BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Blansko bralo cenný bod, v okresním derby se radovalo Ráječko

16.10.2017 5:03 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - V moravské divizi D dokázali minulý víkend fotbalisté Blanska překvapivě potrápit druhý Žďár nad Sázavou. V krajském přeboru bylo v jedenáctém kole na programu okresní derby, ve kterém Boskovice hostily Ráječko.

Okresní derby. Foto Lubomír Slezák

Divize D: Blansko - Žďár nad Sázavou 1:1 (1:0), 13. Kratochvíl - 64. Vopršal.

Blansko: Záleský - Imramovský, Šplíchal, Feik, Škrabal, Závodný, Chloupek (90. Němec), M. Šmerda (81. Hladký), Pšikal (73. D. Šmerda), Kratochvíl, Trtílek.

Ve třinácté minutě nejprve zahrozili hosté, ale svůj útok zakončili střelou mimo domácí bránu. Následný výkop brankáře Záleského propadl až za hostující obranu, za kterou si naběhl Kratochvíl a svůj brejk střelou po zemi proměnil. Vstřelená branka dodala domácím hráčům energii, ale Žďár dokazoval, že má třetí nejlepší obranu v soutěži.

Vyrovnávací branka hostů přišla v 64. minutě. Domácí nejprve reklamovali hru hostů rukou, ale akce pokračovala a přesnou přihrávku z levé strany uklidil do prázdné branky Vopršal.

Dělba bodů je určitě příjemným překvapením pro domácí fanoušky, jejich tým dokázal přečkat i závěrečný nápor hostů a připsal si v pátek 13. října důležitý bod.

Další výsledky 11. kola: Rosice - Břeclav 1:0, Havlíčkův Brod - Strání 2:1, Tasovice - Polná 4:3, Velká Bíteš - Bzenec 1:3, Ždírec nad Doubravou - Šumperk 2:0, Stará Říše - Vrchovina 0:2, Třebíč - Tišnov 0:9.

6

Ve dvanáctém kole jede Blansko, do Strání, utkání se hraje v neděli 22. října ve 14:30 hodin.

Krajský přebor

11. kolo: Boskovice - Ráječko 0:2 (0:1), 43. Sedláček, Lidmila.

Boskovice: Bednář - Horák (69. Horáček), Daněk, Černý, Müller, Bayer, Preč, Martínek, Živný, Novák (71. Růžička), Stara.

Ráječko: Němeček - Keprt R., Zouhar (28. Horák), Sedlák, Müller, Sedláček, Lidmila, Sehnal, Horáček (90. Perout), Mičko (81. Zeman), Bárta.

První poločas toho necelým dvěma stovkám diváků moc nenabídl. Prvních třicet minut to byla spíš nuda, výjimkou byly šance Preče na straně jedné a Horáčka na straně druhé, obě ale zůstaly nevyužity. Skóre se tak měnilo až dvě minuty před koncem poločasu. Hosté kopali přímý kop a nikým neatakovaný Sedláček poslal míč hlavou do sítě.

Ve druhé půli se přece jen hrál pohlednější fotbal, nejprve se do šancí dostávali hosté, Boskovicím pomohl několika zákroky Bednář, jednou ho zastoupila tyč. Od 65. minuty ale hřiště ovládli domácí. Jenže ani jejich akce brankou neskončily, když už byl Němeček překonán, míč v cestě do sítě zastavilo břevno.

A tak se v 90. minutě po rychlé akci do otevřené obrany radovali z druhé branky hosté, kteří si z Boskovic odvezli všechny tři body.

Další výsledky 11. kola: Sparta Brno - Bosonohy 4:1, Ivančice - Bystrc-Kníničky 0:0, Veselí n. Moravou - Rousínov 4:3, Vojkovice - Bučovice 1:0, Svratka Brno - Bohunice 1:2, Mutěnice - Moravská Slavia Brno 7:0, Moravský Krumlov - Lanžhot 3:1.