Dnes je pátek, 21. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Blanenští plavci bodovali, Kučera veze z Podolí juniorský bronz

16.7.2018 11:26 | Původní vydání | Věra Vencelová

PRAHA, BLANSKO - Vrcholná plavecká soutěž Letní mistrovství České republiky dorostu a dospělých probíhala od čtvrtku do neděle v padesátimetrové venkovní aréně v Praze Podolí. V působivém prostředí podolského bazénu se představily více jak čtyři stovky plavců ze třiaosmdesáti českých a moravských klubů.

Blanenští plavci bodovali, Kučera veze z Podolí juniorský bronz
Blanenští plavci. Foto Věra Vencelová

V náročném čtyřdenním programu se bojovalo nejen o domácí mistrovské tituly, ale také o limity pro účast na mistrovství Evropy, které se uskuteční první srpnový týden ve skotském Glasgow. Mezi kompletní českou plaveckou elitu se z náročných kvalifikačních podmínek probojovali i plavci blanenského oddílu. Šestičlenné družstvo přivedl do Podolí jejich trenér Miroslav Špaček.

Kategorii mladšího dorostu reprezentovali Kateřina Demová, Milan Kučera a Radim Švarc. Za dospělé pak startovali Veronika Zamazalová, Michal Vencel a Jan Vencel. Největší naděje na vynikající výsledky se vkládaly do loňského žákovského mistra ČR Milana Kučery. Ten se letos již zařadil do kategorie mladšího dorostu.

Juniorské kategorie zahrnují vždy dva ročníky. Proto ti mladší, což je případ blanenského šampióna, mají mnohem těžší pozici probojovat se na medailové posty. Navíc ve vzduchu visela obava, zda mu vydržela forma po čerstvě doléčeném zranění kotníku. A opravdu od prvních startů se zdálo, že se obavy vyplní. Osobáky nepadaly a k předním místům ve výsledkové listině se přiblížil pouze na stovce motýlek, kde doplaval v odpoledním finále pátý.

Poslední den šampionátu však přece jen medaile zacinkala. Na padesátce motýlek se probojoval do finále mladších juniorů a v něm si po krátkém, ale zato velmi napínavém souboji na hranici osobního rekordu doplaval pro bronzovou medaili.

Ve stejné kategorii se neztratila ani Kateřina Demová. Výrazný osobní rekord na nejdelší bazénové trati patnáctistovce kraul jí zajistil vynikající páté místo. Díky osobním rekordům v rozplavbách na stovce prsa a motýlek postoupil z osmého místa do odpoledního semifinále mužů také nejstarší blanenský plavec Jan Vencel. V obou startech mu patřilo osmé místo. Na postup do finále open (muži, dorost, žactvo) to však nestačilo.

Galerie k článku

Blanenští plavci. Foto Věra VencelováMedailista Milan Kučera. Foto Věra VencelováMedailista Milan Kučera. Foto Věra VencelováMilan Kučera. Foto Věra Vencelová
Milan Kučera na startu. Foto Věra VencelováBazén v Podolí. Foto Věra Vencelová

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509