Dnes je úterý, 20. březen

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

REGION - Soutěže jsou odloženy

15.3.2018 10:10

Fotbaloví fanoušci si musí na odvetnou část moravských soutěží počkat o týden déle. Na základě klimatických podmínek, stavu hracích ploch, předpovědi počasí a informací z fotbalových klubů byly zápasy 17. kola divize a krajského přeboru odloženy. Divizní 17. kolo bude sehráno 16. a 17. června, tedy jako poslední kolo soutěže, krajský přebor bude hrát odložená utkání v úterý 1. května. (les)

BOSKOVICE - Ukradl řídící jednotku

14.3.2018 9:19

S jasným cílem se vydal krást do Boskovic zatím neznámý zloděj. Na parkovišti v areálu tamní firmy jej přilákala zaparkovaná dodávka značky Fiat. „Zloděj překonal plot a násilím otevřel kabinu odstaveného vozidla. V ní sice nic neodcizil, ale otevřel si přední kapotu a z motorového prostoru odcizil řídící jednotku motoru. Majiteli tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun,“ přidal podrobnosti policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

ADAMOV - Zloděj navštívil firmu

23.1.2018 9:48

Policisté vyšetřují případ vloupání do sídla jedné z firem v Adamově. Zloděj se do objektu dostal nejprve přes volně přístupné požární schodiště. Ve druhém patře budovy poničil vstupní dveře od kanceláře. „Z ní se pak stejným násilným způsobem dostal do dalších místností. Všechny kanceláře prohledal a odcizil počítač, tablet a další věci. Hodily se mu i dvě alkoholu. Škoda je více než deset tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (jad)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!Blanensko zahájilo superligu výhrou, ale i pořádnou ostudou

12.9.2017 6:15 | Původní vydání | Lubomír Slezák

BOSKOVICE - První kolo nového ročníku superligy v malém fotbale přivedlo do Boskovic celek Příbrami, který v minulém ročníku Superligy uzavíral její tabulku. Když po prvním poločase vedl domácí celek o tři branky a soupeře nepouštěl do vážných šancí, zdálo se všechno jasné...

Blanensko zahájilo superligu výhrou, ale i pořádnou ostudou
Zápas v Boskovicích. Foto Lubomír Slezák

„Chtěli bychom letos skončit do pátého místa,“ řekl před tímto zápasem hrající předseda příbramského svazu Milan Vančát. „Vedení nám letos nedalo žádné cíle, tato sezóna by měla sloužit především k zapracování nových hráčů,“ poznamenal domácí trenér Antonín Mazal. To ještě netušil, co mu zápas v Boskovicích přinese.

Pivovar Černá Hora Blanensko – Příbram 4:2 (3:0), 10. a 55. Paděra, 18. a 29. Traxl - 47. a 51. Pinc.

Blanensko: Klimeš - Paděra, Bednář, Krška, Gracias, Fládr, Traxl, Minx, Sedlák, Štencl, Havlíček.

V desáté minutě otevřel skóre zápasu Paděra a o osm minut později zvýšil vedení Blanenska nečekanou střelou zdálky Traxl. Stejný hráč přidal v poslední minutě první půle třetí branku svého týmu a necelá stovka diváků (na Boskovice žalostně malá návštěva) byla přesvědčena o jednoduché výhře domácího celku.

A podle obrazu hry na začátku druhé půle se zdálo, že i hráči Blanenska jsou přesvědčeni o tom, že se nic nemůže stát. A tady přichází to jenže. Třináct minut před koncem využila Příbram laxní hry Blanenska a dala první branku, za čtyři minuty pak druhou. A hosté šli tvrdě za vyrovnáním.

V zápase pak začaly nečekaně létat jiskry od kopaček, poměrně pohledné utkání se stalo arénou plnou osobních soubojů. Vypjatou atmosféru ještě více napnul rozhodčí, který pět minut před koncem neodpískal faul na hostujícího hráče a z protiútoku dal čtvrtou branku domácích Paděra.

Hosté reagovali nejprve zbytečným faulem svého brankáře Vančáta, za který musel pod sprchy, dvě minuty před koncem předvedl před domácí střídačkou likvidační zákrok na Traxla hostující Sandr. To vyvolalo vášně v domácím trenéru Mazalovi, který vnikl na hřiště a hostujícího hráče inzultoval. A poté se strhla rvačka, do které se zapojili téměř všichni aktéři zápasu. Hlavní rozhodčí tak raději utkání ukončil.

Plné ruce práce měla po tomto utkání disciplinární komise, která potrestala brankáře Milana Vančáta zastavením činnosti na dvě utkání, osm utkání si nezahraje David Sandr. Nejhůř dopadl domácí trenér Antonín Mazal: zastavení činnosti (zákaz vstupu na hrací plochu i lavičku týmu) do 30. 06. 2018, tedy do konce právě zahájené sezóny. 

Galerie k článku

Vyhrocená situace na závěr utkání. Foto Lubomír SlezákVyhrocená situace na závěr utkání. Foto Lubomír SlezákVyhrocená situace na závěr utkání. Foto Lubomír Slezák

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509