Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Žák letovické Masarykovy střední školy vyhrál soutěž TGM

8.12.2017 12:00 | Původní vydání | Pavla Bojdová

LETOVICE - I když se žáci Masarykovy střední školy Letovice prezentují spíše v praktických soutěžích jako řemeslně zdatní a úspěšní, studují v naší škole též žáci se širokými celospolečenskými zájmy. Důkazem toho je úspěch v celostátní soutěži vyhlašované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy spolu s Masarykovým demokratickým hnutím Tomáš Garrigue Masaryk – život, dílo a odkaz pro současnost. 

Žák letovické Masarykovy střední školy vyhrál soutěž TGM
Pavla Bojdová a Dominik Cypra. Foto archiv školy

Soutěž je organizována v rámci projektu Masaryk do škol, aby se mladá generace seznamovala s nadčasovým významem Masarykových činů a myšlenek zvláště v současné problematické době.

K pochopení odkazu T. G. Masaryka bylo nutno prostudovat spoustu dostupné literatury, čehož se naši žáci vždy zhostili velmi dobře. Vytvořili kvalitní práce na témata například Aktuálnost T. G. Masaryka pro dnešní dobu očima studentů, Masaryk a Velká válka, T. G. Masaryk a československé legie, Pátečníci.

Nebývalého úspěchu dosáhla v letošním roce studie na téma Záhadná smrt v Polné aneb TGM a hilsneriáda. Autorem je žák třetího ročníku třídy NV3 Dominik Cypra. Jeho práce získala v celostátní soutěži první místo.

Byl pozván na slavnostní vyhodnocení do krásných prostor Magistrátu hlavního města Prahy, kde obdržel kromě pěkné finanční odměny diplom a Čestnou medaili T.G. Masaryka, která je udělována za mimořádné činnosti a pouze významným osobnostem. Po krátkém slavnostním programu a bohatém rautu si odvážel též milou vzpomínku.

PaedDr. Pavla Bojdová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509