Dnes je pondělí, 16. červenec

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Galerie města Blanska v 10 až 17 hod.: Letní výtvarná dílna.


kina
Blansko v 17.30 hod. Hotel Transylvánie 3: Příšeriózní dovolená. (3D)
Blansko ve 20 hod. Mrakodrap. (s titulky)
Boskovice – letní ve 21.30 hod. Ant-Man a Wasp.

všechny

Sledujte nás!Zdravotníci ČČK z Blanska vyhráli soutěž v poskytování první pomoci

24.10.2017 15:45 | Původní vydání | Jiří Kučera

BLANSKO, DOKSY - Ve dnech 13. - 15. října se konala v Doksech soutěž v poskytování první pomoci s názvem Rallye první pomoci, kterou pořádal Oblastní spolek Českého červeného kříže Mladá Boleslav v okolí Máchova jezera.

Zdravotníci ČČK z Blanska vyhráli soutěž v poskytování první pomoci
Vítězné družstvo. Foto archiv ČČK Blansko

Soutěže se zúčastnilo i družstvo z Oblastního spolku Českého červeného kříž Blansko ve složení Iva Kučerová, Tereza Musilová, Jiří Kučera a jako doprovod Ivana Vladíková. Celkem jsme ošetřovali deset stanovišť, na kterých jsme řešili například pokousání vlky (kteří se nyní opět vyskytují v okolí Máchova jezera), pokus o sebevraždu oběšením, dopravní nehodu, pád z kola, oživování a další. Družstvo z Blanska obsadilo konečné 1. místo.

Více fotografií zde.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509