Dnes je pátek, 20. duben

Kategorie

Krátké zprávy

ŠOŠŮVKA - Zazní Čechomor i Fleret

20.4.2018 9:54

V neděli 22. dubna v 15 hodin se v kulturním domě v Šošůvce odehraje tradiční jarní koncert Šošůvské scholy, tentokrát s názvem „Nekdy sa zastavte". Zazní skladby od kapel Fleret (Zafúkané, Na Královej holi, Vojna) a Čechomor (Zálinský, Nedověcnosti, Místečko) i od Vlasty Redla (Smrti, Bože můj) a mnoho dalších. Občerstvení zajištěno. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na obnovu fasády šošůvské kaple. (mha)

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – MC Paleček v 16 a 17 hod.: Dvě barevné pohádky.
Blansko – Statek Samsara v 19 hod.: Duel vín.
Boskovice – Sokolovna v 19 hod.: Ochotnické divadlo Boskovice – Vražda sexem, premiéra.
Doubravice – Zahradnictví Koupý v 8 až 18 hod.: Jarní jarmark.


kina
Blansko ve 20 hod. Souboj pohlaví.
Boskovice v 9.30 hod. BabyBiograf: Planeta Česko.
Boskovice v 17 hod. Planeta Česko.
Boskovice v 19.30 hod. Vadí nevadí.
Šebetov v 19.30 hod. Liga spravedlnosti.

všechny

Sledujte nás!Blanenské atletky bodovaly na mistrovství v ostravské hale

10.2.2018 14:50 | Původní vydání | Martin Bezdíček

BLANSKO, OSTRAVA - V pátek druhého a v sobotu třetího února se v ostravské atletické hale odehrálo Mistrovství Moravy a Slezska žáků, dorostu, juniorů a dospělých. V pátečním programu se za náš klub představily Leona Jandáková, Veronika Jakusidisová, Dominika Bezdíčková a Pavla Štoudková, které vybojovaly pět medailí.

Blanenské atletky bodovaly na mistrovství v ostravské hale
Zleva Veronika Jakusidisová a Dominika Bezdíčková. Foto Martin Bezdíček

Všechno začalo ve výškařském sektoru, kde Veronika získala druhé místo za výkon 153 cm a Dominika skončila na sedmém místě výkonem 141 cm. Ve výšce startovalo celkem čtyřiadvacet mladších žákyň.

Poté se naše zraky soustředily k běhu na 800 m mladších žákyň kde startovala Dominika, která si časem 2:34:00 zajistila druhé místo a zaběhla osobní výkon na této trati.

Další soutěže, které jsme obsadili, byl běh na 300 m, kde Veronika v osobním rekordu 42:80 suverénně vyhrála tuto náročnou atletickou disciplínu. Na této trati ji ještě doplnila Leona, pro kterou je to především sbírání zkušeností.

Soutěže poté pokračovaly běhy starších žákyň, kde Pavla na 150 m zaběhla osobní výkon v čase 19:15 a skončila na druhém místě, aby na 300 m opět v osobním výkonu vyhrála časem 40:19.

V sobotu pokračovalo mistrovství dospělými kategoriemi, kde startovala v juniorkách na trati 200 m Leona Marečková, která doběhla na nepopulárním čtvrtém místě v čase 26:38.

Na závěr musíme konstatovat, že mistrovství dopadlo pro naše barvy nad očekávání, když do Blanska vezeme pět medailí z toho dva mistrovské tituly a tři druhá místa.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509