20.12.2017 4:26

V chladných zimních dnech asi nutně potřeboval zatopit ve svém příbytku zatím neznámý pachatel. V obci Okrouhlá se násilím dostal do příručního skladu tamní prodejny se smíšeným zbožím. „Ze skladu pak snadno odnesl dvě desetikilové láhve s propan butanem. Obchodníkovi tak způsobil škodu za asi tři tisíce korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

LYSICE - Hodila se podlaha

20.12.2017 4:25

Opravdu pestrý lup si odnesl z výpravy do Lysic zatím neznámý pachatel. V noci nejdříve překonal plot na pozemek tamní restaurace. Potom se násilím dostal do budovy. V ní znovu po násilném otevření několika dveří odcizil travní sekačku a multifunkční mixér. „V jedné z místností, kde probíhá rekonstrukce, sebral sedmdesát čtverečních metrů uskladněné laminátové podlahy a stavební nářadí a náčiní. Pravděpodobně chtěl odcizit i nalezenou chladničku. Tu si připravil ke dveřím, ale neodnesl ji. Škoda je nejméně patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

BLANENSKO - Žena naletěla podvodníkovi

15.12.2017 12:50

Digitální fotoaparát nabídnutý na internetovém portále měl udělat radost pod stromečkem. Jenže pro čtyřiatřicetiletou ženu z Blanenska znamená místo radosti blízké osoby více než pět tisíc korun ztráty. Žena si totiž na internetu objednala přístroj a zaplatila stanovenou cenu. Když slíbená zásilka dlouho nepřicházela a prodejce s ní přestal komunikovat, pochopila, že naletěla podvodníkovi. (hrr)

18.12.2017 6:08 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska nabídla hokejovým fanouškům minulý víkend svoje poslední letošní kolo. V něm hráli oba zástupci našeho okresu na vlastním ledě, celek Boskovic měl nečekanou spoustu práce s týmem Břeclavi, týmu Blanska se loučení s letošním rokem vůbec nepovedlo.

Zápas Boskovic. Foto Lubomír Slezák

Blansko - Uherský Brod 0:8 (0:2, 0:2, 0:4), 8. Tolokonnikov, 11. Koutník, 26. Vaculík, 37. Černohous, 45. Venclík, 47. Holík, 54. Koutník, 60. Klusák.

Utkání začalo opatrně a ze začátku nebylo vidět příliš mnoho šancí. V sedmé minutě byl vyloučen domácí Hejduk a hosté tuto početní výhodu využili, když se Tolokonnikov ocitl sám před Vlachem a trefil se mezi jeho betony. V desáté minutě byl vyloučen domácí Antal a i druhou přesilovku Uherský Brod zužitkoval. Po dlouhém tlaku dostal touš na modrou Martin Koutník a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Ve druhé třetině měli domácí několik šancí, ale brankově se znovu prosadili hosté.  Vaculík dostal kotouč mezi kruhy a prostřelil Vlacha. Tři minuty před koncem prostřední části dostal Černohous přihrávku mezi kruhy a trefil se přesně.

V závěrečné třetině nejdříve ve čtyřicáté páté minutě Venclík zvyšoval na 0:5, o minutu později se prosadil hostující Holík, sedmou branku hostů vstřelil ve třiapadesáté minutě Koutník, který se natlačil před branku a svižnou střelu překonal Vlacha. Definitivní brankovou tečku dal zápasu hostující Klusák, který se v přesilovce dostal k odraženému puku a zakončil do odkryté branky. Hosté si tak odvezli z Blanska plný počet bodů.

Boskovice - Břeclav 5:1 (0:1, 3:0, 2:0), 26. Benýšek, 31. Skácel, 38. Šebek, 50. a 59. Špok.

Boskovice: Chvátal - Krejčiřík, Maksa, Dufek, Surý Z., Šebek, Skácel, Václavík, Hnilička, Karný, Bednář, Špok, Benýšek, Pelikán, Gregorovič.

Necelá stovka diváků viděla nečekané trápení domácího celku, kterému patřila až druhá polovina utkání, ve které se střelecky pětkrát prosadil.

Další výsledky 14. kola: Uničov - Uherské Hradiště          odloženo, Velká Bíteš - Rosice 8:5, Kroměříž - Velké Meziříčí 1:7.