Dnes je úterý, 16. leden

INZERCE

reklama

Kategorie

Krátké zprávy

OKROUHLÁ - Potřeboval plynové láhve

20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

všechny

INZERCE

reklama

Dnešní akce

Sledujte nás!INZERCE

reklama

Blanenští plavci přivezli ze zimního mistrovství republiky pět medailí

12.12.2017 8:16 | Původní vydání | Věra Vencelová

BLANSKO - O víkendu pokračovaly zimní šampionáty plavců kategorie mladšího a staršího žactva. Z blanenského oddílu se na vrchol zimní sezóny kvalifikovali do Kopřivnice dvanáctiletí Anna Kučerová a Štěpán Bezděk a do Prostějova čtrnáctiletí Klára Koňaříková, Štěpán Pokorný a Milan Kučera. 

Blanenští plavci přivezli ze zimního mistrovství republiky pět medailí
Milan Kučera. Foto Věra Vencelová

Pravidelný medailista z mistrovských soutěží a velký talent blanenského plavání Milan Kučera nezklamal ani letos. Přivezl si z Prostějova dva tituly mistra ČR čtrnáctiletého žactva, a to v disciplínách sto metrů polohově a sto metrů motýlek.

V dalších startech přidal dva tituly vicemistra za padesátku kraul a dvoustovku motýlek. Sbírku medailí doplnil bronzem v královské disciplíně stovce kraul, kde o vítězi rozhodly v posledních metrech vyrovnaného souboje pouhé setiny sekundy.

Výborně si vedl také Štěpán Pokorný, který měl v Prostějově vynikající formu a díky výrazným osobním rekordům doplaval třikrát v první desítce výsledkové listiny. A nebyl daleko od medailí. Páté místo bral na čtyřstovce polohově, šesté místo vybojoval na stovce polohově a dvoustovkou znak se zařadil na desátou pozici.

V Kopřivnici se mladším plavcům už tak dobře nevedlo. Nejlepší umístění si připsala Anna Kučerová na stovce kraul. Jediný osobní rekord jí zajistil dvanáctou příčku. 

Vytvořil Český server s.r.o.

© 2006 BBN s.r.o., ISSN 1802-3509