KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!

Blanenské atletky bodovaly na mistrovství v ostravské hale

10.2.2018 14:50 | Původní vydání | Martin Bezdíček

BLANSKO, OSTRAVA - V pátek druhého a v sobotu třetího února se v ostravské atletické hale odehrálo Mistrovství Moravy a Slezska žáků, dorostu, juniorů a dospělých. V pátečním programu se za náš klub představily Leona Jandáková, Veronika Jakusidisová, Dominika Bezdíčková a Pavla Štoudková, které vybojovaly pět medailí.

Zleva Veronika Jakusidisová a Dominika Bezdíčková. Foto Martin Bezdíček

Všechno začalo ve výškařském sektoru, kde Veronika získala druhé místo za výkon 153 cm a Dominika skončila na sedmém místě výkonem 141 cm. Ve výšce startovalo celkem čtyřiadvacet mladších žákyň.

Poté se naše zraky soustředily k běhu na 800 m mladších žákyň kde startovala Dominika, která si časem 2:34:00 zajistila druhé místo a zaběhla osobní výkon na této trati.

Další soutěže, které jsme obsadili, byl běh na 300 m, kde Veronika v osobním rekordu 42:80 suverénně vyhrála tuto náročnou atletickou disciplínu. Na této trati ji ještě doplnila Leona, pro kterou je to především sbírání zkušeností.

Soutěže poté pokračovaly běhy starších žákyň, kde Pavla na 150 m zaběhla osobní výkon v čase 19:15 a skončila na druhém místě, aby na 300 m opět v osobním výkonu vyhrála časem 40:19.

V sobotu pokračovalo mistrovství dospělými kategoriemi, kde startovala v juniorkách na trati 200 m Leona Marečková, která doběhla na nepopulárním čtvrtém místě v čase 26:38.

Na závěr musíme konstatovat, že mistrovství dopadlo pro naše barvy nad očekávání, když do Blanska vezeme pět medailí z toho dva mistrovské tituly a tři druhá místa.