Dnes je středa, 22. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Novinky

BLANSKO - Čadíci zavítají do města

Stalo se již tradicí, že zhruba v polovině prázdnin zavítá do Blanska Kinematograf bratří Čadíků. Letos se bude na náměstí Republiky promítat od 28. do 31. července, začátky představení jsou plánovány na půl desátou večer. Na programu jsou letos výhradně české filmy z poslední doby. Program: 28. 7. Největší z Čechů, 29. 7. Zemský ráj to napohled, 30. 7. Tacho, 31. 7. Kawasakiho růže. (bh)

23.7.2011 18:43

V. OPATOVICE - Kradli zeleninu ze záhonků

Pro čerstvou zeleninu na cizí záhonek si přišli jednadvacetiletá žena společně s devatenáctiletým mužem. Krást se vydali ve středu 20. července do zahrádkářské kolonie ve Velkých Opatovicích. Aby se dostali do zahrádek, poničili plot. Z lupu se však dlouho neradovali. Těsně po činu je totiž chytili policisté společně se strážníkem městské policie. (hrr)
23.7.2011 1:33

BLANSKO - Spánek jej vyšel draho

Prospat se ve vlaku na cestě z Brna do Blanska se pořádně prodražilo jednomu z cestujících. Neznámý zloděj využil během jízdy ve středu 20. července v podvečer toho, že muž spí, a z kapsy batohu položeného na sedadle mu vzal peněženku a finanční hotovostí v korunách, eurech i chorvatských kunách. Muž měl v peněžence také platební kartu a další osobní doklady. Zloděj mu tak způsobil škodu za více než devět tisíc korun a je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže. (hrr)

21.7.2011 15:27

KRAS - V Macoše našli tělo ženy

Ženské tělo bez známek života nalezli ve středu 20. července v ranních hodinách pracovníci jeskyní na dně propasti Macocha v Moravském krasu. Přivolaní policisté na místě zjistili, že mrtvá je podle prvotních informací dvaatřicetiletá žena. Šetřením bylo vyloučeno, že by se jednalo o cizí zavinění. V letošním roce je to již třetí případ, kdy lidé ukončili svůj život skokem do 138 metrů hluboké propasti. Jednalo se o dvě ženy a jednohu muže. (hrr)

20.7.2011 14:40

BOSKOVICE - Auto srazilo chodce

Lehkým zraněním skončil v úterý 19. července krátce po poledni střet chodce s osobním vozidlem fiat v Boskovicích. Podle prvotních šetření osmadvacetiletý muž na přechodu pro chodce vstoupil přijíždějícímu fiatu z bezprostřední blízkosti do jízdní dráhy auta. Chodec byl po střetu s lehkými zraněními převezen do nemocnice. (hrr)

19.7.2011 17:06

BOSKOVICE - Nemocnice patří k nejstabilnějším firmám v republice

Nemocnice Boskovice získala prestižní ocenění ČEKIA Stability Award za rok 2010 a zařadila se tak mezi sto nejstabilnějších firem v tuzemsku. Jako zdravotnické zařízení byla ohodnocena nejvyšším stupněm. „Naše nemocnice je jedna ze čtyř zdravotnických zařízení, která byla vyhodnocena na AAA, což je nejvyšší možné hodnocení,“ upřesnil ředitel boskovické nemocnice Rostislav Verner a dodal, že je to odraz tvrdé manažerské práce a také práce všech zaměstnanců nemocnice. (hrr)

19.7.2011 14:37

HABRŮVKA - Hasiči oslaví 110. výročí sboru

Sbor dobrovolných hasičů v Habrůvce oslaví v sobotu 23. července 110. výročí svého založení. Program začíná v 10 hodin taktickým cvičením, od 13.30 hodin pokračuje slavnostním zahájením oslav, nástupem SDH, předáváním vyznamenání, seznámením s historií SDH Habrůvka, ukázkou zručnosti mladých hasičů, stříháním autovraku, seznámením se zdravovědou, tanečním vystoupením, ukázkou hašení automobilu a ukázkou hašení pomocí dýchací techniky. Oslavy vyvrcholí od 20 hodin taneční zábavou se skupinou Eminence Rock. (zpr)

19.7.2011 14:41

JEDOVNICE - Zmizela pramice

Pod roušku tmy se zřejmě schoval zatím neznámý zloděj, který v noci ze soboty na neděli 17. července ukradl loďku zakotvenou u břehu rybníka Olšovec v Jedovnicích. Pachatel nejprve vytrhl ze země jistící trubku i s kovovým řetězem a visacím zámkem a poté vše včetně pramice ukradl. Majiteli tak způsobil škodu za více než patnáct tisíc korun. (hrr)

19.7.2011 13:42

Silvestrovská Havaj párty

V sobotu 23. července od 18 hodin se na křtinském koupališti koná Silvestrovská Havaj párty. Na programu budou havajské soutěže a vodní hrátky, přechod lávky, soutěž o nejlepší havajský vohoz, k dispozici budou havajský drink, maso na rožni, připraveno je vystoupení skupiny Honky tonk, taneční miniškolička, hudba, tanec. S sebou si přineste havajský vohoz, plavky a na oslavu silvestrovské půlnoci šampíčko a rachejtle. (pš)

18.7.2011 10:37

Při nehodě se zranilo pět lidí

Nedání přednosti v jízdě bylo příčinou vážné dopravní nehody, která se stala v neděli 17. července kolem půl šesté večer. Třiapadesátiletý řidič osobního auta Renault Megane jedoucí ve směru Jabloňany - Černá Hora nedal přednost při odbočování na silnici první třídy Brno - Svitavy na křižovatce přednost osobnímu autu Renault Thália. Po střetu Renault Thália vyjel do protisměru, kde se srazil s přijíždějící Škodou Octávií. Za ní jel ve stejnou dobu ještě motocyklista, který v důsledku prudkého brždění upadl i s motocyklem na vozovku. Při nehodě bylo pět lidí zraněno. Těžké zranění utrpěl devětadvacetiletý řidič Škody Octávia, lehce zraněni pak byli motocyklista, řidič Renaultu Thália, jeho spolujezdec a ve Škodě Octavia pak další spolujezdec. (hrr)

18.7.2011 9:26

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509