Dnes je neděle, 23. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Vedení blanenské radnice hledá využití pro zchátralou hasičku

8.3.2018 17:21 | Původní vydání | Martin Jelínek

BLANSKO - Nové využití pro zchátralou historickou hasičskou zbrojnici v centru Blanska se snaží najít tamní radnice. Až do 4. dubna na ní mohou zasílat své písemní nabídky firmy, které by měly zájem o odkoupení objektu, jeho opravu a využití. Otázkou mimo jiné je, zda zůstane zachována zhruba desetimetrová věž hasičky. Uvažuje se o tom, že by mohla být stržena, řekl Zrcadlu starosta Ivo Polák (ČSSD).

Vedení blanenské radnice hledá využití pro zchátralou hasičku
Chátrající hasička. Foto Martin Jelínek

„Rádi bychom v opravené hasičce viděli obchůdky, možná by tam mohla sídlit kavárna a v prvním patře by mohly být třeba malometrážní byty. Kreativitě se rozhodně meze nekladou. Sám jsem velmi zvědavý na to, čím nás zájemci o objekt překvapí,“ uvedl starosta.

Hasička pod blanenským zámkem leží na frekventovaném místě v centru Blanska. Postavena byla počátkem minulého století a nyní je již v technicky velmi špatném stavu. Potřebuje rozsáhlou rekonstrukci, kterou si ale radnice nemůže dovolit. Věž hasičky se kdysi používala na sušení hadic. Zatím není jasné, zda by vůbec bylo možné ji po případné opravě využít.

Hasiči tento objekt již dávno nevyužívají. Mají moderní hasičskou stanici na severním okraji města. Radnice připravila vše k tomu, že objekt předá některému z investorů. Již koncem minulého roku vypověděla všem nájemníkům z hasičky smlouvy a budova je tedy nyní prázdná. Nic by tedy nemělo bránit tomu, aby mohla začít rekonstrukce objektu co nejdříve.

Město bude chtít objekt nejprve pronajmout, a teprve až se investor skutečně pustí do stavebních prací na modernizaci hasičky, tak mu jej prodá. „Chceme si pohlídat to, že nezůstane jen u slibů, čímž myslím, že investor dům skutečně opraví a využije. Rozhodně nechceme, aby nám tu objekt chátral v centru města ještě dlouhá léta,“ zdůraznil Polák. 

Na nového majitele hasičky čeká i jeden poměrně složitý úkol, a to domluvit s majitelem sousedního objektu, v němž sídlí pivnice Pohádka, jak bude využita ulička mezi těmito budovami. Město má v plánu ji přeměnit na hlavní přístupovou trasu k zámku.

Ulička by měla jednou tvořit horní konec blanenské pěší zóny. Polák přiznal, že vyjednávání radnice o tomto projektu bylo dosud neúspěšné. Je ale přesvědčený o tom, že případný soukromý investor bude mít na rozdíl od radnice „volnější ruce“ a spíše dosáhne dohody.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509