BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Boskovice otočily průběh derby v Blansku až v závěru

13.12.2011 0:39 | Původní vydání 13.12.2011 7:00 | Bohumil Hlaváček | Vyšlo v Zrcadlo č. 25 2011

Blansko - Derby mezi Blanskem a Boskovicemi patřila vždy k vrcholům hokejové sezony. I letos přilákalo nebývalé množství diváků. Zápas z minulého víkendu se rozhodl v poslední třetině.

Blansko – Boskovice 2:3. Foto Bohumil Hlaváček
Po první bezbrankové se ve druhé ujali hosté vedení. Dynamiters otočili na 2:1, z bodů se ale neradovali. Boskovičtí v posledních okamžicích zápasu dvakrát překonali Vlacha a odvezli si vítězství.

Dynamiters Blansko HK – SK Minerva Boskovice 2:3 (0:0, 0:1, 2:2), Hrůza 2 – Harmim, Karný, Kroupa. Diváků: 350.
První třetina se odehrávala na derby v poklidném tempu. Boskovice nevyužily dvojnásobnou přesilovku v úvodu a Blansko pak ovládlo lehce hru. Diváci se ale v úvodním dějství branky nedočkali.
První gól padl ve 29. minutě. Domácí obrana si vybrala slabou chvilku a po nahrávce Kožára překonal Vlacha Harmim. Komínkovu bombu v závěru třetiny domácí strážce svatyně kryl.
V úvodu poslední části hry mělo pro změnu Blansko možnost přesilovky pět na tři. Tu ještě hosté přežili, pak ale po sérii vyloučení boskovických hráčů dvěma brankami Hrůzy otočilo skóre ve svůj prospěch. Vyrovnával po dorážce v 53. minutě, další zásah přidal o čtyři minuty později po střele zprava. Boskovice ale neřekly poslední slovo. V 59. minutě srovnal Karný a netrvalo to ani půl minuty, aby senzační obrat dovršil Kroupa. Ze zápasu, který příliš hokejové krásy nepobral, nakonec body brali štastnější hosté.

Hrálo se tento víkend
HC Velká Bíteš – Dynamiters Blansko HK 1:3 (0:1, 0:1, 1:1), Hrůza, Grmela, Štěpánek.
Oslabení domácí hráli zápas jen na dvě útočné formace. Dynamiters toho dokázali využít po Hrůzově brance k vedení po první části hry. Jak řekl trenér Petr Drahovzal, jeho svěřenci dodrželi stanovenou taktiku a po druhé brance Grmely ve 25. minutě vedli již 0:2. „Nesmíme o výhru zase přijít, řekl jsem klukům. Povedlo se. Po podle mého názoru přísném trestném střílení soupeř sice snížil, my jsme ale dokázali odpovědět a získat tři body,“ oddechl si po utkání.

SK Minerva Boskovice - HC Moravské Budějovice 5:6 (0:2, 2:0, 3:4), Šedý 2, Holý, Veselý, Karný.
Hosté získali v první třetině dvoubrankový náskok, domácí ve druhém dějství srovnali. V závěrečné třetině byli diváci svědky dokonalé přestřelky. Boskovičtí ještě v 53. min. vedli 5:4, když se podruhé v zápase trefil Šedý, ale vedoucí tým tabulky dokázal dvěma góly v závěrečných čtyřech minutách hry otočit skóre a z Boskovic si odvezl tři body.

1. M. Budějovice 12 10 0 2 0 95:33 32
2. Brumov 12 9 1 0 2 45:34 29
3. Uh. Ostroh 12 8 1 0 3 43:26 26
4. Kroměříž 12 6 1 0 5 55:51 20
5. Boskovice 12 6 1 0 5 45:42 20
6. Blansko 12 5 0 2 5 35:46 17
7. Uh. Brod 12 5 0 0 7 42:50 15
8. Plumlov 11 4 1 1 5 37:48 15