Dnes je úterý, 17. červenec

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Blansko – Galerie města Blanska v 10 až 17 hod.: Letní výtvarná dílna.
Boskovice – Nádraží od 8 do 18 hod.: Legiovlak.


kina
Blansko ve 20 hod. Úsměvy smutných mužů.
Boskovice v 19.30 hod. Mrakodrap.
Boskovice – letní ve 21.30 hod. Než přišla bouře.
Lysice – letní ve 21 hod. Paddington 2.

všechny

Sledujte nás!Blanensko zahájilo superligu výhrou, ale i pořádnou ostudou

12.9.2017 6:15 | Původní vydání | Lubomír Slezák

BOSKOVICE - První kolo nového ročníku superligy v malém fotbale přivedlo do Boskovic celek Příbrami, který v minulém ročníku Superligy uzavíral její tabulku. Když po prvním poločase vedl domácí celek o tři branky a soupeře nepouštěl do vážných šancí, zdálo se všechno jasné...

Blanensko zahájilo superligu výhrou, ale i pořádnou ostudou
Zápas v Boskovicích. Foto Lubomír Slezák

„Chtěli bychom letos skončit do pátého místa,“ řekl před tímto zápasem hrající předseda příbramského svazu Milan Vančát. „Vedení nám letos nedalo žádné cíle, tato sezóna by měla sloužit především k zapracování nových hráčů,“ poznamenal domácí trenér Antonín Mazal. To ještě netušil, co mu zápas v Boskovicích přinese.

Pivovar Černá Hora Blanensko – Příbram 4:2 (3:0), 10. a 55. Paděra, 18. a 29. Traxl - 47. a 51. Pinc.

Blanensko: Klimeš - Paděra, Bednář, Krška, Gracias, Fládr, Traxl, Minx, Sedlák, Štencl, Havlíček.

V desáté minutě otevřel skóre zápasu Paděra a o osm minut později zvýšil vedení Blanenska nečekanou střelou zdálky Traxl. Stejný hráč přidal v poslední minutě první půle třetí branku svého týmu a necelá stovka diváků (na Boskovice žalostně malá návštěva) byla přesvědčena o jednoduché výhře domácího celku.

A podle obrazu hry na začátku druhé půle se zdálo, že i hráči Blanenska jsou přesvědčeni o tom, že se nic nemůže stát. A tady přichází to jenže. Třináct minut před koncem využila Příbram laxní hry Blanenska a dala první branku, za čtyři minuty pak druhou. A hosté šli tvrdě za vyrovnáním.

V zápase pak začaly nečekaně létat jiskry od kopaček, poměrně pohledné utkání se stalo arénou plnou osobních soubojů. Vypjatou atmosféru ještě více napnul rozhodčí, který pět minut před koncem neodpískal faul na hostujícího hráče a z protiútoku dal čtvrtou branku domácích Paděra.

Hosté reagovali nejprve zbytečným faulem svého brankáře Vančáta, za který musel pod sprchy, dvě minuty před koncem předvedl před domácí střídačkou likvidační zákrok na Traxla hostující Sandr. To vyvolalo vášně v domácím trenéru Mazalovi, který vnikl na hřiště a hostujícího hráče inzultoval. A poté se strhla rvačka, do které se zapojili téměř všichni aktéři zápasu. Hlavní rozhodčí tak raději utkání ukončil.

Plné ruce práce měla po tomto utkání disciplinární komise, která potrestala brankáře Milana Vančáta zastavením činnosti na dvě utkání, osm utkání si nezahraje David Sandr. Nejhůř dopadl domácí trenér Antonín Mazal: zastavení činnosti (zákaz vstupu na hrací plochu i lavičku týmu) do 30. 06. 2018, tedy do konce právě zahájené sezóny. 

Galerie k článku

Vyhrocená situace na závěr utkání. Foto Lubomír SlezákVyhrocená situace na závěr utkání. Foto Lubomír SlezákVyhrocená situace na závěr utkání. Foto Lubomír Slezák

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509