Dnes je neděle, 18. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 9 až 13 hod.: Garáže z papíru.
Blansko – MC Paleček ve 13 až 17 hod.: Domečky pro panenky z kartonů.
Doubravice – Před úřadem v 18 hod.: Vítání jara.


kina
Blansko v 15 hod. Cesta za králem Trollů.
Blansko v 17.30 a 20 hod. Tomb Raider.
Boskovice v 15 hod. Bijásek: Pohádky z hor.
Boskovice v 17 hod. Festival outdoorových filmů – Expediční kamera.

všechny

Sledujte nás!Žák letovické Masarykovy střední školy vyhrál soutěž TGM

8.12.2017 12:00 | Původní vydání | Pavla Bojdová

LETOVICE - I když se žáci Masarykovy střední školy Letovice prezentují spíše v praktických soutěžích jako řemeslně zdatní a úspěšní, studují v naší škole též žáci se širokými celospolečenskými zájmy. Důkazem toho je úspěch v celostátní soutěži vyhlašované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy spolu s Masarykovým demokratickým hnutím Tomáš Garrigue Masaryk – život, dílo a odkaz pro současnost. 

Žák letovické Masarykovy střední školy vyhrál soutěž TGM
Pavla Bojdová a Dominik Cypra. Foto archiv školy

Soutěž je organizována v rámci projektu Masaryk do škol, aby se mladá generace seznamovala s nadčasovým významem Masarykových činů a myšlenek zvláště v současné problematické době.

K pochopení odkazu T. G. Masaryka bylo nutno prostudovat spoustu dostupné literatury, čehož se naši žáci vždy zhostili velmi dobře. Vytvořili kvalitní práce na témata například Aktuálnost T. G. Masaryka pro dnešní dobu očima studentů, Masaryk a Velká válka, T. G. Masaryk a československé legie, Pátečníci.

Nebývalého úspěchu dosáhla v letošním roce studie na téma Záhadná smrt v Polné aneb TGM a hilsneriáda. Autorem je žák třetího ročníku třídy NV3 Dominik Cypra. Jeho práce získala v celostátní soutěži první místo.

Byl pozván na slavnostní vyhodnocení do krásných prostor Magistrátu hlavního města Prahy, kde obdržel kromě pěkné finanční odměny diplom a Čestnou medaili T.G. Masaryka, která je udělována za mimořádné činnosti a pouze významným osobnostem. Po krátkém slavnostním programu a bohatém rautu si odvážel též milou vzpomínku.

PaedDr. Pavla Bojdová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509