BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Boskovice porazily Břeclav, Blansko nestačilo na Uherský Brod

18.12.2017 6:08 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska nabídla hokejovým fanouškům minulý víkend svoje poslední letošní kolo. V něm hráli oba zástupci našeho okresu na vlastním ledě, celek Boskovic měl nečekanou spoustu práce s týmem Břeclavi, týmu Blanska se loučení s letošním rokem vůbec nepovedlo.

Zápas Boskovic. Foto Lubomír Slezák

Blansko - Uherský Brod 0:8 (0:2, 0:2, 0:4), 8. Tolokonnikov, 11. Koutník, 26. Vaculík, 37. Černohous, 45. Venclík, 47. Holík, 54. Koutník, 60. Klusák.

Utkání začalo opatrně a ze začátku nebylo vidět příliš mnoho šancí. V sedmé minutě byl vyloučen domácí Hejduk a hosté tuto početní výhodu využili, když se Tolokonnikov ocitl sám před Vlachem a trefil se mezi jeho betony. V desáté minutě byl vyloučen domácí Antal a i druhou přesilovku Uherský Brod zužitkoval. Po dlouhém tlaku dostal touš na modrou Martin Koutník a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Ve druhé třetině měli domácí několik šancí, ale brankově se znovu prosadili hosté.  Vaculík dostal kotouč mezi kruhy a prostřelil Vlacha. Tři minuty před koncem prostřední části dostal Černohous přihrávku mezi kruhy a trefil se přesně.

V závěrečné třetině nejdříve ve čtyřicáté páté minutě Venclík zvyšoval na 0:5, o minutu později se prosadil hostující Holík, sedmou branku hostů vstřelil ve třiapadesáté minutě Koutník, který se natlačil před branku a svižnou střelu překonal Vlacha. Definitivní brankovou tečku dal zápasu hostující Klusák, který se v přesilovce dostal k odraženému puku a zakončil do odkryté branky. Hosté si tak odvezli z Blanska plný počet bodů.

Boskovice - Břeclav 5:1 (0:1, 3:0, 2:0), 26. Benýšek, 31. Skácel, 38. Šebek, 50. a 59. Špok.

Boskovice: Chvátal - Krejčiřík, Maksa, Dufek, Surý Z., Šebek, Skácel, Václavík, Hnilička, Karný, Bednář, Špok, Benýšek, Pelikán, Gregorovič.

Necelá stovka diváků viděla nečekané trápení domácího celku, kterému patřila až druhá polovina utkání, ve které se střelecky pětkrát prosadil.

Další výsledky 14. kola: Uničov - Uherské Hradiště          odloženo, Velká Bíteš - Rosice 8:5, Kroměříž - Velké Meziříčí 1:7.