Dnes je pátek, 16. listopad

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Žena se chtěla seznámit přes internet, přišla o tisíce korun

22.5.2014 16:41 | Původní vydání | Michal Záboj

Černá Hora – Nevinné seznámení přes internet skončilo krutým vystřízlivěním pro dvaatřicetiletou ženu z Černé Hory. Nápadník jí z bankomatu vybral tisíce korun.

Žena se chtěla seznámit přes internet, přišla o tisíce korun
Ilustrační foto archiv

Dvojice se poznala přes internetovou seznamku a ve středu 21. května se setkala v Černé Hoře. Pak ale idylka skončila. Muž totiž ženě nabídl, že jí zajede vybrat peníze do bankomatu do sousední obce a ta souhlasila. Podvodníkovi, který se představil falešným jménem, svěřila platební kartu i PIN kód.

„Požádala ho, ať jí vybere dva tisíce korun a doveze peníze. Bohužel, scénář dopadl jinak. Muž se už s penězi, ani s platební kartou už nevrátil,“ popsala blanenská policejní mluvčí Iva Šebková s tím, že z účtu ženě zmizelo devět tisíc korun.

„Policisté na základě tohoto i dalších případů upozorňují na skutečnost, že drzost různých podvodníků nezná mezí. Dovedou důvěřivým lidem napovídat všechno možné a zneužít toho, že je někdo vyslechne či požádá o pomoc,“ dodala mluvčí s tím, že případ policisté vyšetřují pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádeže.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509