BOSKOVICE: Aktuální opatření v nemocnici

31.8.2022 0:39

S ohledem na epidemiologickou situaci jsou návštěvy v Nemocnici Boskovice povoleny jen ve středu a neděli od 14.30 do 16.30 hodin, s tím, že návštěva je vybavena vlastním respirátorem. Návštěvy nejsou povoleny u covidových pacientů. (hrr)

BOSKOVICE: Boskovičtí turisté oslavili 120 let

31.8.2022 0:38

V neděli 21. srpna 2022 si dali v 15 hodin sraz před pamětní deskou Karla Absolona, zakladatele Klubu českých turistů v Boskovicích, současné členky a členové místního klubu. Úvodního slova se ujal Jaroslav Oldřich, předseda klubu, který vzpomněl ve své řeči na jeho vznik. Karel Absolon tehdy v pátek 21.srpna 1902 předběhl o den Járu Cimrmana a založil pobočku českých turistů v Boskovicích. Činnost přerušila 1. světová válka a také fakt, že předseda spolku se tehdy stal ředitelem Gymnázia a po něm se nikdo neujal funkce předsedy klubu. V roce 1922 obnovili turisté svoji činnost a s přestávkami, které si vynutily události minulého století, zde fungují do dnes. Po něm přivítal přítomné místostarosta Petr Malach a mj. popřál jim, ať se jim daří i do budoucna. Na závěr položila místopředsedkyně Zdena Boháčková kytičku pod pamětní desku Karla Absolona.

Poté vyrazili turisté ke Kontribuční sýpce, kde mají papírenskou a tiskařskou dílnu bratři Ouještí vyrábějící zde různé upomínkové předměty. Zde byli seznámeni s historií sýpky a mohli si prohlédnout vystavené výrobky. Po prohlídce zamířili do sokolovny, aby se zde občerstvili a probrali zážitky z uplynulé vycházky. Monika Šindelková

BLANSKO: Zloděje prozradily stopy bot

24.3.2022 5:53

Trasologie společně s vynikající osobní znalostí blanenských policistů sehrála klíčovou roli v případě sobotního vloupání do tamějšího tabáku. Podezřelý osmadvacetiletý muž se totiž krátce před půlnocí pokusil vykopnout skleněnou výplň zdejší prodejny. Posléze sice celá výloha povolila, ale naštěstí se uvnitř šikovně zapřela o lednici, kdy tak zloděj neměl sebemenší šanci proklouznout dovnitř a raději bleskově zmizel. Nešika ale na místě zanechal hromadu stop. Mezi nimi byly právě i otisky podešví bot neznámého pachatele. Když pak místní policisté nedaleko místa činu zahlédli jim známého recidivistu, pohotově se podívali i na jeho podrážky. To už jim bylo jasné, že se trefili do černého a výtečníka z místa převezli rovnou na služebnu. Tomu pak v případě uznání vinny za trestný čin krádež a poškození cizí věci hrozí několikaletý pobyt za mřížemi. (hrr)

všechny

POCHOD PO R43

Dnešní akce

Sledujte nás!

Fotbalisté Blanska sice vyhráli, sestup tím ale neodvrátili

29.5.2017 5:18 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION - V MSFL je rozhodnuto o tom, že celek Blanska se po roce vrací do divize. V sobotu sice po dobrém výkonu porazil doma Sigmu Olomouc B, ale protože vyhráli také jeho soupeři ze dna tabulky, dvě kola před koncem se tým Blanska s MSFL loučí.

Zápas Boskovic. Foto Lubomír Slezák

MSFL

27. kolo: Blansko – S. Olomouc B 1:0 (3:0).

Blansko: Floder - Šplíchal, Píšek, Hanuš, Koláček, Kratochvíl, Chloupek (87. Feik), Kučera, Kolařík (90. Šmerda), Duda (34. Minx), Stehlík.

Již ve 12. minutě hostující brankář Gröger zlikvidoval pokus Chloupka z bezprostřední blízkosti, o 14 minut později na rohový kop Kučery nejvýše vyskočil Hanuš, jehož hlavičku zastavilo břevno, Píšek míč hlavou posunul směrem k brance, kde ho uklidil do sítě Stehlík. Ve 28. minutě měla hostující obrana plné nohy práce při šanci Chloupka, o pět minut později ve vyložené příležitosti přestřelil branku Kučera. Ve 38. minutě pak Chloupek nastřelil tyč.

Ve druhém poločase začali lépe hosté, ve 48. minutě Floder vyrazil hlavičku osamoceného Richtera a v 61. minutě si domácí brankář poradil s pokusem Habusty. Poté se opět ke slovu dostali domácí, v 71. minutě orazítkoval Hanuš levou tyč, za dalších sedm minut po centru Kučery a hlavičce Stehlíka pomohla hostujícímu brankáři znovu tyč.

V závěrečné čtvrthodině Blansko těsné vítězství uhájilo, ale přes tříbodový zisk se muselo smířit se sestupem.

„Dnes jsme vyhráli sice překvapivě, ale zaslouženě. Vytvořili jsme si tolik šancí, že hosté musí být jen s jednobrankovou porážkou spokojeni,“ řekl po utkání domácí trenér Zbořil.

Další zápasy: Velké Meziříčí - SK Líšeň 2:4 (1:4), Uničov - Vyškov 5:0 (1:0), Třebíč - Petřkovice 1:1 (0:0), HFK Olomouc - Zlín B 2:1 (2:0), Mohelnice - Otrokovice 1:0 (1:0), Hlučín - Hulín 0:2 (0:2), Kroměříž - Slovácko B 2:0 (0:0).