Dnes je čtvrtek, 15. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Vedení blanenské radnice hledá využití pro zchátralou hasičku

8.3.2018 17:21 | Původní vydání | Martin Jelínek

BLANSKO - Nové využití pro zchátralou historickou hasičskou zbrojnici v centru Blanska se snaží najít tamní radnice. Až do 4. dubna na ní mohou zasílat své písemní nabídky firmy, které by měly zájem o odkoupení objektu, jeho opravu a využití. Otázkou mimo jiné je, zda zůstane zachována zhruba desetimetrová věž hasičky. Uvažuje se o tom, že by mohla být stržena, řekl Zrcadlu starosta Ivo Polák (ČSSD).

Vedení blanenské radnice hledá využití pro zchátralou hasičku
Chátrající hasička. Foto Martin Jelínek

„Rádi bychom v opravené hasičce viděli obchůdky, možná by tam mohla sídlit kavárna a v prvním patře by mohly být třeba malometrážní byty. Kreativitě se rozhodně meze nekladou. Sám jsem velmi zvědavý na to, čím nás zájemci o objekt překvapí,“ uvedl starosta.

Hasička pod blanenským zámkem leží na frekventovaném místě v centru Blanska. Postavena byla počátkem minulého století a nyní je již v technicky velmi špatném stavu. Potřebuje rozsáhlou rekonstrukci, kterou si ale radnice nemůže dovolit. Věž hasičky se kdysi používala na sušení hadic. Zatím není jasné, zda by vůbec bylo možné ji po případné opravě využít.

Hasiči tento objekt již dávno nevyužívají. Mají moderní hasičskou stanici na severním okraji města. Radnice připravila vše k tomu, že objekt předá některému z investorů. Již koncem minulého roku vypověděla všem nájemníkům z hasičky smlouvy a budova je tedy nyní prázdná. Nic by tedy nemělo bránit tomu, aby mohla začít rekonstrukce objektu co nejdříve.

Město bude chtít objekt nejprve pronajmout, a teprve až se investor skutečně pustí do stavebních prací na modernizaci hasičky, tak mu jej prodá. „Chceme si pohlídat to, že nezůstane jen u slibů, čímž myslím, že investor dům skutečně opraví a využije. Rozhodně nechceme, aby nám tu objekt chátral v centru města ještě dlouhá léta,“ zdůraznil Polák. 

Na nového majitele hasičky čeká i jeden poměrně složitý úkol, a to domluvit s majitelem sousedního objektu, v němž sídlí pivnice Pohádka, jak bude využita ulička mezi těmito budovami. Město má v plánu ji přeměnit na hlavní přístupovou trasu k zámku.

Ulička by měla jednou tvořit horní konec blanenské pěší zóny. Polák přiznal, že vyjednávání radnice o tomto projektu bylo dosud neúspěšné. Je ale přesvědčený o tom, že případný soukromý investor bude mít na rozdíl od radnice „volnější ruce“ a spíše dosáhne dohody.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509