Dnes je pondělí, 15. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Zdravotníci ČČK z Blanska vyhráli soutěž v poskytování první pomoci

24.10.2017 15:45 | Původní vydání | Jiří Kučera

BLANSKO, DOKSY - Ve dnech 13. - 15. října se konala v Doksech soutěž v poskytování první pomoci s názvem Rallye první pomoci, kterou pořádal Oblastní spolek Českého červeného kříže Mladá Boleslav v okolí Máchova jezera.

Zdravotníci ČČK z Blanska vyhráli soutěž v poskytování první pomoci
Vítězné družstvo. Foto archiv ČČK Blansko

Soutěže se zúčastnilo i družstvo z Oblastního spolku Českého červeného kříž Blansko ve složení Iva Kučerová, Tereza Musilová, Jiří Kučera a jako doprovod Ivana Vladíková. Celkem jsme ošetřovali deset stanovišť, na kterých jsme řešili například pokousání vlky (kteří se nyní opět vyskytují v okolí Máchova jezera), pokus o sebevraždu oběšením, dopravní nehodu, pád z kola, oživování a další. Družstvo z Blanska obsadilo konečné 1. místo.

Více fotografií zde.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509