Dnes je sobota, 24. únor

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

SKALICE - Z domu vzal i tři cigarety

23.1.2018 9:44

Do jednoho z rodinných domků ve Skalici nad Svitavou se vloupal dosud neznámý zloděj. Pachatel se do příbytku čtyřiasedmdesátileté majitelky dostal přes pootevřené okno v přízemí. „Dům prohledal a odcizil šperkovnici s rodinnými šperky a hodinkami. Hodila se mu plechová krabička se třemi cigaretami,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že škoda je asi deset tisíc korun. (jad)

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Kostel sv. Martina v 10 hod.: Den průvodců.
Blansko – Tělocvična ZŠ Salmova v 10 hod.: Nerf wars.
Blansko – Knihovna v 10.30 hod.: Dětské knižní promítání – Obejmi mě, prosím.
Blansko – Knihovna v 15 hod.: Promítej i Ty! – Ohrožená semínka.
Blansko – Klub Ulita v 19 hod.: FILM JARO (Kevade, Estonsko 1969).
Borotín – Kulturní dům ve 20 hod.: Hasičský ples.
Boskovice – Hotel Moravia v 18 hod.: Degustace vín – vinařství Vinselekt Michlovský.
Boskovice – Sokolovna ve 20 hod.: Hasičský Mazurácký ples 2018.
Klepačov – Dělnický dům ve 20 hod.: Ples Sboru dobrovolných hasičů Klepačov.
Kunštát – Kulturní dům ve 20 hod.: Koncert skupiny Abraxas.
Moravský kras – Dům přírody Moravského krasu v 16 hod.: Detektivem v přírodě.
Olešnice – Kulturní dům ve 20 hod.: Ples FC Olešnice.
Velké Opatovice – Sokolovna ve 20 hod.: Ples sportovců.
Vranová – Kulturní dům v 15 hod.: Dětský karneval.


kina
Blansko v 17.30 hod. Pračlověk.
Blansko ve 20 hod. Věčně tvá nevěrná.
Boskovice ve 14 a 17 hod. Pračlověk.
Boskovice v 19.30 hod. Akta Pentagon: Skrytá válka.

všechny

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Ve Lhotě Rapotině bude referendum o kamenolomu a o železnici

27.11.2017 14:09 | Původní vydání | Michal Záboj

LHOTA RAPOTINA - Obyvatele Lhoty Rapotiny čeká v lednu příštího roku referendum. Spolu s prvním kolem prezidentských voleb se budou vyjadřovat k přesunu technologické linky kamenolomu a ke stavbě Boskovické spojky. 

Ve Lhotě Rapotině bude referendum o kamenolomu a o železnici
Lhota Rapotina. Foto Bohuslav@Stloukal.net

Plebiscit se v obci uskuteční 12. a 13. ledna. V pátek budou lidé o kamenolomu a železnici hlasovat od 14 do 22 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin.

„Zastupitelstvo obce se domnívá, že obě uvedené akce zásadním a negativním způsobem zasáhnou do krajinného rázu, životního prostředí, zemědělského půdního fondu i soukromého vlastnictví. Obec je již v současné době zatížena hlukovou i prachovou zátěží a obě akce daný stav dále zhorší. Současně dojde k další koncentraci dopravní zátěže v obci,“ uvedl starosta Lhoty Rapotiny Michal Sedlák (nez.).

Majitel kamenolomu plánuje přesunout stávající technologickou linku. Zařízení na zpracování vytěženého kamene chce nově umístit směrem k silnici ze Lhoty Rapotiny do Doubravice nad Svitavou, do prostoru současného odpočívadla.

Boskovická spojka umožní přímé spojení vlakem z Boskovic do Brna. Železniční trať povede kolem severního okraje obce. Počítá se také s novou vlakovou zastávkou ve Lhotě Rapotině. Spolu se stavbou spojky chce kraj vybudovat část nové silnice z Boskovic do Blanska, někdy nazývanou i jako první etapa obchvatu Lhoty Rapotiny.

Na téma Boskovická spojka se v obci uskuteční setkání se zástupci Správy železniční dopravní cesty, která bude investorem stavby, Jihomoravského kraje a firmy SUDOP. Představení projektu se bude konat v úterý 28. a ve středu 29. listopadu od 17 hodin v sále obecního úřadu ve Lhotě Rapotině.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509