoxně z vedení mohli radovat hosté, ale v podstatě jediný útok ve druhé půli zakončil Stara v těžké pozici hlavou vedle. V poslední minutě se na hostující branku řítil z boku Švancara, ale míč poslal vedle. Hosté se tak mohli radovat ze zisku cenného bodu.

Další výsledky: Bučovice - Mutěnice 1:3, Bosonohy - Vojkovice 1:2, Svratka Brno - Moravský Krumlov 4:4, Rousínov - Moravská Slavia 0:3, Lanžhot - Ivančice 6:2, Bystrc-Kníničky - Veselí n. Moravou 4:1.