BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Blansko se v derby s Ráječkem rozešlo smírně

1.11.2011 0:35 | Původní vydání 1.11.2011 7:00 | Bohumil Hlaváček | Vyšlo v číslo 22 2011

Blanensko a Boskovicko - O uplynulém víkendu v krajském přeboru naplno bodovalo pouze Ráječko. To doma porazilo Podivín 2:1.

Foto Bohumil Hlaváček
V první půli mělo hru zcela ve své režii. Do vedení šlo ve 29. minutě, kdy Jan Sehnal proměnil pokutový kop po faulu na Tenoru. Soupeř se v šatně oklepal a převzal otěže utkání. V 64. minutě Martečík po rohu hlavou srovnal. V závěru Olympii přálo štěstíčko. V posledních okamžicích zápasu napřáhl z hranice vápna domácí Tenora a rozhodl. „Druhá půle, to bylo z naší strany trápení. Když ale vezmu zápas jako celek, asi byla naše výhra zasloužená,“ pokyvoval hlavou trenér Lubomír Zapletal.
Smolné utkání odehrály Boskovice v Rajhradě. Od 7. minuty vedly díky Starovi 0:1. V závěru půle musel do sprch hostující Šafařík. Rajhrad zabral a Podaný vyrovnal. Hosté v 75. minutě odpověděli Janíčkem a sahali po bodech. Krátce na to ale přišla druhá červená, uviděl ji Jan Horák. ­Rajhrad ve hře proti devíti nakonec uspěl. Pět minut před koncem vyrovnal a šťastný gól Fialy ve čtvrté minutě nastavení rozhodl o tom, že Boskovice nakonec odjely s prázdnou.
Blansko potvrdilo roli remízového krále i v Rousínově. I tentokrát předvádělo svoji typickou atraktivní hru. Proti silnému protivníkovi se ale Aposu nepovedlo skórovat a zápas skončil bez branek. „Dali jsme podle mého regulérní gól, který bohužel rozhodčí neuznal, i když jinak pískal velice dobře. Opět se potvrdilo, že se nám hraje lépe venku. Z Rousínova je remíza dobrá, odtud se body určitě příliš vozit nebudou,“ zhodnotil průběh kouč Michal Kugler.
V utkání v Kyjově Ráječtí inkasovali šest branek. „Výše prohry je značná, myslím ale, že domácí měli velké střelecké štěstí, spadlo jim tam, jak se říká, skoro vše, co kopli na branku,“ pokrčil smutně rameny hostující lodivod Jiří Záleský.
RAFK Rajhrad 3
FC Boskovice 2
Poločas: 0:1. Branky: 58. Podaný, 85. Polák, 90. Fiala A. - 7. Stara, 75. Janíček. ČK: Šafařík, Horák Jan (oba Boskovice). Boskovice: Klimeš – Müller, Martínek, Vykoukal, Horák Jak.. – Šafařík, Horák Jan – Stara, Preč, Adamec – Janíček. Diváků: 150.
Framoz Rousínov 0
FK Apos Blansko 0
Blansko: Bednář - Bubeníček (57. Šíp), Martinec, Šplíchal, Hájek - Kolář (79. Sedláček), Zouhal, Doležel, Kugler (65. Janíček), Beneš – Sehnal. Diváků: 120.
FC Kyjov 1919 6
MKZ Rájec-Jestřebí 2
Poločas: 3:0. Branky: 28. Kučera, 41. Rezek, 44. (PK) Horňák, 71. Vacula, 74. vlastní Macík, 80. Hesek - 65. Opletal, 82. Kovář. Rájec: Klíma - Keller, Macík, Palkaninec, Straka - Kovář, Opletal, Sedlák, Macháček (60. Hrůza), Navrátil (71. Geschwanter) – Ostrý. Diváků: 150.
SK Olympia Ráječko 2
Slavoj Podivín 1
Poločas: 1:0. Branky: 29. (PK) Sehnal J., 89. Tenora - 64. Martečík. Ráječko: Kučera - Badura, Maška, Bartoš, Koutný - Sehnal J., Tenora, Kupský, Starý (67. Štrajt) - Jarůšek, Neděla (85. Žilka). Diváků: 160.
Další výsledky: Ivančice – Novosedly 0:0, Zbýšov – Vracov 1:4, Bzenec – Znojmo 0:1, Kuřim – M. Krumlov 1:2.
Hrálo se minulý víkend
Slušná návštěva více než tří set diváků viděla v sobotu další derby krajského fotbalového přeboru. Ráječko domácí na Kolbence zaskočilo soustředěným neustrašeným výkonem. Blanenský favorit si s jeho hrou nevěděl rady a ve druhé půli šli dokonce hosté díky sólu Jana Sehnala ala Messi do vedení. Nutno podotknout, že mu pomohla nedůrazná domácí obrana. Olympia nečekaně sahala po třech bodech. Po ruce Bartoše ale srovnal z penalty na konečných 1:1 Bubeníček. Boskovice doma remizovaly bez branek s Bzencem. V neděli góly v Rájci v zápase s Rousínovem naopak padaly. A hned sedm, pohříchu všechny do domácí sítě. Výše debaklu 0:7 je děsivá.
FK Apos Blansko - SK Olympia Ráječko 1:1 (0:0). Branky: 66. (PK) Bubeníček - 59. Sehnal J. Blansko: Juran - Bubeníček, Martinec, Šplíchal, Beneš - Janíček, Kolář (74. Sedláček) - Doležel, Zouhar (85. Pernica), Hájek – Sehnal M. Ráječko: Kučera - Kopecký (90. Žilka), Maška, Bartoš, Koutný - Starý (85. Badura), Kupský, Sehnal V., Jarůšek (46. Štrajt) - Tenora, Sehnal J.
Boskovice - Slovan Bzenec 0:0. Diváků: 110. Boskovice: Švéda - Müller, Preč, Horák Jakub, Horák Jan, Adamec, Martínek, Janíček, Václavek, Ošlejšek, Stara.
Rájec-Jestřebí - Framoz Rousínov 0:7 (0:3). Branky: 10., 32. a 36. Sedláček, 57. a 62. Havel, 81. Králíček, 88. Benda. Diváků: 122.
Další výsledky: Moravský Krumlov - Zbýšov 1:0, IE Znojmo - Ivančice 2:1, Novosedly – Kyjov 1:0, Podivín – Kuřim 1:2, Vracov – Rajhrad 1:1.
1. Vracov 14 10 2 2 39:16 32
2. Znojmo 14 8 4 2 30:18 28
3. Rousínov 14 8 1 5 25:17 25
4. Blansko 14 6 7 1 25:18 25
5. Novosedly 14 7 3 4 17:17 24
6. Kyjov 14 7 2 5 23:14 23
7. Bzenec 14 7 2 5 20:12 23
8. M. Krumlov 14 6 3 5 16:17 21