Dnes je sobota, 24. únor

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

SKALICE - Z domu vzal i tři cigarety

23.1.2018 9:44

Do jednoho z rodinných domků ve Skalici nad Svitavou se vloupal dosud neznámý zloděj. Pachatel se do příbytku čtyřiasedmdesátileté majitelky dostal přes pootevřené okno v přízemí. „Dům prohledal a odcizil šperkovnici s rodinnými šperky a hodinkami. Hodila se mu plechová krabička se třemi cigaretami,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že škoda je asi deset tisíc korun. (jad)

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Kostel sv. Martina v 10 hod.: Den průvodců.
Blansko – Tělocvična ZŠ Salmova v 10 hod.: Nerf wars.
Blansko – Knihovna v 10.30 hod.: Dětské knižní promítání – Obejmi mě, prosím.
Blansko – Knihovna v 15 hod.: Promítej i Ty! – Ohrožená semínka.
Blansko – Klub Ulita v 19 hod.: FILM JARO (Kevade, Estonsko 1969).
Borotín – Kulturní dům ve 20 hod.: Hasičský ples.
Boskovice – Hotel Moravia v 18 hod.: Degustace vín – vinařství Vinselekt Michlovský.
Boskovice – Sokolovna ve 20 hod.: Hasičský Mazurácký ples 2018.
Klepačov – Dělnický dům ve 20 hod.: Ples Sboru dobrovolných hasičů Klepačov.
Kunštát – Kulturní dům ve 20 hod.: Koncert skupiny Abraxas.
Moravský kras – Dům přírody Moravského krasu v 16 hod.: Detektivem v přírodě.
Olešnice – Kulturní dům ve 20 hod.: Ples FC Olešnice.
Velké Opatovice – Sokolovna ve 20 hod.: Ples sportovců.
Vranová – Kulturní dům v 15 hod.: Dětský karneval.


kina
Blansko v 17.30 hod. Pračlověk.
Blansko ve 20 hod. Věčně tvá nevěrná.
Boskovice ve 14 a 17 hod. Pračlověk.
Boskovice v 19.30 hod. Akta Pentagon: Skrytá válka.

všechny

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Blanenské atletky bodovaly na mistrovství v ostravské hale

10.2.2018 14:50 | Původní vydání | Martin Bezdíček

BLANSKO, OSTRAVA - V pátek druhého a v sobotu třetího února se v ostravské atletické hale odehrálo Mistrovství Moravy a Slezska žáků, dorostu, juniorů a dospělých. V pátečním programu se za náš klub představily Leona Jandáková, Veronika Jakusidisová, Dominika Bezdíčková a Pavla Štoudková, které vybojovaly pět medailí.

Blanenské atletky bodovaly na mistrovství v ostravské hale
Zleva Veronika Jakusidisová a Dominika Bezdíčková. Foto Martin Bezdíček

Všechno začalo ve výškařském sektoru, kde Veronika získala druhé místo za výkon 153 cm a Dominika skončila na sedmém místě výkonem 141 cm. Ve výšce startovalo celkem čtyřiadvacet mladších žákyň.

Poté se naše zraky soustředily k běhu na 800 m mladších žákyň kde startovala Dominika, která si časem 2:34:00 zajistila druhé místo a zaběhla osobní výkon na této trati.

Další soutěže, které jsme obsadili, byl běh na 300 m, kde Veronika v osobním rekordu 42:80 suverénně vyhrála tuto náročnou atletickou disciplínu. Na této trati ji ještě doplnila Leona, pro kterou je to především sbírání zkušeností.

Soutěže poté pokračovaly běhy starších žákyň, kde Pavla na 150 m zaběhla osobní výkon v čase 19:15 a skončila na druhém místě, aby na 300 m opět v osobním výkonu vyhrála časem 40:19.

V sobotu pokračovalo mistrovství dospělými kategoriemi, kde startovala v juniorkách na trati 200 m Leona Marečková, která doběhla na nepopulárním čtvrtém místě v čase 26:38.

Na závěr musíme konstatovat, že mistrovství dopadlo pro naše barvy nad očekávání, když do Blanska vezeme pět medailí z toho dva mistrovské tituly a tři druhá místa.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509