BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Fotbalisté Blanska a Ráječka jsou o šest bodů bohatší, celek Boskovic o čtyři

10.4.2019 12:48 | Původní vydání |

REGION - Stále bez porážky pokračují fotbalisté Blanska v divizním tažení, body neztratili ani ve dvou těžkých zápasech s šestým a druhým celkem tabulky. V úvodních dvou jarních kolech krajského přeboru se dařilo týmu Ráječka, který má o šest bodů víc, vedoucí celek Boskovic po domácí výhře přišel o další tři body v poslední minutě.

Foto Lubomír Slezák

Divize D

17. kolo: Blansko - Lanžhot 3:1 (0:0), 36. Minx, 58. Urbančok, 60. Ordoš - 51. Dovhanyuk.

Blansko: Doležal - Sedlo, Huška, Buchta, Minx, Paděra, Přerovský (82. Chloupek), Bednář, Urbančok (82. Traore), Štrombach (73. Tulaydan), Ordoš.

V úvodních dvaceti minutách si oba celky vytvořily několik šancí, v té největší orazítkoval hostující Dovhanyuk břevno blanenské branky, na druhé straně předvedl několik vynikajících zákroků boskovický odchovanec v lanžhotské bráně Klimeš. Ve 36. minutě se po rohu nadvakrát prosadil Minx, v 51. minutě vyrovnal po sóle z poloviny hřiště Dovhanyuk. Ale už za sedm minut strhl vedení na domácí stranu po přihrávce Bednáře Urbančok a za další dvě minuty se z bezprostřední blízkosti trefil Ordoš.

18. kolo: Rosice - Blansko 1:3 (1:1), 33. Malata - 20. Huška, 54. Štrombach, 56. Ordoš.

Blansko: Záleský - Sedlo, Huška, Minx, Paděra, Buchta, Štrombach, Bednář, Ordoš (78. Jakubov), Přerovský (60. Traore), Tulaydan (60. Urbančok).

Ve šlágru kola se po vyrovnaném prvním poločase v průběhu tří minut druhé půle dvakrát prosadili hosté a připsali si další tři body. „Domácí byli velice nepříjemným soupeřem, naštěstí jsme byli gólově úspěšnější. Snad jsme se touto výhrou znatelně přiblížili k postupu,“ zhodnotil krátce utkání Ondřej Paděra.

Další výsledky: 17. kolo: Havlíčkův Brod - Tasovice 0:3, Nové Sady - Rosice 1:4, Břeclav - Bzenec 4:1, Ždírec nad Doubravou - Žďár nad Sázavou 2:1, Strání - Stará Říše 3:0, Polná - Bystrc-Kníničky 2:2, Humpolec - Velká Bíteš 2:1.

18. kolo: Bzenec - Havlíčkův Brod 4:2, Žďár nad Sázavou - Polná 3:2, Strání - Tasovice 1:2, Stará Říše - Nové Sady 5:0, Velká Bíteš - Ždírec nad Doubravou 2:0, Lanžhot - Humpolec 0:1, Bystrc-Kníničky - Břeclav 1:3.

16. N. Sady1805139:595

V devatenáctém kole se v sobotu 7. dubna představí v Blansku Stará Říše, o týden později jede celek Blanska do Tasovic.

Krajský přebor

17. kolo: Boskovice - Krumvíř 2:1 (0:1), 73. Traxl, 75. Havlíček - 38. Michna.

Boskovice: Bednář - Černý, Kolář, Daněk, Müller (90. Cichra), Preč (85. Tenora), Martínek, Hlaváček (60. Havlíček), Závodný, Stara (90. Dračka), Novák (46. Traxl).

Festivalem zmařených domácích šancí byl první poločas tohoto utkání. A tak se po jedné z mála svých akcí radovali z vedení hosté. Ve druhé půli se Boskovicím podařilo v průběhu tří minut stav zápasu otočit, když nejprve vyraženou střelu vrátil do sítě Traxl a po chvíli se v závaru z bezprostřední blízkosti trefil Havlíček.

Ráječko - Kuřim 3:1 (2:1), 19. Bokůvka, 30. Ovčačík, 73. Keprt D. - 43. Nespěšný.

Ráječko: Němeček - Bokůvka, Sedláček, Muller, Sedlák, Keprt R. (89. Pernica), Voda, Ovčačík (90. Mizerniuc), Lidmila (83. Zeman), Vránek (74. Zouhar), Keprt D. (85. Bogomazov).

Na obou týmech byla patrná nerozehranost po zimní přestávce, první branku domácích dal po centru z levé strany zblízka Bokůvka, ve 29. minutě se z hranice vápna trefil k tyči Ovčačík. Hosté ještě v první půli snížili, ale rozhodující třetí branku dal po hrubé chybě hostujícího obránce z brejku Daniel Keprt.

18. kolo: Moravský Krumlov - Boskovice 1:1 (0:0), 91. Machotka - 48. Tenora.

Boskovice: Bednář - Dračka (31. Šmerda), Tenora, Kolář, Müller, Závodný, Martínek, Novák (89. Pokorný), Havlíček, Stara (91. Cichra), Hlaváček (71. Havelka).

Na nekvalitním terénu měli více šancí domácí, ale hostující brankář Bednář předvedl několik vynikajících zákroků. A tak se krátce po začátku druhé půle radovali z vedení hosté, když se po rohovém kopu prosadil střelou z vápna Tenora.

V nastaveném čase se z přímého kopu trefil přesně k pravé tyči boskovické brány Machotka a vyrovnal. Pro hosty to byla zbytečná ztráta bodů, pro domácí více než spravedlivá remíza.

Mutěnice - Ráječko 0:2 (0:2), 19. Voda, 34. Müller.

Ráječko: Němeček - Bokůvka, Sedláček, Müller, Sedlák, Keprt R., Voda (89. Horáček), Lidmila (88. Mizerniuc), Vránek, Zeman (78. Zouhar), Keprt D (83. Souček).

Zřejmě největší překvapení kola se brankově zrodilo už v prvním poločase, ve druhé půli hosté důležitou výhru udrželi.

Další výsledky: 17. kolo: Bosonohy - Sparta Brno 2:0, Tišnov - Vojkovice 3:1, MS Brno - Ivančice 1:0, Svratka Brno - Moravský Krumlov 0:1, Rousínov - Start Brno 2:0, Bohunice - Mutěnice 1:3.

18. kolo: Svratka Brno - Vojkovice 5:2, Ivančice - Bohunice 1:0, Sparta Brno - MS Brno 2:0, Kuřim - Tišnov 5:0, Krumvíř - Rousínov 3:1, Start Brno - Bosonohy 2:1.