14.11.2017 7:13

Do církevního objektu v Lysicích se vloupal zloděj. Zatím neznámý pachatel využil podvečerní dobu, kdy se duchovní věnoval svým farníkům. Do příbytku se zloděj dostal po násilném otevření vrat a následně stejným způsobem po poničení dveří. „Obydlí prohledal a pouze uloženou finanční hotovost. Škoda je více než patnáct tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

RÁJEC-JESTŘEBÍ - Nákup se prodražil

14.11.2017 7:12

Polední nákup se pořádně prodražil devětapadesátiletému muži. Ten nechal před prodejnou v Rájci-Jestřebí ve stojanu odstavené jízdní kolo. „Když se po asi pěti minutách vrátil, bicykl byl pryč. Zatím neznámý pachatel, který byl opravdu hodně pohotový a drzý, tak způsobil majiteli škodu za skoro třicet tisíc korun,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

VODĚRADY - Ukradl mobilní záchody

7.11.2017 12:56

Tři mobilní záchody ukradl zloděj ve Voděradech. „Získat je nebylo nijak složité. Na volně přístupný pozemek se zloděj dostal pohodlně a stejně tak i k nezajištěným toaletám. Škoda je skoro čtyřicet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. (hrr)

všechny

Dnešní akce

akce
Velké Opatovice – Kostel svatého Jiří v 16 hod.: Koncert k svátku svaté Cecílie.

kina
Blansko v 15 hod. Příšerákovi.
Blansko v 17.30 hod. Liga spravedlnosti. (3D)
Blansko ve 20 hod. Zahradnictví: Nápadník.
Boskovice ve 14 hod. My Little Pony Film.
Boskovice v 17 hod. Lego® Ninjago® Film.
Boskovice v 19.30 hod. Filmový klub – Projekt 100: Cesta na Měsíc + Le Malér Trio.

všechny

Sledujte nás!

Hokejisté Boskovic i Blanska brali v devátém kole dva body

13.11.2017 5:08 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION- Deváté kolo Krajské hokejové ligy nabídlo fanouškům mimo jiné zápas dvou týmů z konce tabulky. Na ledě vedoucích Boskovic se představil šestý Uničov. Po skvělém výkonu ve Velkém Meziříčí (porážka 5:6) přivítaly Rosice tým Blanska, kterému se v letošní sezóně také příliš nedaří.

Zápas Boskovic. Foto Lubomír Slezák

Rosice - Blansko 4:5 sn (0:2, 2:1, 2:1; 0:1).

Hned v úvodu utkání hráli hosté dvojnásobnou přesilovku a Král bombou od modré čáry otevřel skóre zápasu. Ve druhé polovině měly Rosice mírnou převahu a z ní vyplývající brankové příležitosti, brankové zakončení ale chybělo. A tak několik vteřin před koncem první třetiny zvýšil Jílek vedení Blanska na rozdíl dvou branek.

V prostřední části nejprve domácí ve 23. minutě využili přesilovku 4 na 3, když Buhaj střílel do skrumáže před blanenskou branou a střela po teči skončila v brance. O tři minuty později se trefil Grünwald a Blansko odskočilo znovu na rozdíl dvou branek, ale za pár sekund Buhaj vystihl špatnou rozehrávku a jel sám na brankáře. Byl faulovaný a nařízené trestné střílení proměnil.

Do poslední třetiny vlétly Štiky jako uragán, výsledkem čehož byly dvě branky rychle za sebou (Pospíšil a Antal). Ve 44. minutě tak šel domácí celek do vedení. Blansko ale za minutu z přesilovky srovnalo (Berka) a tento stav vydržel až do konce třetí části hry.

V prodloužení mohli domácí 27 vteřin před koncem rozhodnout, ale Kůst neproměnil trestné střílení. A podobně se dařilo domácím střelcům při samostatných nájezdech, zatímco Kubina s Husseinem z Blanska byli úspěšní.

Domácí celek si připsal první bod v soutěžním ročníku.

Boskovice - Uničov 4:3 pp (2:0, 1:2, 1:2; 1:0).

Domácí celek vedl ve 24. minutě už 3:0, 3. minuty před koncem ale prohrával 3:4. V dramatickém závěru vyrovnal a brankou v prodloužení udržel dosavadní neporazitelnost.

Další výsledky 9. kola: Břeclav - Kroměříž 3:2 pp, Velká Bíteš - Velké Meziříčí 1:5.