KRASOVÁ: Zásobil se cigaretami

2.10.2018 23:44

Cigaretami se asi potřeboval řádně zásobit zatím neznámý pachatel. Ten se v noci v Krasové násilím dostal do tamní prodejny se smíšeným zbožím. Po poničení vstupních dveří sebral cigarety různých značek za asi padesát tisíc korun. Stejným způsobem se dostal možná stejný pachatel do prodejny v Deštné. Tam sebral rovněž cigarety a tabákové výrobky za asi čtyřicet tisíc korun. V obou prodejnách způsobil zloděj celkovou škodu za skoro sto tisíc korun. (hrr)

KŘTINY: Zámek kolo neochránil

Zámek na nosiči upevněném na střeše osobního automobilu značky Toyota neochránil na parkovišti před penzionem ve Křtinách horské kolo třicetileté majitelky. Ta odstavila večer před ubytovacím zařízením auto i s kolem na střeše. Když se ráno k autu vrátila, kolo v hodnotě nejméně deset tisíc korun bylo pryč. Zloděj ho odcizil po poškození zámku nosiče. (hrr)

DLOUHÁ LHOTA: Kradl v obecním lese

2.10.2018 23:43

Do obecního lesa v Dlouhé Lhotě v letních měsících jezdil jako do svého zatím neznámý pachatel. Ten v průběhu několika měsíců na dvou místech postupně pokácel třicítku vzrostlých stromů. Odcizením asi třiceti kubíků dřeva tak způsobil obci škodu za nejméně třicet tisíc korun. (hrr)

všechny

Dnešní akce

Sledujte nás!

Hokejisté Boskovic i Blanska brali v devátém kole dva body

13.11.2017 5:08 | Původní vydání | Lubomír Slezák

REGION- Deváté kolo Krajské hokejové ligy nabídlo fanouškům mimo jiné zápas dvou týmů z konce tabulky. Na ledě vedoucích Boskovic se představil šestý Uničov. Po skvělém výkonu ve Velkém Meziříčí (porážka 5:6) přivítaly Rosice tým Blanska, kterému se v letošní sezóně také příliš nedaří.

Zápas Boskovic. Foto Lubomír Slezák

Rosice - Blansko 4:5 sn (0:2, 2:1, 2:1; 0:1).

Hned v úvodu utkání hráli hosté dvojnásobnou přesilovku a Král bombou od modré čáry otevřel skóre zápasu. Ve druhé polovině měly Rosice mírnou převahu a z ní vyplývající brankové příležitosti, brankové zakončení ale chybělo. A tak několik vteřin před koncem první třetiny zvýšil Jílek vedení Blanska na rozdíl dvou branek.

V prostřední části nejprve domácí ve 23. minutě využili přesilovku 4 na 3, když Buhaj střílel do skrumáže před blanenskou branou a střela po teči skončila v brance. O tři minuty později se trefil Grünwald a Blansko odskočilo znovu na rozdíl dvou branek, ale za pár sekund Buhaj vystihl špatnou rozehrávku a jel sám na brankáře. Byl faulovaný a nařízené trestné střílení proměnil.

Do poslední třetiny vlétly Štiky jako uragán, výsledkem čehož byly dvě branky rychle za sebou (Pospíšil a Antal). Ve 44. minutě tak šel domácí celek do vedení. Blansko ale za minutu z přesilovky srovnalo (Berka) a tento stav vydržel až do konce třetí části hry.

V prodloužení mohli domácí 27 vteřin před koncem rozhodnout, ale Kůst neproměnil trestné střílení. A podobně se dařilo domácím střelcům při samostatných nájezdech, zatímco Kubina s Husseinem z Blanska byli úspěšní.

Domácí celek si připsal první bod v soutěžním ročníku.

Boskovice - Uničov 4:3 pp (2:0, 1:2, 1:2; 1:0).

Domácí celek vedl ve 24. minutě už 3:0, 3. minuty před koncem ale prohrával 3:4. V dramatickém závěru vyrovnal a brankou v prodloužení udržel dosavadní neporazitelnost.

Další výsledky 9. kola: Břeclav - Kroměříž 3:2 pp, Velká Bíteš - Velké Meziříčí 1:5.