Dnes je středa, 22. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Zahradní slavnost připomene dvacáté výročí Betany a Emanuela

22.5.2014 13:10 | Původní vydání | Radim Hruška

Boskovice – Již dvacet let pomáhají postiženým v Boskovicích charitní zařízení Betany a Emanuel. Výročí oslaví na zahradní slavnosti, která se odehraje v neděli 25. května od 10 hodin v areálu Betany v Dukelské ulici.

Zahradní slavnost připomene dvacáté výročí Betany a Emanuela
Foto Radim Hruška

Jak uvedla vedoucí Betany Renata Musilová, příchozí se mohou těšit na jarmark výrobků klientů obou zařízení, zábavu pro děti, skákací hrad a v neposlední řadě také na bohaté občerstvení.
„Po zahájení postupně vystoupí taneční skupina Eschat, děti z boskovické farnosti z Jakubáčku předvedou muzikálové představení, nejen mexickou hudbu zahraje skupina Mariachi Espuelas a svou činnost představí oddíl juda z Blanska," pozvala Renata Musilová.
Oblastní charita Blansko zřídila v dubnu roku 1994 stacionář Emanuel na Hradní ulici a ukázalo se, že zařízení je potřebné. Ke konci stejného roku začalo fungovat také Betany.
„Cílová skupina obou zařízení je hodně podobná, protože jsou zaměřeny na pomoc lidem se zdravotním postižením. Rozdíl je v tom, že Emanuel je určený pro klienty s těžším stupněm mentálního postižení a Betany s lehčím a středním," popsala vedoucí Emanuelu Alice Fialová.
V obou zařízeních funguje služba od ranních do odpoledních hodin Denní stacionář a Centrum denních služeb. Pro odpolední nebo týdenní pobyty pak služby sociální rehabilitace.

Více si přečtěte v úterním vydání Zrcadla

POZVANKA-NA-ZAHRADNI-SLAVNOST

 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509