Dnes je čtvrtek, 18. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Blanensko zahájilo superligu výhrou, ale i pořádnou ostudou

12.9.2017 6:15 | Původní vydání | Lubomír Slezák

BOSKOVICE - První kolo nového ročníku superligy v malém fotbale přivedlo do Boskovic celek Příbrami, který v minulém ročníku Superligy uzavíral její tabulku. Když po prvním poločase vedl domácí celek o tři branky a soupeře nepouštěl do vážných šancí, zdálo se všechno jasné...

Blanensko zahájilo superligu výhrou, ale i pořádnou ostudou
Zápas v Boskovicích. Foto Lubomír Slezák

„Chtěli bychom letos skončit do pátého místa,“ řekl před tímto zápasem hrající předseda příbramského svazu Milan Vančát. „Vedení nám letos nedalo žádné cíle, tato sezóna by měla sloužit především k zapracování nových hráčů,“ poznamenal domácí trenér Antonín Mazal. To ještě netušil, co mu zápas v Boskovicích přinese.

Pivovar Černá Hora Blanensko – Příbram 4:2 (3:0), 10. a 55. Paděra, 18. a 29. Traxl - 47. a 51. Pinc.

Blanensko: Klimeš - Paděra, Bednář, Krška, Gracias, Fládr, Traxl, Minx, Sedlák, Štencl, Havlíček.

V desáté minutě otevřel skóre zápasu Paděra a o osm minut později zvýšil vedení Blanenska nečekanou střelou zdálky Traxl. Stejný hráč přidal v poslední minutě první půle třetí branku svého týmu a necelá stovka diváků (na Boskovice žalostně malá návštěva) byla přesvědčena o jednoduché výhře domácího celku.

A podle obrazu hry na začátku druhé půle se zdálo, že i hráči Blanenska jsou přesvědčeni o tom, že se nic nemůže stát. A tady přichází to jenže. Třináct minut před koncem využila Příbram laxní hry Blanenska a dala první branku, za čtyři minuty pak druhou. A hosté šli tvrdě za vyrovnáním.

V zápase pak začaly nečekaně létat jiskry od kopaček, poměrně pohledné utkání se stalo arénou plnou osobních soubojů. Vypjatou atmosféru ještě více napnul rozhodčí, který pět minut před koncem neodpískal faul na hostujícího hráče a z protiútoku dal čtvrtou branku domácích Paděra.

Hosté reagovali nejprve zbytečným faulem svého brankáře Vančáta, za který musel pod sprchy, dvě minuty před koncem předvedl před domácí střídačkou likvidační zákrok na Traxla hostující Sandr. To vyvolalo vášně v domácím trenéru Mazalovi, který vnikl na hřiště a hostujícího hráče inzultoval. A poté se strhla rvačka, do které se zapojili téměř všichni aktéři zápasu. Hlavní rozhodčí tak raději utkání ukončil.

Plné ruce práce měla po tomto utkání disciplinární komise, která potrestala brankáře Milana Vančáta zastavením činnosti na dvě utkání, osm utkání si nezahraje David Sandr. Nejhůř dopadl domácí trenér Antonín Mazal: zastavení činnosti (zákaz vstupu na hrací plochu i lavičku týmu) do 30. 06. 2018, tedy do konce právě zahájené sezóny. 

Galerie k článku

Vyhrocená situace na závěr utkání. Foto Lubomír SlezákVyhrocená situace na závěr utkání. Foto Lubomír SlezákVyhrocená situace na závěr utkání. Foto Lubomír Slezák

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509