Dnes je pondělí, 15. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Novinky

JEDOVNICE - Zmizela pramice

Pod roušku tmy se zřejmě schoval zatím neznámý zloděj, který v noci ze soboty na neděli 17. července ukradl loďku zakotvenou u břehu rybníka Olšovec v Jedovnicích. Pachatel nejprve vytrhl ze země jistící trubku i s kovovým řetězem a visacím zámkem a poté vše včetně pramice ukradl. Majiteli tak způsobil škodu za více než patnáct tisíc korun. (hrr)

19.7.2011 13:42

Silvestrovská Havaj párty

V sobotu 23. července od 18 hodin se na křtinském koupališti koná Silvestrovská Havaj párty. Na programu budou havajské soutěže a vodní hrátky, přechod lávky, soutěž o nejlepší havajský vohoz, k dispozici budou havajský drink, maso na rožni, připraveno je vystoupení skupiny Honky tonk, taneční miniškolička, hudba, tanec. S sebou si přineste havajský vohoz, plavky a na oslavu silvestrovské půlnoci šampíčko a rachejtle. (pš)

18.7.2011 10:37

Při nehodě se zranilo pět lidí

Nedání přednosti v jízdě bylo příčinou vážné dopravní nehody, která se stala v neděli 17. července kolem půl šesté večer. Třiapadesátiletý řidič osobního auta Renault Megane jedoucí ve směru Jabloňany - Černá Hora nedal přednost při odbočování na silnici první třídy Brno - Svitavy na křižovatce přednost osobnímu autu Renault Thália. Po střetu Renault Thália vyjel do protisměru, kde se srazil s přijíždějící Škodou Octávií. Za ní jel ve stejnou dobu ještě motocyklista, který v důsledku prudkého brždění upadl i s motocyklem na vozovku. Při nehodě bylo pět lidí zraněno. Těžké zranění utrpěl devětadvacetiletý řidič Škody Octávia, lehce zraněni pak byli motocyklista, řidič Renaultu Thália, jeho spolujezdec a ve Škodě Octavia pak další spolujezdec. (hrr)

18.7.2011 9:26

Znají jména výrobců pervitinu

Blanensko - Z trestného činu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy jsou podezřelí muž se ženou z Blanenska. Oba již byli policií zadrženi, protože v době od ledna do března vyráběli v jednom z rodinných domků v Blansku pervitin. Jednu z nejznámějších a nejvíc užívaných drog vyráběli jednak z volně dostupných léků, ale také z volně dostupných chemikálií. Pětadvacetiletá žena s devětadvacetiletým mužem za necelé tři měsíce vyrobili asi 42 gramů pervitinu, který jednak použili pro svoji potřebu, ale část také prodala jiným uživatelům drog. Peníze z prodeje drog pak utratili. (hrr)

17.7.2011 20:31

BESIP chystá zajímavé akce

Blansko - Aktiv společnosti BESIP při MěÚ Blansko ve spolupráci s Autoškolou Pernica a za podpory Českého červeného kříže Blansko a Pekáren Blansko pořádají ve dnech 14. července a 23. srpna od 12 do 18 hodin. Dny otevřených dveří na dětském dopravním hřišti. Děti si mohou vyzkoušet jízdu podle pravidel silničního provozu, teoretické znalosti z pravidel silničního provozu a nacvičit si základy první pomoci pod dohledem členů ČČK Blansko. Účastníci musí být starší šesti let, mít vlastní kolo, ochrannou přilbu a musí je doprovázet osoba starší osmnácti let. (bh)

13.7.2011 1:35

Starosta přijal nejlepší žáky

Blansko - Starosta Lubomír Toufar přijal v hudebním salonku blanenského zámku nejlepší vycházející žáky základních škol ve městě. Kytičku a poukázku na nákup knih v letošním roce z jeho rukou přijali Martin Gryc a Petr Sedlák ze ZŠ TGM, Martin Boček a Michaela Bahelková ze ZŠ Salmova, Andrea Smolenová a Lenka Lebišová ze ZŠ Erbenova a Veronika Klimešová ze ZŠ Dvorská. (bh)
13.7.2011 1:26

Zloděj prohledal dům a kradl

Voděrady - Zatím neznámý zloděj se v úterý 28. června v dopoledních hodinách vloupal do rodinného domku ve Voděradech. Z něj si odnesl přes třicet tisíc korun v hotovosti, šperky a hodinky. Způsobil tak škodu ve výši přesahující devadesát tisíc korun. (hrr)

13.7.2011 1:25

Zpravodaj má novou podobu

Drnovice - Drnovický zpravodaj vychází v letošním roce v nové podobě.
„Má barevný obal a je na křídovém papíře. Zatím vyšla dvě čísla, rádi bychom do konce roku realizovali ještě další tři. Ale nechci si na sebe „uplést bič“ a říkat přesně, kdy to bude a kolik bude mít stran. Jako nejideálnější variantu vidím termíny na konci letních prázdnin, poté někdy v říjnu a v prosinci,“ řekl starosta obce Petr Ducháček.
Zpravodaj vychází v nákladu 450 kusů, občané ho dostávají zdarma do svých domovních schránek, navíc je k dispozici v budově úřadu a rozesílá se do knihoven. „Ohlasy jsou pozitivní, lidem se líbí, hlavně v něm nacházejí mnohem více informací, než tomu bylo dříve,“ doplnil starosta.
Podle jeho slov najdou čtenáři vždy na úvod každého vydání jeho informace o dění v obci, dále nechybí aktuality, zprávy komisí obce, reportáže a fotografie z akcí, něco z historie a informace z drnovických spolků a organizací. (pš)

30.6.2011 22:07

V Drnovicích budou Pivní slavnosti

Drnovice - Tradici vaření piva  v obci si chtějí připomenout v sobotu 9. července v Drnovicích. Místní sbor dobrovolných hasičů tam uspořádá od třinácti hodin Pivní slavnosti.
„Do Drnovic přijede se svými produkty celkem osm pivovarů, připraven bude doprovodný program i bohaté občerstvení. Děti si budou moci zaskotačit na skákacím hradu nebo vyzkoušet hasičskou stříkačku, dospělí se budou mít možnost předvést v házení sudem a dalších dovednostech s pivní tematikou,“ řekl starosta obce Petr Ducháček.
Na závěr celé akce je připravena taneční zábava, na které vystoupí skupiny Prorock a Vaťák – Kabát revival. (pš)

30.6.2011 21:54

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509