BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Blansko neuspělo ve Bzenci, Ráječko bralo bod, Boskovice tři

25.4.2018 1:07 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Fotbalové soutěže mají za sebou další kolo. V divizi D prohrálo Blansko v Bzenci, v krajském přeboru přivezly Boskovice plný počet bodů z Bučovic a souboj třináctého celku tabulky s druhým skončil v Bosonohách remízou.

Fotbalový zápas. Ilustrační foto Lubomír Slezák

Divize

22. kolo: Bzenec - Blansko 2:0 (1:0).

Blansko: Záleský - Dvořák, Šplíchal, Kratochvíl, Trtílek (64. Motyčka), Chloupek (71. Imramovský), Kudan, Petřík, Gromský (71. Pšikal), Bokůvka, Bárta.

Ve 40. minutě dostal domácí Hubr přesný míč mezi hostující obránce a křížnou střelou ke vzdálenější tyči poslal Bzenec do vedení.

V 61. minutě se po standardní situaci trefil hlavou nikým neatakovaný Kasala a Bzenec vedl o dvě branky. A protože hosté měli v tomto utkání velice vychýlenou mušku, tři body zůstaly v Bzenci.

Další výsledky: Břeclav - Strání 4:2, Třebíč - Tasovice 1:3, Polná - Ždírec nad Doubravou 2:0, Vrchovina - Havlíčkův Brod 3:2, Velká Bíteš - Stará Říše 0:1, Šumperk - Žďár nad Sázavou 4:1.

Krajský přebor

22. kolo: Bučovice - Boskovice 0:3 (0:1), 44. a 75. Havlíček, 67. Preč.

Boskovice: Bednář - Černý, Daněk, Dračka, Preč (84. Fiala), Müller, Horák (87. Hlaváček), Havlíček (90. Pokorný), Martínek, Novák (77. Živný), Stara (82. Feruga).

Už na první pohled bylo travnaté hřiště v Bučovicích ve velice špatném stavu. Nerovný povrch znemožňoval kombinaci a tak většina akcí končila vinou nepřesných přihrávek.

V první půli toho diváci moc neviděli, hrálo se převážně kolem půlící čáry a oba brankáři příliš práce neměli. Výjimkou byla 40. minuta, ve které se Havlíček po ideální kolmici řítil naprosto sám na domácího brankáře, ale v rozhodující chvíli mu míč odskočil a Havlíček přízemní střelou trefil domácího brankáře. Chuť si zpravil o čtyři minuty později, když z hranice velkého vápna poslal míč přesně k pravé tyči.

Ve druhém poločase si stálou převahu vytvořili hosté a dokázali ji střelecky zúročit. Po centru z levé strany se v 67. minutě mezi dvěma domácími obránci prosadil Preč a čtvrt hodiny před koncem krásnou střelou z 22 metrů uzavřel skóre zápasu Havlíček.

Bosonohy - Ráječko 0:0.

Ráječko: Němeček - Keprt R., Müller (31. Keprt D.), Sedlák, Gremmel, Sedláček, Zeman, Horáček, Lidmila, Voda, Horák (81. Mizerniuc).

Domácímu celku se na jaře nedaří, ze čtyř utkání získal jen jeden bod, hosté naopak do tohoto zápasu žádný bod neztratili.

Ve vyrovnaném utkání nepomohla hostům k plnému bodovému zisku ani závěrečná více než desetiminutová přesilová hra, Bosonohy získaly cenný bod, Ráječko dva body ztratilo.

Další výsledky: Bohunice - Lanžhot 2:2, Veselí n. Moravou - Vojkovice 5:2, Rousínov - Moravský Krumlov 0:2, Bystrc-Kníničky - Svratka Brno 3:0, Moravská Slavia - Sparta Brno 3:3, Mutěnice - Ivančice 4:0.