BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Fotbalisté Blanska a Boskovic body nepřivezli, Ráječko vyhrálo

22.5.2017 12:01 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - V MSFL celek Blanska ukončil sérii pěti zápasů bez porážky a z Hulína se vrátil s prázdnou, v krajském přeboru se minulý týden hrála dvě kola. Boskovice v nich nezískaly ani bod, naopak tým Ráječka oba zápasy na domácí půdě vyhrál.

Ze zápasu Hulín - Blansko. Foto FK Blansko

MSFL

26. kolo: Hulín - Blansko 3:0 (3:0).

Blansko: Floder - Šplíchal, Píšek, Koláček, Hanuš, Chloupek (89. Gregor), Kučera, Kratochvíl (85. Hanák), Duda, Minx (81. Feik), Stehlík.

Hostům absolutně nevyšel úvod utkání. Už po necelé minutě hry se poprvé radovali domácí, když je hlavou poslal do vedení Minář. A aby toho nebylo málo, za deset minut se trefil po zemi Šrom. Skvělou první půlhodinu Hulína uzavřel ve 30. minutě opět Šrom a bylo rozhodnuto.

Další zápasy: Otrokovice - Hlučín 1:3, S. Olomouc B - Velké Meziříčí 2:0, Vyškov - Mohelnice 5:0, Petřkovice - Kroměříž 0:2, HFK Olomouc - Třebíč 3:0, Slovácko - Uničov 0:1, Zlín B - Líšeň 1:3.

Krajský přebor

30. kolo: Mutěnice - Boskovice 2:0 (1:0).

Boskovice: Bednář - Kolář, Maděrka, Müller (68. Novák), Václavek, Preč (38. Černý), Přikryl (60. Živný), Martínek (87. Kubín), Horák, Hlaváček, Kamenický.

Na hřišti vedoucího celku soutěže hosté příliš šancí na bodový zisk neměli. Mutěnice protáhly vítěznou sérii na devět zápasů a udržely jednobodový náskok před celkem Tišnova. „I když domácí celek nebyl kompletní, ukázal, že soutěž vede právem. Dal sice jen dvě branky, ale neproměnil spoustu dalších šancí. My jsme toho v útoku moc nepředvedli, v podstatě jsme neměli žádnou větší šanci,“ hodnotil utkání trenér Martínek.

Ráječko - Vojkovice 5:2 (2:1).

Ráječko: Němec - Keprt R., Zouhar (85. Hübner), Keprt D. (68. Sehnal), Sedláček (58. Šplíchal), Jarůšek, Horáček, Müller, Koutný (73. Daněk), Pšikal, Bárta.

Do vedení se sice v 18. minutě dostali hosté, ale za dvě minuty vyrovnal Jarůšek a pět minut před koncem první půle otočil stav zápasu Daniel Keprt.

Ve druhé půli navýšili domácí vedení na pět jedna, když branky dávali ve 47. minutě Müller, v 66. Jarůšek a v 70. minutě Radek Keprt. Vojkovice už jen v 71. minutě kosmeticky upravily výsledek.

Další výsledky: Tišnov - Novosedly 3:0, Mor. Slavia - Mor. Krumlov 5:3, Bohunice - Bosonohy 0:1, Bystrc - Ivančice 2:1, Lanžhot - Sparta Brno 1:2, Bučovice - Rousínov 1:3.

24. kolo: Rousínov - Boskovice 3:1 (1:1).

Boskovice: Bednář - Müller, Václavek, Maděrka, Černý, Kamenický, Horák (79. Přikryl), Martínek, Kolář, Novák, Hlaváček (69. Živný).

Na vedoucí branku hostujícího Horáka z 30. minuty odpověděli domácí až v poslední minutě prvního poločasu brankou Ličky.

Stejný hráč se trefil v 56. minutě, těsně před závěrečným hvizdem přidal třetí branku Rousínova Žoček.

Ráječko - Lanžhot 4:2 (2:1).

Ráječko: Němec - Keprt R., Zouhar (54. Sehnal), Sedlák (68. Daněk), Sedláček (70. Šplíchal), Jarůšek, Horáček, Müller, Mičko (86. Keprt D.), Pšikal, Bárta.

V 16. minutě šli hosté do vedení, ale za pět minut bylo vyrovnáno (vlastní branka). Minutu před koncem první půle se do střelecké listiny zapsal Jarůšek, v 56. minutě Mičko.

V 65. minutě sice hosté snížili, ale dvě minuty před koncem stanovil konečný výsledek Müller.

Další výsledky: Novosedly - Ivančice 0:2, Vojkovice - Mor. Krumlov 2:3, Mor. Slavia - Mutěnice 0:1, Tišnov - Bosonohy 2:1, Bohunice - Bystrc 2:3, Bučovice - Sparta Brno 0:2.