Dnes je středa, 22. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Žena se chtěla seznámit přes internet, přišla o tisíce korun

22.5.2014 16:41 | Původní vydání | Michal Záboj

Černá Hora – Nevinné seznámení přes internet skončilo krutým vystřízlivěním pro dvaatřicetiletou ženu z Černé Hory. Nápadník jí z bankomatu vybral tisíce korun.

Žena se chtěla seznámit přes internet, přišla o tisíce korun
Ilustrační foto archiv

Dvojice se poznala přes internetovou seznamku a ve středu 21. května se setkala v Černé Hoře. Pak ale idylka skončila. Muž totiž ženě nabídl, že jí zajede vybrat peníze do bankomatu do sousední obce a ta souhlasila. Podvodníkovi, který se představil falešným jménem, svěřila platební kartu i PIN kód.

„Požádala ho, ať jí vybere dva tisíce korun a doveze peníze. Bohužel, scénář dopadl jinak. Muž se už s penězi, ani s platební kartou už nevrátil,“ popsala blanenská policejní mluvčí Iva Šebková s tím, že z účtu ženě zmizelo devět tisíc korun.

„Policisté na základě tohoto i dalších případů upozorňují na skutečnost, že drzost různých podvodníků nezná mezí. Dovedou důvěřivým lidem napovídat všechno možné a zneužít toho, že je někdo vyslechne či požádá o pomoc,“ dodala mluvčí s tím, že případ policisté vyšetřují pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádeže.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509