Dnes je úterý, 22. květen

Krátké zprávy

BLANSKO - Den otevřených dveří se ruší

25.4.2018 11:15

Den otevřených dveří, který měli ve středu 25. dubna pořádat blanenští policisté se přesouvá na jiný termín. Odehraje se pravděpodobně na podzim. (hrr)

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Zahradní slavnost připomene dvacáté výročí Betany a Emanuela

22.5.2014 13:10 | Původní vydání | Radim Hruška

Boskovice – Již dvacet let pomáhají postiženým v Boskovicích charitní zařízení Betany a Emanuel. Výročí oslaví na zahradní slavnosti, která se odehraje v neděli 25. května od 10 hodin v areálu Betany v Dukelské ulici.

Zahradní slavnost připomene dvacáté výročí Betany a Emanuela
Foto Radim Hruška

Jak uvedla vedoucí Betany Renata Musilová, příchozí se mohou těšit na jarmark výrobků klientů obou zařízení, zábavu pro děti, skákací hrad a v neposlední řadě také na bohaté občerstvení.
„Po zahájení postupně vystoupí taneční skupina Eschat, děti z boskovické farnosti z Jakubáčku předvedou muzikálové představení, nejen mexickou hudbu zahraje skupina Mariachi Espuelas a svou činnost představí oddíl juda z Blanska," pozvala Renata Musilová.
Oblastní charita Blansko zřídila v dubnu roku 1994 stacionář Emanuel na Hradní ulici a ukázalo se, že zařízení je potřebné. Ke konci stejného roku začalo fungovat také Betany.
„Cílová skupina obou zařízení je hodně podobná, protože jsou zaměřeny na pomoc lidem se zdravotním postižením. Rozdíl je v tom, že Emanuel je určený pro klienty s těžším stupněm mentálního postižení a Betany s lehčím a středním," popsala vedoucí Emanuelu Alice Fialová.
V obou zařízeních funguje služba od ranních do odpoledních hodin Denní stacionář a Centrum denních služeb. Pro odpolední nebo týdenní pobyty pak služby sociální rehabilitace.

Více si přečtěte v úterním vydání Zrcadla

POZVANKA-NA-ZAHRADNI-SLAVNOST

 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509