Dnes je neděle, 23. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Ve Lhotě Rapotině bude referendum o kamenolomu a o železnici

27.11.2017 14:09 | Původní vydání | Michal Záboj

LHOTA RAPOTINA - Obyvatele Lhoty Rapotiny čeká v lednu příštího roku referendum. Spolu s prvním kolem prezidentských voleb se budou vyjadřovat k přesunu technologické linky kamenolomu a ke stavbě Boskovické spojky. 

Ve Lhotě Rapotině bude referendum o kamenolomu a o železnici
Lhota Rapotina. Foto Bohuslav@Stloukal.net

Plebiscit se v obci uskuteční 12. a 13. ledna. V pátek budou lidé o kamenolomu a železnici hlasovat od 14 do 22 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin.

„Zastupitelstvo obce se domnívá, že obě uvedené akce zásadním a negativním způsobem zasáhnou do krajinného rázu, životního prostředí, zemědělského půdního fondu i soukromého vlastnictví. Obec je již v současné době zatížena hlukovou i prachovou zátěží a obě akce daný stav dále zhorší. Současně dojde k další koncentraci dopravní zátěže v obci,“ uvedl starosta Lhoty Rapotiny Michal Sedlák (nez.).

Majitel kamenolomu plánuje přesunout stávající technologickou linku. Zařízení na zpracování vytěženého kamene chce nově umístit směrem k silnici ze Lhoty Rapotiny do Doubravice nad Svitavou, do prostoru současného odpočívadla.

Boskovická spojka umožní přímé spojení vlakem z Boskovic do Brna. Železniční trať povede kolem severního okraje obce. Počítá se také s novou vlakovou zastávkou ve Lhotě Rapotině. Spolu se stavbou spojky chce kraj vybudovat část nové silnice z Boskovic do Blanska, někdy nazývanou i jako první etapa obchvatu Lhoty Rapotiny.

Na téma Boskovická spojka se v obci uskuteční setkání se zástupci Správy železniční dopravní cesty, která bude investorem stavby, Jihomoravského kraje a firmy SUDOP. Představení projektu se bude konat v úterý 28. a ve středu 29. listopadu od 17 hodin v sále obecního úřadu ve Lhotě Rapotině.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509