Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Novinky

BOSKOVICE - Auto srazilo chodce

Lehkým zraněním skončil v úterý 19. července krátce po poledni střet chodce s osobním vozidlem fiat v Boskovicích. Podle prvotních šetření osmadvacetiletý muž na přechodu pro chodce vstoupil přijíždějícímu fiatu z bezprostřední blízkosti do jízdní dráhy auta. Chodec byl po střetu s lehkými zraněními převezen do nemocnice. (hrr)

19.7.2011 17:06

BOSKOVICE - Nemocnice patří k nejstabilnějším firmám v republice

Nemocnice Boskovice získala prestižní ocenění ČEKIA Stability Award za rok 2010 a zařadila se tak mezi sto nejstabilnějších firem v tuzemsku. Jako zdravotnické zařízení byla ohodnocena nejvyšším stupněm. „Naše nemocnice je jedna ze čtyř zdravotnických zařízení, která byla vyhodnocena na AAA, což je nejvyšší možné hodnocení,“ upřesnil ředitel boskovické nemocnice Rostislav Verner a dodal, že je to odraz tvrdé manažerské práce a také práce všech zaměstnanců nemocnice. (hrr)

19.7.2011 14:37

HABRŮVKA - Hasiči oslaví 110. výročí sboru

Sbor dobrovolných hasičů v Habrůvce oslaví v sobotu 23. července 110. výročí svého založení. Program začíná v 10 hodin taktickým cvičením, od 13.30 hodin pokračuje slavnostním zahájením oslav, nástupem SDH, předáváním vyznamenání, seznámením s historií SDH Habrůvka, ukázkou zručnosti mladých hasičů, stříháním autovraku, seznámením se zdravovědou, tanečním vystoupením, ukázkou hašení automobilu a ukázkou hašení pomocí dýchací techniky. Oslavy vyvrcholí od 20 hodin taneční zábavou se skupinou Eminence Rock. (zpr)

19.7.2011 14:41

JEDOVNICE - Zmizela pramice

Pod roušku tmy se zřejmě schoval zatím neznámý zloděj, který v noci ze soboty na neděli 17. července ukradl loďku zakotvenou u břehu rybníka Olšovec v Jedovnicích. Pachatel nejprve vytrhl ze země jistící trubku i s kovovým řetězem a visacím zámkem a poté vše včetně pramice ukradl. Majiteli tak způsobil škodu za více než patnáct tisíc korun. (hrr)

19.7.2011 13:42

Silvestrovská Havaj párty

V sobotu 23. července od 18 hodin se na křtinském koupališti koná Silvestrovská Havaj párty. Na programu budou havajské soutěže a vodní hrátky, přechod lávky, soutěž o nejlepší havajský vohoz, k dispozici budou havajský drink, maso na rožni, připraveno je vystoupení skupiny Honky tonk, taneční miniškolička, hudba, tanec. S sebou si přineste havajský vohoz, plavky a na oslavu silvestrovské půlnoci šampíčko a rachejtle. (pš)

18.7.2011 10:37

Při nehodě se zranilo pět lidí

Nedání přednosti v jízdě bylo příčinou vážné dopravní nehody, která se stala v neděli 17. července kolem půl šesté večer. Třiapadesátiletý řidič osobního auta Renault Megane jedoucí ve směru Jabloňany - Černá Hora nedal přednost při odbočování na silnici první třídy Brno - Svitavy na křižovatce přednost osobnímu autu Renault Thália. Po střetu Renault Thália vyjel do protisměru, kde se srazil s přijíždějící Škodou Octávií. Za ní jel ve stejnou dobu ještě motocyklista, který v důsledku prudkého brždění upadl i s motocyklem na vozovku. Při nehodě bylo pět lidí zraněno. Těžké zranění utrpěl devětadvacetiletý řidič Škody Octávia, lehce zraněni pak byli motocyklista, řidič Renaultu Thália, jeho spolujezdec a ve Škodě Octavia pak další spolujezdec. (hrr)

18.7.2011 9:26

Znají jména výrobců pervitinu

Blanensko - Z trestného činu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy jsou podezřelí muž se ženou z Blanenska. Oba již byli policií zadrženi, protože v době od ledna do března vyráběli v jednom z rodinných domků v Blansku pervitin. Jednu z nejznámějších a nejvíc užívaných drog vyráběli jednak z volně dostupných léků, ale také z volně dostupných chemikálií. Pětadvacetiletá žena s devětadvacetiletým mužem za necelé tři měsíce vyrobili asi 42 gramů pervitinu, který jednak použili pro svoji potřebu, ale část také prodala jiným uživatelům drog. Peníze z prodeje drog pak utratili. (hrr)

17.7.2011 20:31

BESIP chystá zajímavé akce

Blansko - Aktiv společnosti BESIP při MěÚ Blansko ve spolupráci s Autoškolou Pernica a za podpory Českého červeného kříže Blansko a Pekáren Blansko pořádají ve dnech 14. července a 23. srpna od 12 do 18 hodin. Dny otevřených dveří na dětském dopravním hřišti. Děti si mohou vyzkoušet jízdu podle pravidel silničního provozu, teoretické znalosti z pravidel silničního provozu a nacvičit si základy první pomoci pod dohledem členů ČČK Blansko. Účastníci musí být starší šesti let, mít vlastní kolo, ochrannou přilbu a musí je doprovázet osoba starší osmnácti let. (bh)

13.7.2011 1:35

Starosta přijal nejlepší žáky

Blansko - Starosta Lubomír Toufar přijal v hudebním salonku blanenského zámku nejlepší vycházející žáky základních škol ve městě. Kytičku a poukázku na nákup knih v letošním roce z jeho rukou přijali Martin Gryc a Petr Sedlák ze ZŠ TGM, Martin Boček a Michaela Bahelková ze ZŠ Salmova, Andrea Smolenová a Lenka Lebišová ze ZŠ Erbenova a Veronika Klimešová ze ZŠ Dvorská. (bh)
13.7.2011 1:26

Zloděj prohledal dům a kradl

Voděrady - Zatím neznámý zloděj se v úterý 28. června v dopoledních hodinách vloupal do rodinného domku ve Voděradech. Z něj si odnesl přes třicet tisíc korun v hotovosti, šperky a hodinky. Způsobil tak škodu ve výši přesahující devadesát tisíc korun. (hrr)

13.7.2011 1:25

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509