Dnes je pátek, 16. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Zahradní slavnost připomene dvacáté výročí Betany a Emanuela

22.5.2014 13:10 | Původní vydání | Radim Hruška

Boskovice – Již dvacet let pomáhají postiženým v Boskovicích charitní zařízení Betany a Emanuel. Výročí oslaví na zahradní slavnosti, která se odehraje v neděli 25. května od 10 hodin v areálu Betany v Dukelské ulici.

Zahradní slavnost připomene dvacáté výročí Betany a Emanuela
Foto Radim Hruška

Jak uvedla vedoucí Betany Renata Musilová, příchozí se mohou těšit na jarmark výrobků klientů obou zařízení, zábavu pro děti, skákací hrad a v neposlední řadě také na bohaté občerstvení.
„Po zahájení postupně vystoupí taneční skupina Eschat, děti z boskovické farnosti z Jakubáčku předvedou muzikálové představení, nejen mexickou hudbu zahraje skupina Mariachi Espuelas a svou činnost představí oddíl juda z Blanska," pozvala Renata Musilová.
Oblastní charita Blansko zřídila v dubnu roku 1994 stacionář Emanuel na Hradní ulici a ukázalo se, že zařízení je potřebné. Ke konci stejného roku začalo fungovat také Betany.
„Cílová skupina obou zařízení je hodně podobná, protože jsou zaměřeny na pomoc lidem se zdravotním postižením. Rozdíl je v tom, že Emanuel je určený pro klienty s těžším stupněm mentálního postižení a Betany s lehčím a středním," popsala vedoucí Emanuelu Alice Fialová.
V obou zařízeních funguje služba od ranních do odpoledních hodin Denní stacionář a Centrum denních služeb. Pro odpolední nebo týdenní pobyty pak služby sociální rehabilitace.

Více si přečtěte v úterním vydání Zrcadla

POZVANKA-NA-ZAHRADNI-SLAVNOST

 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509