Dnes je úterý, 21. srpen

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Blanenské atletky bodovaly na mistrovství v ostravské hale

10.2.2018 14:50 | Původní vydání | Martin Bezdíček

BLANSKO, OSTRAVA - V pátek druhého a v sobotu třetího února se v ostravské atletické hale odehrálo Mistrovství Moravy a Slezska žáků, dorostu, juniorů a dospělých. V pátečním programu se za náš klub představily Leona Jandáková, Veronika Jakusidisová, Dominika Bezdíčková a Pavla Štoudková, které vybojovaly pět medailí.

Blanenské atletky bodovaly na mistrovství v ostravské hale
Zleva Veronika Jakusidisová a Dominika Bezdíčková. Foto Martin Bezdíček

Všechno začalo ve výškařském sektoru, kde Veronika získala druhé místo za výkon 153 cm a Dominika skončila na sedmém místě výkonem 141 cm. Ve výšce startovalo celkem čtyřiadvacet mladších žákyň.

Poté se naše zraky soustředily k běhu na 800 m mladších žákyň kde startovala Dominika, která si časem 2:34:00 zajistila druhé místo a zaběhla osobní výkon na této trati.

Další soutěže, které jsme obsadili, byl běh na 300 m, kde Veronika v osobním rekordu 42:80 suverénně vyhrála tuto náročnou atletickou disciplínu. Na této trati ji ještě doplnila Leona, pro kterou je to především sbírání zkušeností.

Soutěže poté pokračovaly běhy starších žákyň, kde Pavla na 150 m zaběhla osobní výkon v čase 19:15 a skončila na druhém místě, aby na 300 m opět v osobním výkonu vyhrála časem 40:19.

V sobotu pokračovalo mistrovství dospělými kategoriemi, kde startovala v juniorkách na trati 200 m Leona Marečková, která doběhla na nepopulárním čtvrtém místě v čase 26:38.

Na závěr musíme konstatovat, že mistrovství dopadlo pro naše barvy nad očekávání, když do Blanska vezeme pět medailí z toho dva mistrovské tituly a tři druhá místa.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509