Dnes je úterý, 22. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Vedení blanenské radnice hledá využití pro zchátralou hasičku

8.3.2018 17:21 | Původní vydání | Martin Jelínek

BLANSKO - Nové využití pro zchátralou historickou hasičskou zbrojnici v centru Blanska se snaží najít tamní radnice. Až do 4. dubna na ní mohou zasílat své písemní nabídky firmy, které by měly zájem o odkoupení objektu, jeho opravu a využití. Otázkou mimo jiné je, zda zůstane zachována zhruba desetimetrová věž hasičky. Uvažuje se o tom, že by mohla být stržena, řekl Zrcadlu starosta Ivo Polák (ČSSD).

Vedení blanenské radnice hledá využití pro zchátralou hasičku
Chátrající hasička. Foto Martin Jelínek

„Rádi bychom v opravené hasičce viděli obchůdky, možná by tam mohla sídlit kavárna a v prvním patře by mohly být třeba malometrážní byty. Kreativitě se rozhodně meze nekladou. Sám jsem velmi zvědavý na to, čím nás zájemci o objekt překvapí,“ uvedl starosta.

Hasička pod blanenským zámkem leží na frekventovaném místě v centru Blanska. Postavena byla počátkem minulého století a nyní je již v technicky velmi špatném stavu. Potřebuje rozsáhlou rekonstrukci, kterou si ale radnice nemůže dovolit. Věž hasičky se kdysi používala na sušení hadic. Zatím není jasné, zda by vůbec bylo možné ji po případné opravě využít.

Hasiči tento objekt již dávno nevyužívají. Mají moderní hasičskou stanici na severním okraji města. Radnice připravila vše k tomu, že objekt předá některému z investorů. Již koncem minulého roku vypověděla všem nájemníkům z hasičky smlouvy a budova je tedy nyní prázdná. Nic by tedy nemělo bránit tomu, aby mohla začít rekonstrukce objektu co nejdříve.

Město bude chtít objekt nejprve pronajmout, a teprve až se investor skutečně pustí do stavebních prací na modernizaci hasičky, tak mu jej prodá. „Chceme si pohlídat to, že nezůstane jen u slibů, čímž myslím, že investor dům skutečně opraví a využije. Rozhodně nechceme, aby nám tu objekt chátral v centru města ještě dlouhá léta,“ zdůraznil Polák. 

Na nového majitele hasičky čeká i jeden poměrně složitý úkol, a to domluvit s majitelem sousedního objektu, v němž sídlí pivnice Pohádka, jak bude využita ulička mezi těmito budovami. Město má v plánu ji přeměnit na hlavní přístupovou trasu k zámku.

Ulička by měla jednou tvořit horní konec blanenské pěší zóny. Polák přiznal, že vyjednávání radnice o tomto projektu bylo dosud neúspěšné. Je ale přesvědčený o tom, že případný soukromý investor bude mít na rozdíl od radnice „volnější ruce“ a spíše dosáhne dohody.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509