Dnes je sobota, 22. září

INZERCE

reklama

Krátké zprávy

BLANSKO - Běžci plnili sny

13.6.2018 11:13

V Blansku se uskutečnil šestý ročník charitativního běhu You Dream We Run. V letošním roce se do akce zapojilo 3 113 běžců v sedmasedmdesáti týmech, kteří zdolali zhruba dvacet tisíc kilometrů. Pořadatelům akce se podařilo vybrat tři čtvrtě milionu korun, což bude stačit na splnění jedenácti snů. (hrr)

HABRŮVKA - Potřeboval pletivo

11.6.2018 11:59

Velký pozemek, který hodlá asi oplotit, vlastní zatím neznámý pachatel. Ten v noci odcizil z volně přístupného pozemku poblíž Habrůvky odložených deset rolí pletiva. Tamním lesákům tak způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

BLANSKO - Vandal poničil auto

11.6.2018 11:58

Pomstít se pravděpodobně chtěl zatím neznámý pachatel dvaačtyřicetiletému majiteli osobního automobilu Škoda. Vandal si v ulici Sloupečník otevřel nezajištěné dveře automobilu a interiér vozidla potřísnil neznámou tekutinou a vystříkal montážní pěnou. Škoda je nejméně deset tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!Blanenští plavci přivezli ze zimního mistrovství republiky pět medailí

12.12.2017 8:16 | Původní vydání | Věra Vencelová

BLANSKO - O víkendu pokračovaly zimní šampionáty plavců kategorie mladšího a staršího žactva. Z blanenského oddílu se na vrchol zimní sezóny kvalifikovali do Kopřivnice dvanáctiletí Anna Kučerová a Štěpán Bezděk a do Prostějova čtrnáctiletí Klára Koňaříková, Štěpán Pokorný a Milan Kučera. 

Blanenští plavci přivezli ze zimního mistrovství republiky pět medailí
Milan Kučera. Foto Věra Vencelová

Pravidelný medailista z mistrovských soutěží a velký talent blanenského plavání Milan Kučera nezklamal ani letos. Přivezl si z Prostějova dva tituly mistra ČR čtrnáctiletého žactva, a to v disciplínách sto metrů polohově a sto metrů motýlek.

V dalších startech přidal dva tituly vicemistra za padesátku kraul a dvoustovku motýlek. Sbírku medailí doplnil bronzem v královské disciplíně stovce kraul, kde o vítězi rozhodly v posledních metrech vyrovnaného souboje pouhé setiny sekundy.

Výborně si vedl také Štěpán Pokorný, který měl v Prostějově vynikající formu a díky výrazným osobním rekordům doplaval třikrát v první desítce výsledkové listiny. A nebyl daleko od medailí. Páté místo bral na čtyřstovce polohově, šesté místo vybojoval na stovce polohově a dvoustovkou znak se zařadil na desátou pozici.

V Kopřivnici se mladším plavcům už tak dobře nevedlo. Nejlepší umístění si připsala Anna Kučerová na stovce kraul. Jediný osobní rekord jí zajistil dvanáctou příčku. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509