BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Finále se blíží: Do konce fotbalových soutěží zbývají už jen tři kola

29.5.2019 14:37 | Původní vydání |

REGION - V posledních dvou odehraných kolech žádný z týmů z našeho okresu nebodoval naplno. V divizi si tým Blanska připsal čtyři body, v krajském přeboru celky Ráječka i Boskovic vybojovaly tři body, když po porážkách venku vyhrály doma.

Zápas v Ráječku. Foto Lubomír Slezák

Divize D

25. kolo: Blansko - Polná 1:1 (1:1), 23. Tulaydan - 24. Voráč.

Blansko: Záleský - Minx, Sedlo, Huška, Němec (59. Štrombach), Buchta, Chloupek (72. Souček), Přerovský (46. Paděra), Ševčík, Traore, Tulaydan.

Domácí tým se potýká se spoustou zraněných hráčů a tak v zápase se sedmým týmem soutěže dostali spoustu prostoru dorostenci.

Vše podstatné nabídly 23. a 24. minuta. Nejdříve Blansko podniklo rychlý útok a kombinaci zakončil do soupeřovy branky Tulaydan, ale hned po rozehrání hostující Rod prostrčil míč na nabíhajícího Voráče, a jeho střela k tyči znamenala vyrovnání.

V dalším průběhu minut viděly necelé tři stovky diváků spíše šachovou partii, sem tam okořeněnou šancí. Ale skóre zápasu se už do jeho konce nezměnilo a Blansko tak potřetí v sezóně remizovalo.

Další výsledky: Nové Sady - Břeclav 2:0, Rosice - Bystrc-Kníničky 6:1, Strání - Havlíčkův Brod 1:1, Humpolec - Ždírec nad Doubravou 3:2, Lanžhot - Žďár nad Sázavou 4:0, Tasovice - Velká Bíteš 4:0, Stará Říše - Bzenec 5:0.

26. kolo: Břeclav - Blansko 1:4 (0:3), 51. Netopilík - 14. Minx, 15. Štrombach, 31. Tulaydan, 88. Záleský.

Blansko: Nešetřil - Souček (75. Němec), Huška, Paděra, Minx, Chloupek, Sedlo, Tulaydan (72. Záleský), Buchta, Bednář, Štrombach (81. Rek).

Blanenská marodka sice stále pokračuje, ale v Břeclavi tým hostů rozhodl o své výhře už v prvním poločase.

Ve druhé půli se na hřišti v roli útočníka objevil také brankář Záleský a dvě minuty před koncem přidal z pokutového kopu čtvrtou branku Blanska.

Další výsledky: Žďár nad Sázavou - Rosice 1:2, Bzenec - Tasovice 2:2, Havlíčkův Brod - Nové Sady 1:5, Bystrc-Kníničky - Stará Říše 1:6, Strání - Velká Bíteš 2:1, Ždírec nad Doubravou - Lanžhot 0:0, Polná - Humpolec 4:1.

Krajský přebor

25. kolo: Rousínov - Boskovice 4:1 (2:0), 7. Buršík, 45. Lička, 50. a 55. Kuklínek - 79. Pokorný.

Boskovice: Novotný - Černý, Tenora, Daněk, Preč, Živný, Hlaváček (46. Havelka), Havlíček (76. Odehnal Jakub), Závodný, Novák (60. Pokorný), Stara (82. Cichra).

První nebezpečná akce utkání patřila Boskovicím. Stara se protáhl po levém křídle a jeho přízemní střela jen těsně minula domácí branku. Ale byli to právě domácí, kteří už v sedmé minutě šli do vedení, když se přímo z rohu trefil Buršík. Domácí byli sice opticky lepší, ale klid jim přinesla až v poslední minutě první půle branka Ličky.

Ve druhém poločase přišly dvě rychlé branky Kuklínka a i když Boskovice po sóle Pokorného snížily, domácí celek si vítězství bez větších problémů pohlídal.

Bohunice - Ráječko 5:2 (3:2), 2. Lacko, 36. Chlup, 40. Fiala, 48. vlastní, 65. Imramovský - 9. a 10. Ovčačík.

Ráječko: Němeček (70. Růžička) - Vránek (82. Mizerniuc), Müller, Sedlák, Bokůvka, Sedláček (9. Zeman), Keprt R., Lidmila (63. Zouhar), Horáček, Ovčačík, Keprt D. (87. Bartoš).

Domácí Lacko hned ve druhé minutě poslal tvrdou ranou svůj tým do vedení, ale hostující střelec Ovčačík dokázal během dvou minut skóre otočit. Bohunicím patřilo gólově posledních deset minut první půle. Po rohu vyrovnal hlavou Chlup a po chybě hostující obrany prostřelil Němečka Fiala.

Také úvod druhé půle patřil domácím. Už po třech minutách si nešťastně srazil míč do vlastní brány jeden z hostujících hráčů, po dvaceti minutách se nemýlil Imramovský a Ráječko tak poprvé na jaře prohrálo.

Další výsledky: Start Brno - Moravský Krumlov 7:1, Bosonohy - Svratka Brno 3:2, Sparta Brno - Vojkovice 15:1, Ivančice - Kuřim 4:1, Krumvíř - Mutěnice 0:0, Moravská Slavia - Tišnov 2:1.

26. kolo: Boskovice - Bosonohy 3:2 (1:2), 10. Stara, 83. a 86. Odehnal Martin - 7. Dostálek st., 18. Dohnal.

Boskovice: Svoboda - Černý, Daněk, Kolář, Preč, Havelka (68. Odehnal Martin), Havlíček, Hlaváček (61. Martínek), Závodný (72. Odehnal Jakub), Novák (88. Dračka), Stara (90. Cichra).

Bosonohy šly v sedmé minutě do vedení, když se z přímého kopu trefil Dostálek. Za tři minuty vyrovnal Stara, ale v 18. minutě se po přesné hlavičce Dohnala radovali opět hosté.

Ve druhé půli se hrálo prakticky na jednu bránu. A to na tu hostující. Množství šancí končilo na skvělém brankáři Bosonoh, ale střídající Martin Odehnal ho dokázal v posledních sedmi minutách dvakrát překonat a celek Boskovic si připsal zasloužené vítězství.

Ráječko - Ivančice 10:1 (6:0), 33., 49. a 52. Ovčačík, 23. a 39. Vránek, 62. a 73. Lidmila, 19. Sedlák (74. Bartoš), 29. Voda, 44. Zouhar.

Ráječko: Němeček - Vránek, Müller, Sedlák, Bokůvka, Keprt R., Lidmila (79. Nyčyporčuk), Horáček, Voda (52. Zeman), Ovčačík, Keprt D. (15. Zouhar (69. Mizerniuc)).

Hosté přijeli ve značně kombinované sestavě a nebyli domácímu mužstvu důstojným soupeřem. V 15. minutě musel odejít ze hřiště zraněný Daniel Keprt, ale ani tato ztráta nebyla pro Ráječko v tomto utkání důležitá.

Pro celek Ráječka byl zápas spíše lepším tréninkem, při kterém si jeho hráči s chutí zastříleli.

Další výsledky: Tišnov - Bohunice 1:6, Vojkovice - Start Brno 1:6, Svratka Brno - Moravská Slavia 4:0, Kuřim - Sparta Brno 0:5, Moravský Krumlov - Krumvíř 1:4, Mutěnice - Rousínov 3:0.