Dnes je úterý, 23. říjen

Krátké zprávy

KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

2.10.2018 23:44

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Novinky

JEDOVNICE - Zloděj ukradl nářadí

Ruční nářadí zajímalo zloděje v Jedovnicích. Nejprve překonal plot areálu čističky odpadních vod, a poté vnikl do stavebních buněk, které slouží jako příruční sklad. „V buňkách odcizil dvě úhlové brusky, akumulátorovou vrtačku, náhradní baterie a nabíječku. Škoda převyšuje čtyřicet tisíc korun,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

1.9.2017 12:23

BLANSKO - Postříkal fasádu

O víkendu řádil v Blansku zatím neznámý vandal. Na fasádu budovy v Rožmitálově ulici nastříkal žlutý těžko čitelný nápis. Majiteli nemovitosti způsobil škodu za skoro pět tisíc korun. (hrr)

29.8.2017 16:48

ŽĎÁRNÁ - Vzal míchačku a kolečka

Zednické živnosti se možná chce věnovat zatím neznámý zloděj, který se vydal krást do Žďárné. Z oploceného pozemku čtyřiačtyřicetiletého majitele totiž ukradl stavební míchačku, dvě kolečka a padesát metrů dlouhou zahradní hadici. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně deset tisíc korun. (hrr)

25.8.2017 3:34

JEDOVNICE - Zneužil odcizené doklady

Do půjčovny kol v Jedovnicích přišel zatím neznámý pachatel s odcizenými doklady občana Slovenska. Věrohodnosti pak přidal tím, že obsluze uvedl i požadované telefonní číslo. „Když se po výpůjční době začal pracovník půjčovny zajímat o kolo v hodnotě skoro sto tisíc korun, telefon byl nedostupný. Následně zjistil, že doklady byly na Slovensku před několika dny odcizené,“ uvedl blanenský policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

22.8.2017 11:45

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Ukradl palubky

Škodu asi patnáct tisíc korun způsobil zatím neznámý zloděj, který se vydal na lup do volně přístupného areálu jedné z firem v Rájci-Jestřebí. Na místě ukradl sedmadvacet balíků dřevěných podlahových palubek, připravených k expedici. (moj)

22.8.2017 11:44

VELKÉ OPATOVICE - Sprejer řádil

Dvě místa ve Velkých Opatovicích si vybral ke svým malůvkám zatím neznámý sprejer. Na fasádu zdravotnického střediska nastříkal několik černých nápisů. „V tamním skateparku pak už byl tvořivější a pracovitější. Barevné nápisy nastříkal hned na pět míst,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že majitelům nemovitostí sprejer způsobil škodu asi deset tisíc korun. (moj)

16.8.2017 10:15

JEDOVNICE - Slunečníky v noci zmizely

Dobře vybavený na slunné dny je teď zatím neznámý pachatel, který kradl v Jedovnicích. Ze zahrádky jedné z tamních restaurací přes noc odcizil dva zánovní reklamní slunečníky. Jejich majiteli zloděj způsobil škodu asi deset tisíc korun. (moj)

15.8.2017 9:55

RUDICE - Turisté přišli skoro o všechno

Na svůj výlet do Moravského krasu nebudou zřejmě v dobrém vzpomínat dva němečtí turisté. Jejich malou dodávku, kterou na chvíli odstavili nedaleko Rudického propadání, vykradl zatím neznámý pachatel. Jednoduše rozbil výplň jednoho z oken. „Zloděj z auta odcizil fotoaparát, navigaci, notebook, dalekohled, plynový vařič a další věci. Škoda je skoro sto tisíc korun,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

11.8.2017 11:49

BLANSKO - Zloděj okradl plavce

Příležitost krást se chopil zloděj, který se po ránu pohyboval kolem zatopeného bývalého lomu v Blansku. Na břehu sebral igelitovou tašku, patřící sedmatřicetiletému muži, který si právě užíval vody. „Vedle peněženky s finanční hotovostí, platebními kartami a doklady, v ní byly i hodinky a mobil. Škoda je skoro patnáct tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

10.8.2017 11:26

ADAMOV - Z domku vzal i dva obrazy

Do rodinného domku v Adamově se vloupal zatím neznámý pachatel. Přelezl plot a pak poničil zámek dveří. „Příbytek šestapadesátiletého majitele prohledal a odcizil z něj vedle olejomalby krajiny i akunůžky a vodní vysavač. Ruční elektrické nářadí a náčiní a další obraz pak zmizely z hospodářské budovy, kam se zloděj dostal po poničení zámku vrat,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. Zloděj tak způsobil škodu asi dvacet tisíc korun. (moj)

10.8.2017 11:25

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509