Dnes je sobota, 17. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – Knihovna v 10.30 hod.: Dětské knižní promítání – Já nejsem tvoje maminka.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Blansko – Knihovna v 15 hod.: Promítej i Ty! – Zemřít pro design.
Kunštát – Kulturní dům v 15 hod.: Karneval nejen pro děti.
Letovice – ZUŠ ve 20 hod.: Rómská divadelní komedie – Miri fajta.
Letovice – Kulturní dům ve 20 hod.: Sportovní ples.
Svitávka – Sokolovna ve 20 hod.: Tvoje tvář má známý vzhled, maškarní ples.
Velké Opatovice – Kartografické centrum v 9 až 16 hod.: Velikonoční trhy.
Velké Opatovice – Orlovna ve 14.30 hod.: První pomoc nejsou žádné čáry, ale umí zázraky..., seminář.


kina
Blansko v 15 a 17.30 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko ve 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice ve 14 a 17 hod. Včelka Mája: Medové hry.
Boskovice v 19.30 hod. Tomb Raider.

všechny

Sledujte nás!Vedení blanenské radnice hledá využití pro zchátralou hasičku

8.3.2018 17:21 | Původní vydání | Martin Jelínek

BLANSKO - Nové využití pro zchátralou historickou hasičskou zbrojnici v centru Blanska se snaží najít tamní radnice. Až do 4. dubna na ní mohou zasílat své písemní nabídky firmy, které by měly zájem o odkoupení objektu, jeho opravu a využití. Otázkou mimo jiné je, zda zůstane zachována zhruba desetimetrová věž hasičky. Uvažuje se o tom, že by mohla být stržena, řekl Zrcadlu starosta Ivo Polák (ČSSD).

Vedení blanenské radnice hledá využití pro zchátralou hasičku
Chátrající hasička. Foto Martin Jelínek

„Rádi bychom v opravené hasičce viděli obchůdky, možná by tam mohla sídlit kavárna a v prvním patře by mohly být třeba malometrážní byty. Kreativitě se rozhodně meze nekladou. Sám jsem velmi zvědavý na to, čím nás zájemci o objekt překvapí,“ uvedl starosta.

Hasička pod blanenským zámkem leží na frekventovaném místě v centru Blanska. Postavena byla počátkem minulého století a nyní je již v technicky velmi špatném stavu. Potřebuje rozsáhlou rekonstrukci, kterou si ale radnice nemůže dovolit. Věž hasičky se kdysi používala na sušení hadic. Zatím není jasné, zda by vůbec bylo možné ji po případné opravě využít.

Hasiči tento objekt již dávno nevyužívají. Mají moderní hasičskou stanici na severním okraji města. Radnice připravila vše k tomu, že objekt předá některému z investorů. Již koncem minulého roku vypověděla všem nájemníkům z hasičky smlouvy a budova je tedy nyní prázdná. Nic by tedy nemělo bránit tomu, aby mohla začít rekonstrukce objektu co nejdříve.

Město bude chtít objekt nejprve pronajmout, a teprve až se investor skutečně pustí do stavebních prací na modernizaci hasičky, tak mu jej prodá. „Chceme si pohlídat to, že nezůstane jen u slibů, čímž myslím, že investor dům skutečně opraví a využije. Rozhodně nechceme, aby nám tu objekt chátral v centru města ještě dlouhá léta,“ zdůraznil Polák. 

Na nového majitele hasičky čeká i jeden poměrně složitý úkol, a to domluvit s majitelem sousedního objektu, v němž sídlí pivnice Pohádka, jak bude využita ulička mezi těmito budovami. Město má v plánu ji přeměnit na hlavní přístupovou trasu k zámku.

Ulička by měla jednou tvořit horní konec blanenské pěší zóny. Polák přiznal, že vyjednávání radnice o tomto projektu bylo dosud neúspěšné. Je ale přesvědčený o tom, že případný soukromý investor bude mít na rozdíl od radnice „volnější ruce“ a spíše dosáhne dohody.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509