Dnes je neděle, 24. září

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

BLANSKO - Telefon nakonec nedorazil

22.9.2017 12:03

O více než dvanáct tisíc korun přišla dvaapadesátiletá žena z Blanska, která si přes internet chtěla koupit telefon. Na síti si vyhlédla přístroj značky Samsung, objednalo ho a elektronicky uhradila i jeho cenu. „Když ale ani po několika dnech a několika urgencích telefon na určenou blanenskou adresu nedorazil, pochopila, že naletěla podvodnému portálu. Případ tedy nahlásila blanenským policistům,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

LETOVICE - Nepozornost ho přišla draho

21.9.2017 9:27

Drzost zlodějů podcenil sedmatřicetiletý muž v Letovicích, když před místní firmou nakládal do svého osobního auta zakoupené zboží. Na sedadle odemčeného auta nechal ležet tašku s osobními doklady, telefonem a hotovostí v různých měnách. „Zloděj ve chvíli, kdy muž od auta odešel pro další materiál, vůz pohodlně otevřel a věci odcizil. Škoda je skoro dvacet tisíc korun,“ upřesnil blanenský policejní mluvčí Bohumil Malášek. (moj)

LETOVICE - Sprejer řádil na nádraží

19.9.2017 11:47

Jen asi čtvrt hodiny stačilo sprejerovi na letovickém vlakovém nádraží, aby způsobil škodu za patnáct tisíc korun. Na odstavenou vlakovou soupravu totiž nastříkal velký barevný nápis. „Na hnací jednotce vlaku vytvořil za pár minut obrazec o ploše patnáct metrů čtverečních,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

akce
Adamov – Stará huť v 9 až 17 hod.: Pokusné tavby v replikách středověkých kusových železářských pecích.
Blansko – Kino v 17 hod.: Rytmické svařování 2017 - koncert jazzových mistrů, přehlídka módy z recyklátů.
Blansko – Dělnický dům v 19 hod.: Taneční kurzy pro dospělé, manželské a přátelské páry.
Letovice - Oslavy organizovaného včelařství na Letovicku 1907 - 2017 s bohatým doprovodným programem.


kina
Blansko v 15 hod. LEGO® Ninjago® film.
Blansko v 17.30 hod. LEGO® Ninjago® film. (3D)
Blansko ve 20 hod. Dobrý časy.
Boskovice v 15 hod. Bijásek: Krtkova dobrodružství III.
Boskovice v 17 hod. Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta.
Boskovice v 19.30 hod. Cesta času.

všechny

Sledujte nás!Blanensko zahájilo superligu výhrou, ale i pořádnou ostudou

12.9.2017 6:15 | Původní vydání | Lubomír Slezák

BOSKOVICE - První kolo nového ročníku superligy v malém fotbale přivedlo do Boskovic celek Příbrami, který v minulém ročníku Superligy uzavíral její tabulku. Když po prvním poločase vedl domácí celek o tři branky a soupeře nepouštěl do vážných šancí, zdálo se všechno jasné...

Blanensko zahájilo superligu výhrou, ale i pořádnou ostudou
Zápas v Boskovicích. Foto Lubomír Slezák

„Chtěli bychom letos skončit do pátého místa,“ řekl před tímto zápasem hrající předseda příbramského svazu Milan Vančát. „Vedení nám letos nedalo žádné cíle, tato sezóna by měla sloužit především k zapracování nových hráčů,“ poznamenal domácí trenér Antonín Mazal. To ještě netušil, co mu zápas v Boskovicích přinese.

Pivovar Černá Hora Blanensko – Příbram 4:2 (3:0), 10. a 55. Paděra, 18. a 29. Traxl - 47. a 51. Pinc.

Blanensko: Klimeš - Paděra, Bednář, Krška, Gracias, Fládr, Traxl, Minx, Sedlák, Štencl, Havlíček.

V desáté minutě otevřel skóre zápasu Paděra a o osm minut později zvýšil vedení Blanenska nečekanou střelou zdálky Traxl. Stejný hráč přidal v poslední minutě první půle třetí branku svého týmu a necelá stovka diváků (na Boskovice žalostně malá návštěva) byla přesvědčena o jednoduché výhře domácího celku.

A podle obrazu hry na začátku druhé půle se zdálo, že i hráči Blanenska jsou přesvědčeni o tom, že se nic nemůže stát. A tady přichází to jenže. Třináct minut před koncem využila Příbram laxní hry Blanenska a dala první branku, za čtyři minuty pak druhou. A hosté šli tvrdě za vyrovnáním.

V zápase pak začaly nečekaně létat jiskry od kopaček, poměrně pohledné utkání se stalo arénou plnou osobních soubojů. Vypjatou atmosféru ještě více napnul rozhodčí, který pět minut před koncem neodpískal faul na hostujícího hráče a z protiútoku dal čtvrtou branku domácích Paděra.

Hosté reagovali nejprve zbytečným faulem svého brankáře Vančáta, za který musel pod sprchy, dvě minuty před koncem předvedl před domácí střídačkou likvidační zákrok na Traxla hostující Sandr. To vyvolalo vášně v domácím trenéru Mazalovi, který vnikl na hřiště a hostujícího hráče inzultoval. A poté se strhla rvačka, do které se zapojili téměř všichni aktéři zápasu. Hlavní rozhodčí tak raději utkání ukončil.

Plné ruce práce měla po tomto utkání disciplinární komise, která potrestala brankáře Milana Vančáta zastavením činnosti na dvě utkání, osm utkání si nezahraje David Sandr. Nejhůř dopadl domácí trenér Antonín Mazal: zastavení činnosti (zákaz vstupu na hrací plochu i lavičku týmu) do 30. 06. 2018, tedy do konce právě zahájené sezóny. 

Galerie k článku

Vyhrocená situace na závěr utkání. Foto Lubomír SlezákVyhrocená situace na závěr utkání. Foto Lubomír SlezákVyhrocená situace na závěr utkání. Foto Lubomír Slezák

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509

reklama