BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Fotbalisté Blanska mají za sebou dva zápasy na hřištích soupeřů

13.10.2014 14:41 | Původní vydání | Bohumil Hlaváček

Blansko - Protože poslední domácí zápas se Žďárem, který se bude dohrávat tuto středu, byl odložen, fanoušci divizního Blanska svůj tým na Kolbence již notnou dobu neviděli. Na dvě utkání totiž zajížděli k soupeřům. Z jejich hřišť vydolovali jeho hráči jen bod z Uherského Brodu, z Otrokovic odjeli s prázdnou.

Fotbalisté Blanska Ilustrační foto archiv Zrcadla

FC Viktoria Otrokovice – FK Blansko 2:1 (1:0). Branky: 2. Juráň, 68. Silný - 79. Krejčíř. Blansko: Juran - Gromský, Šplíchal, Šíp, Čoupek - Buchta (49. Müller), Nečas, Zouhar T. (74. Jarůšek), Krejčíř - Trtílek (Zouhar M.), Ullmann. Trenér: Ludevít Grmela.

A zase zpackaný úvod utkání. Už ve 2. minutě se kopal roh, po něm se k dorážce dostal nekrytý Juráň a neomylně skóroval – 1:0. Blansko se nadechlo k ofenzivě a převzalo otěže zápasu. Během půlhodiny hry se ale ukázala jako neplodná a začali hrozit i Otrokovičtí, kteří se dostali do několika šancí.

Blansko začalo druhou půli lépe, když však jejich ataky končily většinou před šestnáctkou, uhodilo opět na druhé straně. Běžela 67. minuta, v níž našel okénko v hostující obraně Silný a překonal Jurana – 2:0. Zápas rozhodnut nebyl, Blanenští se s porážkou nechtěli smířit. V útoku byl vidět střídající Jarůšek, jehož výkony na bořitovské farmě zaujali kouče Grmelu a poslal ho do hry. Brankově se ale neprosadil, to se povedlo v 79. minutě po utěšené dálkové trefě Krejčířovi. V závěru ještě prováhal šanci Ullmann.

V nejbližší době čekají Blansko hned dva domácí zápasy v krátké době za sebou (viz pozvánka), po nichž by se mohlo jejich postavení v tabulce, v níž se momentálně oproti nadějnému úvodu sezóny trochu propadli, vylepšit.

Další výsledky: Rosice –Uherský Brod 1:1 (1:1). Napajedla – Hodonín 1:0 (0:0), Bystřice – Tasovice 3:0 (1:0), Velké Meziříčí – Žďár 2:1 (2:1). Havlíčkův Brod – Stará Říše 2:1 (0:1). Vrchovina – Pelhřimov 3:4 (0:3). Polná – Mutěnice 1:2 (0:0).

Hrálo se minulý víkend

ČSK Uherský Brod – FK Blansko 1:1 (1:0). Branky: 4. David - 53. Ullmann. Blansko: Juran - Gromský, Šplíchal, Šíp, Müller - Krejčíř, Jukl, Nečas (72. Buchta), Levai - Trtílek, Ullmann. Trenér Ludevít Grmela.

Začátky utkání se Blanenským nedaří. I tentokrát sice Juran v samotném úvodu tým před pohromou zachránil, ve 4. minutě ale již kapituloval po střele Davida z hranice šestnáctky – 1:0. Blanenští odpověděli tlakem se snahou o vyrovnání. Šance Nečase skončila nad, nedařilo se ani ze závarů po rohových kopech. V závěru poločasu zahrozili i domácí, Jurana ale nezaskočili.

Svěřenci trenéra Grmely si již dali pozor na útlum po návratu z kabin a pokračovali ihned v tlaku. Ten skončil konečně vyrovnáním v 53. minutě, kdy Ullmann zúročil přesnou střelou k tyči vysunutí od Levaie – 1:1. Domácí inkasovaný gól probudil k aktivitě.

Ve zbytku zápasu musel David Juran znovu předvést několikrát svoje kvality a plně dokázal, že momentálně patří mezi třemi tyčemi k tomu nejlepšímu, co je ve fotbale na jižní Moravě k vidění. Zápas tak skončil remízou.

Další výsledky: Bystřice – Otrokovice 2:2 (0:2). Hodonín – Polná 0:3 (0:1). Tasovice – Napajedla 1:0 (1:0). Mutěnice – Vrchovina 3:2 (2:2). Pelhřimov – Havlíčkův Brod 1:3 (0:2). Stará Říše – Velké Meziříčí 0:1 (0:0). Žďár – Rosice 0:1 (0:1).