Dnes je čtvrtek, 14. prosinec

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

BLANSKO - Opilý cyklista havaroval

23.11.2017 17:28

Řádně opilý vyrazil v Blansku jednačtyřicetiletý muž z restaurace domů. Výsledkem bylo, že v Havlíčkově ulici havaroval. „Přivolaní policisté měli o příčině nehody okamžitě jasno. Potlučený podnapilý muž, kterého museli záchranáři převézt do nemocnice, nadýchal 2,75 promile,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. Opilec musí nyní počítat s trestem za řízení pod vlivem alkoholu. Správní orgán za tento přestupek uděluje pokutu od pětadvaceti tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Kdo je vidět, vyhrává

22.11.2017 11:38

Ve čtvrtek 23. listopadu pořádají blanenští policisté již tradiční akci s názvem Kdo je vidět, vyhrává. Dospělí i jejich děti mají příležitost přesvědčit se o tom, že i nenápadný reflexní prvek na oblečení může chodci či cyklistovi zejména nyní ve dnech se sníženou viditelností zachránit život. Pro příchozí bude od 16 hodin připravena prohlídka techniky, výstroje a výzbroje, kterou využívá Policie České republiky. Děti se mohou těšit na řadu soutěží ze znalostí v dopravě. K dalším tématům bude patřit správná výbava cyklisty a kola, řešení dopravních situací a značení, simulace ovlivnění alkoholem prostřednictvím speciálních brýlí. Na závěr dostane každé dítě dárek v podobě reflexního předmětu a nasvítíme je policejními vozidly. Rodiče i děti tak přímo na místě uvidí rozdíl mezi viditelností chodce s reflexním prvkem a bez něho. (hrr)

BOSKOVICE - Schované klíče našel zloděj

22.11.2017 11:38

Opravdu zaručenou skrýš pro klíče od bytu vymyslela v Boskovicích jeho sedmatřicetiletá majitelka. V hrníčku na parapetu okna rozhodně nebyly v bezpečí. Pozornému a pohotovému zloději stačilo, aby do nenápadně odloženého hrníčku nakoukl a klíče vyzkoušel v zámku nejbližšího bytu. „Pohodlně se dostal do příbytku a v dětském pokoji odcizil dva tablety a mobilní telefon. S nejméně desetitisícovou škodou se majitelka asi vyrovná snadněji než její děti,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Nemocnice od 8 do 15 hod.: Vánoční výstava.
Blansko – Knihovna v 16 hod.: Bilderbuchkino v blanenské knihovně!, zábavné odpoledne.
Blansko – Klub Ulita v 18 hod.: Koncert Máta Brno aneb Čaj o šesté.
Boskovice – Masarykovo náměstí v 9 hod.: Farmářské trhy.


kina
Blansko ve 20 hod. Star Wars: Poslední z Jediů. (s titulky)
Boskovice v 16 hod. Star Wars: Poslední z Jediů.
Boskovice v 0.05 a 19.30 hod. Star Wars: Poslední z Jediů. (s titulky)

všechny

Sledujte nás!Ve Lhotě Rapotině bude referendum o kamenolomu a o železnici

27.11.2017 14:09 | Původní vydání | Michal Záboj

LHOTA RAPOTINA - Obyvatele Lhoty Rapotiny čeká v lednu příštího roku referendum. Spolu s prvním kolem prezidentských voleb se budou vyjadřovat k přesunu technologické linky kamenolomu a ke stavbě Boskovické spojky. 

Ve Lhotě Rapotině bude referendum o kamenolomu a o železnici
Lhota Rapotina. Foto Bohuslav@Stloukal.net

Plebiscit se v obci uskuteční 12. a 13. ledna. V pátek budou lidé o kamenolomu a železnici hlasovat od 14 do 22 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin.

„Zastupitelstvo obce se domnívá, že obě uvedené akce zásadním a negativním způsobem zasáhnou do krajinného rázu, životního prostředí, zemědělského půdního fondu i soukromého vlastnictví. Obec je již v současné době zatížena hlukovou i prachovou zátěží a obě akce daný stav dále zhorší. Současně dojde k další koncentraci dopravní zátěže v obci,“ uvedl starosta Lhoty Rapotiny Michal Sedlák (nez.).

Majitel kamenolomu plánuje přesunout stávající technologickou linku. Zařízení na zpracování vytěženého kamene chce nově umístit směrem k silnici ze Lhoty Rapotiny do Doubravice nad Svitavou, do prostoru současného odpočívadla.

Boskovická spojka umožní přímé spojení vlakem z Boskovic do Brna. Železniční trať povede kolem severního okraje obce. Počítá se také s novou vlakovou zastávkou ve Lhotě Rapotině. Spolu se stavbou spojky chce kraj vybudovat část nové silnice z Boskovic do Blanska, někdy nazývanou i jako první etapa obchvatu Lhoty Rapotiny.

Na téma Boskovická spojka se v obci uskuteční setkání se zástupci Správy železniční dopravní cesty, která bude investorem stavby, Jihomoravského kraje a firmy SUDOP. Představení projektu se bude konat v úterý 28. a ve středu 29. listopadu od 17 hodin v sále obecního úřadu ve Lhotě Rapotině.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama