Dnes je neděle, 23. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Blanenští plavci mají za sebou dva důležité podniky

15.11.2017 12:38 | Původní vydání | Věra Vencelová

BLANSKO - O víkendu absolvovali blanenští plavci dva důležité podniky. Starší družstvo se představilo na prestižním mezinárodním mítinku v brněnské pětadvacítce na Lesné. Devětačtyřicátý ročník Velké ceny Brna v plavání se zároveň plaval jako osmé kolo Českého poháru. 

Blanenští plavci mají za sebou dva důležité podniky
Jan Vencel při závodu. Foto Věra Vencelová

Blanenští si tentokrát připsali pouze jednu finálovou účast. Mezi šest nejlepších se do odpoledního finále probojoval Jan Vencel v disciplíně dvě stě metrů polohový závod. V cíli mu patřila šestá příčka.

V sobotu pořádal blanenský oddíl krajskou kvalifikaci na Poháry Moravy desetiletého a jedenáctiletého žactva. V domácím prostředí se mezi plavci Jihomoravského kraje blýskli Sára Burgetová (bronz), Tomáš Jašek (třikrát bronz), Matěj Měšťan (dvakrát stříbro, dvakrát bronz), Jan Reka (čtyřikrát stříbro).

Nejúspěšnější domácí plavkyní se stala se dvěma zlatými a třemi stříbrnými medailemi desetiletá Anna Šťávová.

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509