Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Žák letovické Masarykovy střední školy vyhrál soutěž TGM

8.12.2017 12:00 | Původní vydání | Pavla Bojdová

LETOVICE - I když se žáci Masarykovy střední školy Letovice prezentují spíše v praktických soutěžích jako řemeslně zdatní a úspěšní, studují v naší škole též žáci se širokými celospolečenskými zájmy. Důkazem toho je úspěch v celostátní soutěži vyhlašované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy spolu s Masarykovým demokratickým hnutím Tomáš Garrigue Masaryk – život, dílo a odkaz pro současnost. 

Žák letovické Masarykovy střední školy vyhrál soutěž TGM
Pavla Bojdová a Dominik Cypra. Foto archiv školy

Soutěž je organizována v rámci projektu Masaryk do škol, aby se mladá generace seznamovala s nadčasovým významem Masarykových činů a myšlenek zvláště v současné problematické době.

K pochopení odkazu T. G. Masaryka bylo nutno prostudovat spoustu dostupné literatury, čehož se naši žáci vždy zhostili velmi dobře. Vytvořili kvalitní práce na témata například Aktuálnost T. G. Masaryka pro dnešní dobu očima studentů, Masaryk a Velká válka, T. G. Masaryk a československé legie, Pátečníci.

Nebývalého úspěchu dosáhla v letošním roce studie na téma Záhadná smrt v Polné aneb TGM a hilsneriáda. Autorem je žák třetího ročníku třídy NV3 Dominik Cypra. Jeho práce získala v celostátní soutěži první místo.

Byl pozván na slavnostní vyhodnocení do krásných prostor Magistrátu hlavního města Prahy, kde obdržel kromě pěkné finanční odměny diplom a Čestnou medaili T.G. Masaryka, která je udělována za mimořádné činnosti a pouze významným osobnostem. Po krátkém slavnostním programu a bohatém rautu si odvážel též milou vzpomínku.

PaedDr. Pavla Bojdová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509