Dnes je úterý, 23. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Novinky

BOSKOVICE - Fotbalisté se utkají se Sigmou

V neděli 31. července od 10.30 hodin se koná na fotbalovém hřišti v areálu Červené zahrady přátelské fotbalové utkání mezi staršími pány FC Boskovice a internacionály Sigmy Olomouc. V nominaci Sigmy jsou např. bývalý brankař Slavie Praha Martin Vaniak, trenér Žiliny Pavel Hapal, kanonýr Radek Drulák, Oldřich Machala, Josef Mucha, Jiří Vít, Jaroslav Kučerňák, Jaroslav a Jiří Fialové, Jiří Malík či Dan Matuška.
O den dříve, v sobotu 30. července od 10 do 16 hodin bude probíhat v Boskovicích turnaj starších pánů za účasti: FC Boskovice, Nobica Boskovice, Ratíškovice, KPS Brno, Poštorná, Svitavy, Jevíčko a Svitávka. (pš)
26.7.2011 18:00

BRNO - Kometa zahajuje předprodej vstupenek

Už dnes 26. a zítra 27. července od 11 do 17 hodin začíná pro majitele pemanentek na hlavní pokladně haly Rondo předprodej vstupenek na první přátelské utkání hokejistů HC Kometa Brno před novou sezonou. Brňané v něm přivítají v pondělí 1. srpna od 18 hodin na svém ledě slavný SKA Petrohrad. Volný prodej lístků na toto utkání bude 28. a 29. července, případný doprodej v den zápasu. Více na www.hc-kometa.cz. (pš)

26.7.2011 11:04

BLANSKO - Zmizelo lešení

Překonal plot přes dva metry vysoký, zdeformoval ostnatý drát a uštípnul visací zámky. To je výčet činností, které provedl zloděj v době od soboty 23. července do pondělí 25. července v areálu Městských lázní v Blansku, odkud ukradl lešenářské příhradové nosníky v různých délkách. Způsobil tak škodu ve výši 197 tisíc korun. (hrr)

26.7.2011 10:19

BLANSKO - Čadíci zavítají do města

Stalo se již tradicí, že zhruba v polovině prázdnin zavítá do Blanska Kinematograf bratří Čadíků. Letos se bude na náměstí Republiky promítat od 28. do 31. července, začátky představení jsou plánovány na půl desátou večer. Na programu jsou letos výhradně české filmy z poslední doby. Program: 28. 7. Největší z Čechů, 29. 7. Zemský ráj to napohled, 30. 7. Tacho, 31. 7. Kawasakiho růže. (bh)

23.7.2011 18:43

V. OPATOVICE - Kradli zeleninu ze záhonků

Pro čerstvou zeleninu na cizí záhonek si přišli jednadvacetiletá žena společně s devatenáctiletým mužem. Krást se vydali ve středu 20. července do zahrádkářské kolonie ve Velkých Opatovicích. Aby se dostali do zahrádek, poničili plot. Z lupu se však dlouho neradovali. Těsně po činu je totiž chytili policisté společně se strážníkem městské policie. (hrr)
23.7.2011 1:33

BLANSKO - Spánek jej vyšel draho

Prospat se ve vlaku na cestě z Brna do Blanska se pořádně prodražilo jednomu z cestujících. Neznámý zloděj využil během jízdy ve středu 20. července v podvečer toho, že muž spí, a z kapsy batohu položeného na sedadle mu vzal peněženku a finanční hotovostí v korunách, eurech i chorvatských kunách. Muž měl v peněžence také platební kartu a další osobní doklady. Zloděj mu tak způsobil škodu za více než devět tisíc korun a je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže. (hrr)

21.7.2011 15:27

KRAS - V Macoše našli tělo ženy

Ženské tělo bez známek života nalezli ve středu 20. července v ranních hodinách pracovníci jeskyní na dně propasti Macocha v Moravském krasu. Přivolaní policisté na místě zjistili, že mrtvá je podle prvotních informací dvaatřicetiletá žena. Šetřením bylo vyloučeno, že by se jednalo o cizí zavinění. V letošním roce je to již třetí případ, kdy lidé ukončili svůj život skokem do 138 metrů hluboké propasti. Jednalo se o dvě ženy a jednohu muže. (hrr)

20.7.2011 14:40

BOSKOVICE - Auto srazilo chodce

Lehkým zraněním skončil v úterý 19. července krátce po poledni střet chodce s osobním vozidlem fiat v Boskovicích. Podle prvotních šetření osmadvacetiletý muž na přechodu pro chodce vstoupil přijíždějícímu fiatu z bezprostřední blízkosti do jízdní dráhy auta. Chodec byl po střetu s lehkými zraněními převezen do nemocnice. (hrr)

19.7.2011 17:06

BOSKOVICE - Nemocnice patří k nejstabilnějším firmám v republice

Nemocnice Boskovice získala prestižní ocenění ČEKIA Stability Award za rok 2010 a zařadila se tak mezi sto nejstabilnějších firem v tuzemsku. Jako zdravotnické zařízení byla ohodnocena nejvyšším stupněm. „Naše nemocnice je jedna ze čtyř zdravotnických zařízení, která byla vyhodnocena na AAA, což je nejvyšší možné hodnocení,“ upřesnil ředitel boskovické nemocnice Rostislav Verner a dodal, že je to odraz tvrdé manažerské práce a také práce všech zaměstnanců nemocnice. (hrr)

19.7.2011 14:37

HABRŮVKA - Hasiči oslaví 110. výročí sboru

Sbor dobrovolných hasičů v Habrůvce oslaví v sobotu 23. července 110. výročí svého založení. Program začíná v 10 hodin taktickým cvičením, od 13.30 hodin pokračuje slavnostním zahájením oslav, nástupem SDH, předáváním vyznamenání, seznámením s historií SDH Habrůvka, ukázkou zručnosti mladých hasičů, stříháním autovraku, seznámením se zdravovědou, tanečním vystoupením, ukázkou hašení automobilu a ukázkou hašení pomocí dýchací techniky. Oslavy vyvrcholí od 20 hodin taneční zábavou se skupinou Eminence Rock. (zpr)

19.7.2011 14:41

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509