Dnes je úterý, 21. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Novinky

JEDOVNICE - Zneužil odcizené doklady

Do půjčovny kol v Jedovnicích přišel zatím neznámý pachatel s odcizenými doklady občana Slovenska. Věrohodnosti pak přidal tím, že obsluze uvedl i požadované telefonní číslo. „Když se po výpůjční době začal pracovník půjčovny zajímat o kolo v hodnotě skoro sto tisíc korun, telefon byl nedostupný. Následně zjistil, že doklady byly na Slovensku před několika dny odcizené,“ uvedl blanenský policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

22.8.2017 11:45

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Ukradl palubky

Škodu asi patnáct tisíc korun způsobil zatím neznámý zloděj, který se vydal na lup do volně přístupného areálu jedné z firem v Rájci-Jestřebí. Na místě ukradl sedmadvacet balíků dřevěných podlahových palubek, připravených k expedici. (moj)

22.8.2017 11:44

VELKÉ OPATOVICE - Sprejer řádil

Dvě místa ve Velkých Opatovicích si vybral ke svým malůvkám zatím neznámý sprejer. Na fasádu zdravotnického střediska nastříkal několik černých nápisů. „V tamním skateparku pak už byl tvořivější a pracovitější. Barevné nápisy nastříkal hned na pět míst,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že majitelům nemovitostí sprejer způsobil škodu asi deset tisíc korun. (moj)

16.8.2017 10:15

JEDOVNICE - Slunečníky v noci zmizely

Dobře vybavený na slunné dny je teď zatím neznámý pachatel, který kradl v Jedovnicích. Ze zahrádky jedné z tamních restaurací přes noc odcizil dva zánovní reklamní slunečníky. Jejich majiteli zloděj způsobil škodu asi deset tisíc korun. (moj)

15.8.2017 9:55

RUDICE - Turisté přišli skoro o všechno

Na svůj výlet do Moravského krasu nebudou zřejmě v dobrém vzpomínat dva němečtí turisté. Jejich malou dodávku, kterou na chvíli odstavili nedaleko Rudického propadání, vykradl zatím neznámý pachatel. Jednoduše rozbil výplň jednoho z oken. „Zloděj z auta odcizil fotoaparát, navigaci, notebook, dalekohled, plynový vařič a další věci. Škoda je skoro sto tisíc korun,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

11.8.2017 11:49

BLANSKO - Zloděj okradl plavce

Příležitost krást se chopil zloděj, který se po ránu pohyboval kolem zatopeného bývalého lomu v Blansku. Na břehu sebral igelitovou tašku, patřící sedmatřicetiletému muži, který si právě užíval vody. „Vedle peněženky s finanční hotovostí, platebními kartami a doklady, v ní byly i hodinky a mobil. Škoda je skoro patnáct tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

10.8.2017 11:26

ADAMOV - Z domku vzal i dva obrazy

Do rodinného domku v Adamově se vloupal zatím neznámý pachatel. Přelezl plot a pak poničil zámek dveří. „Příbytek šestapadesátiletého majitele prohledal a odcizil z něj vedle olejomalby krajiny i akunůžky a vodní vysavač. Ruční elektrické nářadí a náčiní a další obraz pak zmizely z hospodářské budovy, kam se zloděj dostal po poničení zámku vrat,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. Zloděj tak způsobil škodu asi dvacet tisíc korun. (moj)

10.8.2017 11:25

BOŘITOV - Škoda je čtvrt milionu

Tučný úlovek si odnesl zatím neznámý zloděj, který se vloupal do stavebního kontejneru na staveništi v Bořitově. Pachatel nejprve poničil a násilím otevřel jeho kovová vrata. „Z kontejneru pak odcizil dva vibrační pěchy, dvě elektrocentrály a bourací kladivo. Pachatel se dostal násilím i do vedlejší stavební buňky, z ní ale nic neodcizil. I tak je škoda skoro čtvrt miliónu korun,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

9.8.2017 11:34

BLANSKO - Nenechavec využil šance

Dopolední výlet s vnoučaty skončil špatně pro čtyřiašedesátiletou ženu v Blansku. Na lesní cestě poblíž jedné z tamních restaurací odstavila na chvíli kočárek a vydala se trhat lesní plody. „Toho využil dosud neznámý pachatel, který z kočárku odcizil peněženku s doklady a finanční hotovostí. Sebral také fotoaparát, svazek klíčů, doklady od osobního automobilu a další věci,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že zloděj ženě způsobil škodu více než čtrnáct tisíc korun. (moj)

8.8.2017 15:15

BLANSKO - Hasiči likvidují hmyz

Město Blansko, odbor hospodářské správy oznamuje, že jednotka sboru dobrovolných hasičů Klepačov disponuje prostředky na likvidaci nebezpečných včelích rojů, vosích a sršních hnízd. V případě mimořádných událostí provede jednotka SDH Klepačov na žádost bezplatnou likvidaci nebezpečných včelích rojů, vosích a sršních hnízd ve městě Blansku a jeho městských částech, a to ve večerních hodinách po domluvě s velitelem jednotky SDH Klepačov p. Miroslavem Vičarem tel. 605 747 441. (zpr)

1.8.2017 11:06

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509